Ztracen v džungli (2017)

Vůbec ne špatný, ale trochu uspěchaný film. Radcliffe velmi příjemný v roli ztraceného, ale všemi útrapami si prochází až příliš rychle. Tím ztrácí celkový zážitek na uvěřitelnosti, a jen co film začíná být vyhrocenější stavem hlavní postavy, tu najednou končí. Docela solidní škoda.

Captain Marvel (2019)

Captain Marvel je jednoznačné překvapení i ve vodách standardně nadprůměrných zážitků od Marvelu. Už jsme si zvykli, že jejich blockbustery nejsou nikdy vyloženě průšvih, ale zároveň dostáváme často pořád dokola to samé jako přes kopírák. V tu chvíli řekla sošná Brie Lasrson "ne", a pokud neudělala krok kupředu, tak alespoň do strany. Od začátku jsem měl strach, jak do vesmíru Avengers Captain Marvel zapadne, ale byl jsem stoprocentně spokojen s vysvětlením. Ačkoliv celý film vyloženě táhne Samuel L. Jackson (mrk) a kočička, hlavní super-postava je rovněž sympatická a rozhodně působí odlišným dojmem třeba od takové Black Widow. Její drsňácký přístup podporuje i rozjetější soundtrack. Fajn. Samotná zápletka filmu nevybočuje z řady ostatních Marvelovek, ale je svižně a zábavně podána, takže se najednou rýsuje konkurent třetího Thora, i když ze sebe nedělá komedii. Asi nejpříjemnějším překvapením je velmi osvěžující vypuštění nadměrného vztahového balastu - ta ženská prostě jde zlikvidovat nepřítele a hotovo. Žádné zachraňování, unášení, nevěra a podobné blbosti. K tomu všemu je film hodně komorní, takže (hurá!) neuvidíme žádné scény, kde se řeže 500 hrdinů s 689 antihrdiny. Spíš pěkně přehledné(v rámci možností) bojové scény několika málo lidí. Další plusové body za kočičku a máme hodně dobrý výsledek. Marvel nám podává stokrát viděné, ale nyní jinak a lépe. A i když si podle mě zaslouží spíš horší 5, na ČSFD je to pořád 5.

Experiment Belko (2016)

Pěkný sociologický experiment aneb co se stane, když sociolog nedbá etických pravidel. Celkem svižný, zábavný film, ve kterém se objevuje mnoho známých tváří. Trochu jsem si vzpomněl na Kostku, jen bez promyšlených pastí a v budově. Závěr potěšil.

Lesní rituál (2017)

Velmi osvěžující kousek, který měl po celou dobu výbornou atmosféru. Hlavní postavy se nechovají jako naprostí idioti, ale spíš ukazují uvěřitelné charaktery. Tajemno je cítit celých 94 minut a závěr, kde se ukáže to, co na něcelou dobu dělalo bububu, mě vyloženě zaujal. Po hodně dlouhé době musím ocenit originální a velkolepě vypadající zrůdičku, která se opravdu nepodobá ničemu, co jsem kde viděl. Moc dobrá práce, které k lepšímu hodnocení chybí snad jen moc velká roztahanost.

Winchester: Sídlo démonů (2018)

Vcelku příjemný horor, který ale vsází jen na lekačky. Sám roztodivný barák je na atmosferický horor málo a proto jde spíš o klasickou duchařinu bez většího žánrového progresu. Samotná zápletka je sice originální, ale ne až tak objevná, takže schází nějaký ten pořádný wow efekt. Škoda, že tvůrci nezkusili více pracovat s tajemnou atmosférou. např. služebnictvo paní Winchesterové působí dostatečně divně, ale nedostává téměř žádný prostor. Jason Clarke je sympatický, těším se na Řbitov zvířátek, kde zřejmě ukáže své schopnosti ještě o něco více.

Kameňák - Dočasný pobyt (2019) (epizoda) odpad!

Tohle už snad ani není možný. Vždycky si myslím, že horší už to nebude a oni vždycky objeví hlubší dno.

Léto 84 (2018)

Moc příjemný film. Osmdesátkový feeling nastavený Stranger Things se tu povedlo vystihnout naprosto dokonale a ta nálada, kterou vyvolává, prostupuje celým filmem. Paradoxně v kombinaci se synthwave soundtrackem nepůsobí až tak hororově, ale i tak se jedná o vynikající film. Závěr je samozřejmě výborně vyhrocený, ale tak nějak očekávaný. Super výběr hlavních postav. Tohle se prostě povedlo.

Skřet 2 (1990)

Béčko se vším všudy. Tak špatné, až je vtipné. Skoro jako česká seriálová tvorba. Nedoporučuji sledovat o samotě, hrozí akutní narkolepsie.

Aquaman (2018)

Ne, ne, ne. Mám rád Momou, DC komiksy mi nevadí a asi bych se nějak dokázal přenést i přes naprosto studpidní prostředí Altlantidy. Ale proboha, to ten scénář psal šimpanz? Nezvládnuté přecházení v čase, nesmyslné situace, naprostá ztráta logiky, zoufale trapný záporák, který ani nedostane dost času. A co ty bojové scény? To je inspirace Kauflandem? Tohle se prostě nepovedlo a nechápu, jak se vůbec Aquaman v takové podobě mohl snažit čímkoliv konkurovat Marvelovkám. Nezachrání to ani Momoa, který by to zvládl, ale musel by na to mít lépe napsanou postavu. Ale to je problém DC už nějakou dobu, přičemž se to ukázalo už v Justice League. Aquaman je pro mě jednoznačné zklamání a už teď se mi zbytky vlasů ježí hrůzou, co vypadne z případného dalšího filmu, protože konec něco takového naznačuje.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Je to tak špatné, až je to někdy zábavné. Každý díl téměř přesně podle jednoho mustru, kdy hrdinný Chuck Norris zakončí neplechy padoucha rozmáchlým kopem z otočky a pak se tomu všichni zasmějí u CDho v baru. Jako seriál je to skoro za odpad. Jako kulisa je to dostačující.