Memento (2000)

MEMENTO je jeden z těch filmů, které nestačí jen sledovat a bavit se jím, ale musíte u něj přemýšlet a v tomto případě obzvlášť hodně. Nápad s přehravaním dějových línií pozpátku je originální a hodně ojedinělé, ale myslím, že výsledek je jedinečny. Konečně sem viděl Guye Pearce v pořádném filmu, oproti třeba TIME MACHINE, jenž se u mě stal mírným zklamanim. Jen konec mohl být vice jasnější a rozzuzlenější, protoze byl až velice překombinovaný.

Notting Hill (1999)

Po Lásce nebeské považuji tuto svěží, milou romantickou komedii za nejlepší. I má neoblíbená herečka Julia Roberts se mi přece jednou líbilla.

Live 8 (2005) (koncert)

Souhlasím s Dudekem, tady nejde o to co tam hrají, ale za jakým účelem to hraji. Myslím, že výdělek stál za to. Nejlepší show předvedli Will Smith, U2 a Green Day.

Schindlerův seznam (1993)

Popravdě řečeno jsem čekal mírně víc, ale i tak se jedná o jedinečný film, který by takhle nikdo jiny nedokazal zrežírovat jako božský Spilberg. Při některých scénách mi jel mráz po zádech ..např...pálení mrtvol vykopaných ze země, krytí dětí v kadibudce či obyčejné sprchování mužů a žen nahých dohromady. Při shlédnutí snímku není možne se ani jednou napozastavit a zamyslet nad tím čeho byla WWII schopna. Musím pozdvyhnout excelentní výkon Ralpha Finnese a LIama Neesona, dojemnou hudbu Johna Wiliamse a krásnou černobílou kompozicii.95%

Tři veteráni (1983)

Určitě nejlepší česká pohádka od našeho kulrovního režiséra Oldřich Lipského.

Sedm (1995)

Jednoznačně nejlepší thriller. Mezi nejlepší thrillery součastnosti jsou řazeny detailně vypracovaný 6sense a coby vůbec první opravdový krvák Mlčení jehňátek. Oba snímku jsou jedinečné, ale Sedm s přehledem všechny poráží. Fincher vás pohltí děsivou a depresivní atmosférou, která diváka nenechá na vteřinu vklidu. Vtáhne vás do ponurého anonymního města, kde stále prší, tak skvělým způsobem, že zapomenete, že jste pouze divák sedící doma na gauči. Výkony nadprůměrné, ale to co předvádí SPACEY během 20 minut svého bizardního vystoupení sedící na zadním sedadle auta a klečící na zemi s pistolí u hlavy je naprosto geniální. Od té chvile zbožnuju SPACEYHO !! A vskutku nečekáný obrat v závěru děje dává snímku ještě větší grády.

Dnes neumírej (2002)

Lidi nezlobte se, ale co je moc to je moc. Nejsem sice zarytý antifanoušek přehnanosti a nereálnosti v akčních filmech, ale jako co se dělo v tomhle filmu to, už bylo i na mě moc ujeté. Například scéna, kde 007 surfuje na obří vlně vytvořené roztátovým ledovcem je příšerná. Dále při každé bondovce jsem zbožňoval výrobky z dílny Mr.Q , ale neviditelné auto? Čekal jsem na sklonku Brosnanovi bondovské kariéry pecku, protože vesměs jeho předchozí díly byli skvělé, ale byl jsem velmi zklamán. Dnes neumírej řadím mezi nejhorší bond-movies.

Requiem za sen (2000)

Drsný snímek, jenž poukazuje na lidskou závislost, hloupost, touhu, zatracení a konec. Aronofsky se, teprve ve svém druhém celovečerním snímku, doslova rozvázal. Jeho pohled na tuto problematiku je dokonalý. Hlavně kamera, klipovitý střich, balení drog, úchvatná elektronická hudba diváka naprosto odrovná. Na konci se budete citít naprosto na dně.

STOMP: Out Loud (1997) (TV film)

Chtěl bych tento skvělý originální druh zábavy s vtipnou choreografii vidět na vlastní oči.