• Thriller

Ubal a zmiz (2021)

Po delší době, mě přepadla chuť si pustit český film a jsem rád, že jsem  trefil na něco, co mě celkem bavilo. Sbal prachy a vypadni, po česku ? Proč ne. Čtvrtá hvězda za policejní duo Hofmann a Noha.

Interceptor (2022)

"Amerika je největší lež lidských dějin". Aspoň s něčím jsem tady souhlasil. Kdy konečně zažiju film, ve kterém ty atomovky opravdu dopadnou na USA ? V Americkém asi nikdy, že. Interceptor, je jen další ohraná, nudná, předvídatelná srajda. První polovina byla fájn.

Ono (2022)

Až na tu nesympatickou rodinku, které jsem přál, ať jim ten pták vyklove oči, to šlo. Alespoň ten její milenec, byl normální, pohodovej chlap. Bizarní určitě, originální taky, pár chutných momentů, ale mám s těmi čistě severskými Horory už dlouhodobě problém a nemůžu jim přijít prostě na chuť. Ten jejich styl, povaha, ta atmosféra, nevím. Každopádně, Pahanhautoja je celkem úlet a asi se vyplatí na to podívat. (74. hodnocení)

The Coven (2022)

Grace se svým přítelem příjíždí na venkov, kde by se měla střetnout s člověkem, který by měl něco vědět o její rodině, kterou nikdy nepoznala. Nakonec zjistí, že její máma byla opíchaná jakýmsi démonem a ona má "zachránit" Zemi. Strašná hovadina to byla. Plusy - hudba, prostředí, atmosféra prvních třicet minut, hlavní herečka. Mínusy - neoriginální, nudný, dementní chování a reágování postav, přehnaná snaživost tvůrcu, low záběry z dronů, na které jsem už alergický. Nebavilo. Už tu jen chyběla Dlouhá noc, od Heleny Vondráčkové. (90. hodnocení)

Trench 11 (2017)

Skupina vojáků, má za úkol prozkoumat opuštěný, podzemní bunkr/tunel, kde Němci během první světové války (která se blíží ke konci) prováděli zřejmě nějaké experimenty. Nebylo to vůbec zlé. Na prvním místě je tu především atmosféra, která za mě byla dost dobrá a v určitých momentech to dokázalo vyvolat napětí i strach. Na Gore vyloženě nedojde, no ale pár nechutných záběrů tady je. Najdou se tu i dvě sympatické postavy (každá z jedné strany), kterým jsem nakonec fandil. Mně se tenhle klaustrofobický Horůrek líbil. (174. hodnocení)

I Spit on Your Grave: Deja Vu (2019)

Režisér si na stará kolena stihl natočit pokračování svého nejznámějšího Exploiťáku, který natáhnul do téměř 150. minutové stopážé, ale chápu ho, chtěl si to pořádně ještě užít. Každopádně, zas tak šílěně hrozný to podle mě nebylo, ale chápu zdejší hodnocení. Vadila mi tu samozřejmě taky ta délka, občas to bylo zbytečně ukecaný, bylo to místy strašně blboučký, nelogický a o chování postav snad ani netřeba mluvit. Potěší ale scény a hlavní postava z původního filmu, Jamie se nebála svléknout a běhat po lese nahatá, i když na svém kontě má většinou samé amatérské / nízkorozpočtové filmy, takže jí to problém asi moc nedělalo a co se týče brutality, tak jsem čekal rozhodně víc, ale dojde zase na uříznutí péra, což trochu vyvolalo pocit nechutnosti. No, dohromady tedy máme 5 filmů I Spit on Your Grave a jasným vítězem je stále 2010 a 2013 a neočekávám, že by se v budoucnu mělo objevit nějaké solidnější pokračování, i když v rámci žánru, bych si to docela i přál. (293. hodnocení)

Plivu na tvůj hrob (1978)

Remake z roku 2010, rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější Rape & Revenge Horory. A jelikož se dneska chystám na Zarchiho přímé pokračování (hodnocení a stopáž vypadají katastrofálně), tak jsem samozřejmě nemohl vynechat tenhle můj Hororový retro rest. No, za mě je remake lepší, ale beru ohled na stáří snímku. Hodně tu ale chyběla hudba, bylo to takové prázdné. Každopádně, hlavní herečka byla hezká, mělo to drsnou atmosféru, znásilňovací scény, jsou natočené celkem dobře, co se týče odplaty, tak nejlepší scéna byla asi ta ve vaně, zbytek byl co se týká brutality rozhodně podprůměr. Věřím ale, že v té době to dokázalo ohromit / šokovat / znechutit. (Full HD, Remastered)

Bratrstvo nesmrtelných (2021)

Vůbec né špatný film. Za mě slušná, akční / Sci-Fi podívaná, kterou jsem si užil, ničím mě nesrala a nebylo místa, kde bych se nudil. Úvodní honička ve Ferrari byla parádní a ani směr, kterým sem pak film vydal, mi nevadil, ba naopak, líbílo se mi to, v četně castingu, Mark opět solidní a Sophii Cookson, bych si v budoucnu přál vidět, třeba zase v nějakém našlapaném akčňáku nebo v brutálnějším Hororu. Za mě spokojenost.

Svatyně zla (2013)

Zfilmovaná událost z roku 1978. Zfanatizovaná komunita oveček, vedená svým "otcem", kteří našli své místo a ráj, kdesi na okraji společnosti. Sem příjíždějí dva novináři s kamarádem, který tady má sestru a chce se ujistit, že je v bezpečí. Zpočátku skvělá atmosféra, mírně to vyvolávalo strach a napětí, ale ve finále celkem "prázdno". Hromadná sebevražda v závěru, ve mě žádné silnejší pocity nevyvolala. Za Horor bych to asi moc nepovažoval, ale podílel se na filmu Eli Roth, takže jsem to chtěl vidět. A jelikož jsem toho moc neočekával, tak ve výsledku jsem celkem spokojený a dozvěděl jsem se alespoň o další smutné události z té krásné, demokratické a mírumilovné Ameriky (joke). (CZ dab.)

Masquerade (2021)

Extrémně nudný, levný, televizní Thriller. Finální zvrat, je sice maličko zajimavý, ale celkově se tomu stejně nedalo moc uvěřit. Dialogy a chování všech zůčastněných doslova katastrofální. Puštěno kvůli Belle, ale ta zde nic nepředvedla. (96. hodnocení)