Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Tenhle snímek by se dal charakterizovat jako střeštěná ujeťárna křížená žánry fantasy, hororové pohádky a zběsilé dávky akce. Příběh to má, celkem průměrný, ale to nevadí. Nápady, masky atd - velmi rozporuplné. Rozporuplné proto, že něco je zajímavé, čarodějnice atd, ale zase létající košťata, no jasně patří to k tomu, ikdyž je to dost ujeté. Nebo kniha obrany proti černé magii či trol - výtažek z Pottera ne ? :D Co se týče akce, je až moc zběsilá, některé scény jsou méně přehledné, ale dá se to. Herecké obsazení je na tom dost dobře, téměř všichni herci zaujmou. Zejména Jerremy Renner a Gemma Arterton. Film má rychlý spád, slušné tempo, nepředvídatelnost, takže prakticky nemůže nastat hluché místo. Sice dost ujetých scén jak už jsem psal, zběsilá akce, nic vyjímečně zapamatovatelného, ale přesto film pobaví. Je to taková jednorázová záležitost, která se dá přežít. Takže ve výsledku nevidím žádnou pecku, jen lehounký nadprůměr. Celkově hodnotím na 61% = ***

Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (2001)

Tehdy, když jsem byl mladší tak mi to zas tak strašné v TV nepřišlo, ikdyž uznávám, že je to bláznivá slátanina. Film měl výhodu, že vůbec nenudil a měl vtipné momenty, jinač opravdu vysoký podprůměr no. 30% = **

Babe 2: Prasátko ve městě (1998)

Tak tohle už bylo o dost horsi jak nadprůměrná jednička. Tohle se už vážně nepovedlo. Film drží lehce laťku díky pár vtipných momentů. To je asi všechno. Příběh, nostalgie - to vše chybí (v jedničce to bylo), zde bohužel ne. Tudíž hodnotím jen na 19% = *

Babe - galantní prasátko (1995)

Tak není to tak špatné. Sice je to taková dětská komediální pohádka když to přeženu, ale s vyplnutím mozku se to dá vydržet. Roztomilé, vtipné a nostalgické scény hlavně. Nehledat v tom nic zásadního. Na jedno kouknutí snesitelný, lehce nadprůměrný počin. Hodnotím na dobrých 62% = ***

Vylomeniny (2013) (pořad)

Na úvod moc a moc díky uživateli Pilda17 za doporučení !!! Já hodnotím komedie a tyto podobné komediální pořady opravdu přísně, ale tohle se opravdu vyvedlo. Trapné, střeštěné a mocně vtipné scény. Takhle dlouho jsem se už nezasmál. Vše je pojato celkem obyčejně, ale o tom to právě asi ta nenáročnost je. Líbí se mi, že i straší lidi jsou v pořadu skvělý viz postarší pán v prvním dílu. Už se těším na další díly. Hodnocení je u mě jasné, že 5*. Zatím je to předběžné, ale pochybuji, že se to nějak zhorší. Velká spokojenost a skvělý pořad. Dvojice uvádějících Dejdar a Měcháček jsou skvělí! Druhá epizoda na stejné úrovni jako první, možná o chlup lepší ! Tak viděn i třetí díl - přijde mi to furt stejně skvělé. Hlavně druhý a třetí pár !Jen tak dále. :-) Sakra čtvrtý díl dobrý, první pár byl nejlepší, hlavně ten chlap. :-) Druhý a třetí slabší. Ale pátý díl, to bylo něco, první dva páry nejlepší co tu kdy byly. :-)

Tankový prapor (1991)

Stará známá česká komedie. Velký hit to není, ale zase - největším kladem filmu je zjevně herecké obsazení a jejich hlášky a herecké výkony, na to se zapomenout nesmí. Film je krátký, rychle uběhne, občas mě nějaké scény nebavili, ale ve výsledku jsem spokojený, oddechovka, která hitem není, ale ničím neurazí a určo dostatečně zabaví. Hodnotím na 74% = ****

G. I. Joe (2009)

No, tenhle film mi dlouho unikal, dnes jsem ho shlédl hlavně proto, že jsem zvědavý na druhý díl, kde se těšim na Rocka a Willise. Jenže ted už se moc netěším, neboť toto mě moc nenadchlo teda. Dopadlo to celkem bídně. Začátek filmu začal slibně až do takové třicáté minuty zhruba. Pak začala zběsilá akce. Tak zběsilá, že tempo filmu bylo tak urychlené, tak bláznivé, že si divák sotva může vychutnat nějakou akční scénu. Film byl drahý, ano. Ale ty akční, bláznivé scény mi přeci jenom tak perfetkní nepřišli, byly dost počítačově upravené. A upřímně ? Hlavní hrdinové měly všechno snadné, auta odskakující od nich, žádná kulka je netrefila, bláznivé zbraně, sakra to bylo vše moc překombinované. Počítačoví žraloci, viry, zbraně všelijaké, proboha dyt tohle nemůže zapůsobit ani na malé děti, kteří mají rádi podobné dobrodružné sci-fi. Jedniným menším kladem je příběh, který zas tak špatný není. I herecké obsazení, respektive obsazení na kladné straně ve filmu je celkem solidní. Ale po půli filmu už mě nehorázně štvala skutečnost staršně nabité, bláznivé sci-fi akce. Nevím jak to mam celkem popsat, ale obrovské tempo a přeakčnělé a přehnané scény vše pokazili. Jinač by to moh být hodně slušný film. Potenciál byl ale využit úplně jinak. Hudba od Alana Silvestriho celkem dobrá, nezklamala. Celkově vidím podprůměrný film, který je velmi netradiční. Vysoký rozpočet, ale to bohužel není všechno. Celkově hodnotím jen na 30% = **

Země zatracených (2006)

Začátek filmu vypadá docela slibně, ne moc, ale nepatrný závan tu je. Nějaká obyčejná akcička, během níž se lidé co bojovali postupem času změní, když se vrátí do normálního všedního života. Takže žánr drama ? Moc se to teda nevyvedlo. Drama, opravdové drama vypadá jinak. Herecké obsazení ? Velice rozporuplné. Jessica Biel zaujme možná jen krásou, zato Samuel L. Jackson mě chytnul už o dost víc - ten prostě hrát umí. U dalších vedlejších herců je to tak na půl no. Ani konec mě moc nenadchnul už. Film si drží stejné tempo po celou dobu. Takže ve výsledku otravná nuda a hodně znatelný podprůměr. Hodnotím jen na 31% = **

Policejní jednotka v barvách (1982) (seriál)

Hodně dobré. To, že je to takhle rozkouskované je jedině dobře. Sice se nějak extra neodrazí příběh, ale aspoň není nuda a je zde dost vtipných momentů, které především předvádí výborný Leslie Nielsen. Jenom se smát u toho, co si víc přát. Sice se tu možná najde něco až moc přehnaného a tak. Ale přesto hodnotím na zasloužených 85% = ****

Den poté (2004)

Emmerich je hodně dobrý režisér, ale tohle mě až tak nechytlo. Docela nevýrazná atmosféra, rozporuplní herci a tak. Mělo to ovšem perfektně natočené scény a nápadů bylo ve filmu víc než dost. Ale celé to prostě u mě nějak ztroskotalo. Ne, že bych tenhle film odsuzoval, ale u Emmericha a u katastrofických filmů - prostě tyhle filmy musí být prvotřídní. Tohle byl pouze lepší průměr. 59% = ***