Na nože! (2010) (pořad)

Škoda, že tu Pohlreich neměl tolik prostoru jako v Ano, šéfe. I tak, ale byl hlavním tahounem této kulinářské reality-show. Neuráželo mě to, ale kdyby se náhodou Prima rozhodla zhotovit další sérii asi bych ji už nesledoval. 55%

Na vlásku (2010)

Zlatovlásko, krásko, kdoví, co bude dál, Zlatovlásko, krásko, chce Tě bohatý král... to a mnoho jiného pěl svého času, pamětník mne snad vyvedu z omylu, dopouštím-li se jej, Petr Štěpánek Jor(g)ze Kotrbové, respektive nenotoval přímo Petřík Štěpánků, písní obdaroval chudý kuchtík Jiřík, a to ne osobu -, jíž už skloňovat nebudu, fakt ne, to po mne nemůžete chtít, ok, pokusím se, slečnu Jor... ne!... dnes zůstanu neoblomný, radši - ,ale dívku, jež, a teď už se pomalu dostáváme k "Na vlásku", a teď cituji, animované hudební komedii plné efektů a dobrodružství o dívce, která má kouzelné vlasy zlaty barvy dlouhé víc než 70 stop, filmu, kvůli kterému vůbec tento komentář spisuji, sdílí s Locikou, to je ona půvabná hrdinka výše zmíněné pohádky, minimálně ten plavý poklad... vlastně ne, hlavně ten musický zájem, pělo se Zlatovlásce, pěje se Locice, přesněji řečeno pěje Locika, amant, strašný lesů pán či jakou přezdívku si to ten bandita zvolil, se se vší pravděpodobností zapomněl, když se šlo pro talent ke zpěvu, což mu nemůžu vyčítat, já tam tenkrát také nešel... ale abych se nemotal v kruhu neporozumění, nejednou jsem si při sledování "Na vlásku" vzpomněl na "Zlatovlásku", Radek99 má pravdu, totiž ve svém komentáři k tomu našemu počinu, zpívá se tam až přespříliš, stejně jako zde, jako muzikál mne "Na vlásku" neobohatil, oproti třebas takové "Kouzelné romanci", ke které se tu čas od času odkazuje, taktéž filmu Disney produkce... "Na vlásku" však funguje v jiné rovině, a to rovině rodinné, spadá k těm animákům, které si zasluhují pozornost, které bych si nebál pustit podruhé, potřetí, klidně i počtvrté, s tímhle filmem se rozhodně vrátit do dětství dá, a je to návrat více než příjemný... 80%

Nezastavitelný (2010)

Jede jede mašinka, kouří se jí z komínka, jede jede do dáli, veze samý vožralý, jede jede do dáli, veze samý vožralý. Pravdaže, Maxime. Jede, ba uhání, též veze, avšak ne vožralý, čecháčci rozmilí, zakulacení, ale mnohem nebezpečnější náklad, totiž něco toxického, abych se vyjádřil erudovaně, a tak uspokojil leckterého hnidopicha a především sebe - můžu být vážně právem hrd, že jsem si zapamatoval tak komplikovaný název oné sloučeniny, s kteroužto se potkat nechcete, věřte nám, mně a Toníkovi. Co z toho plyne, z oné neplánované výpravy, na níž se Bestie - když on se ten vláček tak fakt jmenuje, nekecám, vždyť to tu píšou - vydala ? V podstatě nic nového pod sluncem, je čas na pravý americký hrdinství, zhostit se ho mohou třebas Chris Pine s Denzelem Washingtonem, krýt jim záda a držet pěsti může Rosaria Dawson. Nastala také chvíle, k srovnání rodinných záležitosti, není nadto usmířit se s ženou tváři v tvář smrti, dalo by se říct na smrtelné posteli, tedy na smrtelném vagónu, viď Chrisi, kluku ušatá, podezřívavá. Takže vážně nic, s čím bychom se již nesetkali, že? Ještě, že jsou bratří Scottové tuze šikovní, tucetkrát viděné, co na tom, u nich si připadám, jako bych vše viděl poprvé, respektive zapomínám, že už jsem to kdysi viděl a že vím, jak výlet skončí! 75%

Občanský průkaz (2010)

Z tria Pelíšky, Pupendo a Občanský průkaz které si berou na paškál dobu minulého režimu a z toho samého tria pod nimž je podepsán Petr Šabach mi přišel právě OP nejkrutější a nejsmutnější. Samozřejmě že se tu najdou i vtipné scény, všichni víme že čeští diváci (tím pádem i mainstreamoví tvůrci) milují tragikomedie, ale ubylo jich. Nebo možná neubylo, jenom ta tragická linka tu komediální naprosto přebijí. Alespoň v mých očích. Škoda jen, že mi hlavní představitelé přišli nesympatičtí. Proto jsem je nějak zvlášť nelitoval. Tím pádem mě tento film tak emocionálně nezničil. A hlavně proto nemohu dát pět hvězdiček. 75%

Opravdová kuráž (2010)

Víc než snesitelný western, mám-li tedy právo se vyjádřit, mělo by se vědět, že kovbojkám - jako žánru - neholduji. Za to už od těch dob, kdy jsem poprvé zhlédnul Big Lebowského holduji bratřím Coenům a od té doby, kdy jsem viděl Kill Billa potažmo Kick-Ass zase držím palce děvenkám, které na talíř servírují pomstu, a to nejlépe zastudena. Nemohu než nejslušnější čtyřlístek. 80%

Panství Downton (2010) (seriál)

