Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Není to špatné, ale není to ani dobré. Dvojka Annabelle nepřináší nic nového a popravdě ani nijak extrémně neděsí. Všeho všudy tři lekačky s potenciálem, zbytek jen mnohokrát viděná klasika. Řemeslné zpracování je na dobré úrovni a máme tu i klasické Wanovy pohledy na hlavní postavu, přičemž se v pozadí něco děje. Conjuring to ale tempem, nápady, kvalitou ani postavami nemá nejmenší šanci předehnat. Pro příležitostné hororové diváky to bude TOP, pro zkušenější a hororově protřelejší to bude jen silný průměr.

To (2017)

Jednoznačně dobrý horor, rozhodně se ale nejedná o dokonalost. It má velmi příjemný styl vyprávění a dokáže krásně vtáhnout do života v městečku Derry. Cítím z toho Stranger Things, což rozhodně není špatné. Postavy podle mého názoru budí přesně ty pocity, které měly: každý hlavní hrdina je jiný a film je dost konzistentní v tom, jak se chovají. I když se tudíž nezachovají zrovna chytře, dává dobrý smysl, proč se tomu tak stalo. Hlavním, a to dost velkým problémem filmu (nehodnotím věrnost předloze, protože ji neznám), je děsivost jednotlivých lekaček. Polekal jsem se jednou, a to při promítání diapozitivů, což byla sama o sobě dost laciná (ale funkční) lekačka. Ostatní děsivé postavy prostě neděsily, a konec konců ani sám Pennywise si do životopisu moc lekaček nemůže připsat. Jak tu píšou jiní: k dokonalosti prostě chybí víc děsu a víc napětí.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Krásný film, který se těžko popisuje. Osmdesátá léta mají zvláštní kouzlo mírně naivních scénářů, které jsou ale hrozně pohlcující a krásně se na ně kouká. Spielberg tu předvedl nevídané triky, díky čemuž se právem zapsal do historie Sci-Fi fílmů. Nejeden objevitelský duch musí jásat při výborné komunikační scéně, která je delší, než cokoliv, co by si dnešní filmaři dovolili do filmu zakomponovat. A je to neuvěřitelná škoda, že už takovéhle scény nevídáme. Že podobné filmy nevídáme.

Deadpool 2 (2018)

Deadpool 2 nakopává tomu prvnímu zadek a o něco méně trapně u toho hláškuje. Není se co divit, první díl pouze prorážel cestu. Druhý díl tím pádem mohl přijít s příběhem, co má hlavu a patu. Také o něco méně tlačil na pilu v záchodových hláškách, přičemž naopak silněji brnkal na notu popkulturních odkazů. S velkým potěšením podotýkám, že jsem se dostkrát od srdce zasmál. Protože se také výrazněji střídá tempo, nebojím se Deadpoola 2 vyhlásit zábavnějším, než Infinity War.

Teorie tygra (2016)

Vcelku příjemný český film, který má hlavu a patu. Nikdy jsem si nemyslel, že tohle napíšu. Zaručuji, že od začátku do konce budete pociťovat hluboký pocit zadostiučinění.

Štiky (2018) (pořad)

Jak se říká, výjimka potvrzuje pravidlo. Tento pořad ukazuje, že to platí i u Darwinova zákona.

Samurai Cop 2: Deadly Vengeance (2015)

V rámci normálních fimů nekoukatelné. V rámci béček špička. FIlm nedává smysl, herci neumí hrát, efekty jsou hrozné a kamera při soubojích vyvolává epilepsii.

Eega (2012)

To je neuvěřitelné. Kdysi jsem věřil, že originální nápady pochází z japonské kultury. Neznal jsem indii. Eega je nepopsatelně bizarní romantický film, při kterém si od začátku klepete na čelo, ale zároveň se od něho nedokážete odtrhnout. Chudák Bindu, která bude co nevidět velmi sexuálně deprivovaná. Je to horší, než megaepos Bahubali, ale zároveň žánrově jinak zaměřené, takže nelze zcela porovnávat. Spokojil bych se s 3 a 1/2 hvězdičkami. B-Movies Night forever.

Nebezpečné vztahy (2016) (pořad) odpad!

Teletubbies pro dospělé aneb snaha o prohloubení debilizace diváků. A protože tento typ pořadů sleduje již debilní část diváků, vlastně se nic neděje. Debil se bude dívat dál, člověk s IQ nad 90 přepne na Toma a Jerryho.

Na návštěvě (2015)

Jak tuhle malou návštěvu popsat? Shyamalan vzal téma, které už tu bylo mockrát a dokázal z něj vykřesat neuvěřitelně příjemný a zároveň lekavý film. Přechody mezi žánrově odlišně zaměřenými scénami jsou umístěny velmi citlivě a určitě tomu napomáhá i ústřední dvojice teenagerů. Zvláštní je, že i když je v rámci děsivých scén dopředu jasné, co se stane, stejně člověku zatrne. Také nemohu nezmínit, že i když jde o found footage, nesetkáme se zde s klasicky chaoticky rozklepanou kamerou a nepřehlednými scénami. Takových scén je tu pomálu a roztřesení slouží hlavně k navození atmosféry, takže není nijak rušivé; hlavně se obraz neklepe nonstop. Jo...a babka je pěkně děsivá.