Byl jsem překvapený, když se tento seriál objevil v programu České televize. Proč? Protože je to nový seriál a takové nám televizní stanice nabízejí s nemalým zpožděním. Navíc je seriál, který má rating vysoko přes 85 procent. I proto jsem se rozhodl zhlédnout první epizoda, která mě hned zaujala. Nádherné panství, herci kteří úžasně zapadají do svých roli to je jen malý výčet kladů tohoto historického opusu. Nikdy jsem si nemyslel, že obyčejná historická červená knihovna může být tak zábavná. Pokud budou další série tak skvělé budu asi muset přeorganizovat svůj žebříček oblíbených seriálů. 85% Po druhé sérii zůstává můj divácky dojem téměř stejně vysoký jako po sérii první. První polovina této řady je asi to nejlepší co tento seriál nabízí, svůj díl na tom nese zachycení 1. sv. války a jejího vlivu na obyvatelé panství a jejích blízké. Potom se to, ale trošičku zvrtne a seriál krapet ztrácí na atraktivnosti. Nějak zvlášť mě nebavilo sledovat milostný čtyřúhelník Mary, Matthew, Lavinia a sir Richard, který podle mého sebral hodně místa zajímavějším zápletkám. Proto bych tuto řadu ohodnotil ratingem 80%. Jsem zvědavý na třetí sérii, hlavně mě zajímá osud Johna Batese, který je mou nejoblíbenější postavou.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Vcelku spokojenost, osobně jsem k Percymu Jacksonovi přistupoval bez jakýkoliv předsudků, nepročítal jsem před zhlédnutím anotace v TV magazínech a dokonce ani nešmejdil zde na CSFD profilu, k TV jsem tudíž zasedl neznalý synopse či hereckého obsazení, jedinou známou skutečnosti pro mě bylo to, že režisérem není nikdo jiný než Chris Columbus, jehož rodinných filmů si opravdu vážím... Celkové procentuální ohodnocení (57%) jakžtakž chápu, také jsem našel spoustu nesrovnatelnosti a momentů, které se mně nelíbily, výtek bych nalezl víc než dost, za všechny třeba casting, i přes slušné obsazení (Bean, Thurman, Brosnan) nebudu chválit, Logan Lerman se mně do hlavní úlohy vůbec nehodil, stejný problém mám ovšem i s jeho otcem, Poseidonem, Kevinem McKiddem, chybou bude asi s jejich modernizací, především Bohům a Charonovi 21. století neslušelo, o moderních amerických pubescentech se nemá cenu bavit, to je kapitola sama o sobě... Dle mého by optimálním a slušivým ohodnocením byly tři hvězdičky, zlatý střed, ovšem přes noc se mně vše přeleželo v hlavě a zvítězil ve mne ten dvanáctiletý chlapec, který se tetelil blahem u Souboje titánů, pro teenagery řekl bych naprosto vhodný film, obzvlášť pro ty se slabostí pro antickou mytologii, a samozřejmě i pro ostatní, třeba tu slabost v sobě objeví po zhlédnutí Percyho... 70%

Plivu na váš hrob (2010)

Oko za oko, zub za zub. Vskutku nepříjemná podívaná. Nechte si zdát o venkovské idylce! I Spit on Your Grave je filmem zprvu šikanujícím a sadistickým, pak hned nemilosrdným a brutálně ironickým (tj. mohla by to být i sranda, kdyby to nebylo pro všechny zúčastněné tak moc bolestivé...) - tím chci jen říci, že zkrátka a jednoduše máme tu čest s filmem, jenž svému diváku nedává ani chvíli nadechnout, nechává jej celou dobu se topit ve sračkách odvracené stránky našeho tu-bytí. Co dál? Teď už je to na každém z nás! Pokud máte toto zacházení rádi, račte vstoupit, pakliže jste útlocitné nátury, radši na tento film pěkně rychle zapomeňte. Já sám sebe řádím do první kategorie, tak proto jsem si tento snímek nějakým zvláštním způsobem i "užil". 70%

Počátek (2010)

Christopher Nolan není jenom skvělý režisér, ale také nápaditý scenárista. A když na něčem pracuje opravdu dlouho tak to musí stát za to. Dovolím si tvrdit, že více než 90 procent dnešních scenáristů by si na propletení různých snových úrovní a reality polámalo zuby. Vznikali by povětšinou sice líbivé snímky, ale plné klišé a logických chyb. A Počátek se jich dle mého vyvaroval. Je to film, který na jednu stranu zaujme efekty a na druhou propracovaným příběhem. Což je určitě pozitivní, moc bych si přál více akčních snímku s neotřelým dějem. A navíc musíme přidat opět skvělou hudbu Hanse Zimmera a dobré herecké výkony. To už musí na skvělý film stačit. 95%

Požáry (2010)

Dvou sourozencům změní závěť jejích matky život. Dozvídají se, že jejich otec pravděpodobně stále žije a zároveň o existenci bratra o kterém neměli do dneška ponětí. Matka své dětí v testamentu prosí, aby tyto dvě osoby nalezli a předali jím dopis. Proto se dcera vydává po stopách své matky, aby nalezla svého ztraceného bratra. Takový je začátek tohoto kanadského dramatu ve kterém se střídají scény z pohledu matky zachycující její osud ve válkou postiženém Libanonu a z pohledu dcery, která až teď zjisti co byla její matka vlastně zač. Opět dobrý divácký zážitek, ale čekal jsem od toho něco více. Možná to je tím, že jsem odhadl (respektive stálo se mi to zmiňuje uživatel J*A*S*M ve svém komentáři) konečnou překvapivou pointu. A to vždycky na konečném efektu ubere. 75%