Halloween (1978)

(60%) Rozhodně se jedná o starou klasiku, o filmový počin, který se nedá nijak víc kritizovat. Na tu dobu to byla určitě pecka. Vidět to kdysi dávno, tak jsem z toho možná víc nadšen. Má to docela dobrou atmosféru, postavy a nezapomenutelný hudební motiv. Není to teda moc drsné, ani krvavé, ale to nevadí. Tempo je docela slušné, sem tam se něco děje. Víc se to rozjede v cca 3/3 filmu, pár vražd tu máme. Závěr je takový moc urychlený, chtělo by to přidat víc dramatičtějších a zapamatovatelných scén, ale co už. Rovné 3* a lehký nadprůměr z toho vyvodím, aspoň tak to můžu ocenit.

La Llorona: Prokletá žena (2019)

(61%) Viděno v kině. LA LLORONA je další takový klasický horůrek dnešní doby a je dalším rozšiřujícím filmem patřící k universu V zajetí démonů. I když je tu jen jedna nepodstatná zmínka k prvním Annabelle. Abych to zestručnil, tak ½ snímku je taková nevýrazná a tím spíš myslím, že lekačky a atmosféra jsou na slabší úrovni, než jsem čekal. Ani jsem tu nepocítil moc tu děsivost oné zlé LA LLORONY. Takže, je tu teda velká snaha co se týče lekacích scén a skutečnosti, že se tu furt něco děje, ale nějak to na mě nepůsobilo. ALE v cca druhé části filmu se to teda docela rozjede. Dokonce je tu cítit i nějaké to napětí. Vymítání oné zlé bytosti tu trvá snad víc jak 40 minut. Nemyslím tím úplně v kuse, ale ve větší míře ano. Rko tu není nijak extra využité což je škoda. Co se budeme povídat, je to už dost využitá látka, ale vzhledem k tomu, že obdobné záležitosti mám rád (především od Jamese Wana V zajetí démonů 1,2 nebo Insidious 1,2), tak mi to 1 podívání neurazilo a docela zabavilo.

Nelegální obchod (2019)

(15%) To teda byl GENERAL COMMANDER jak vyšitý ! ;) Špičková, elitní skupina vedena mistrem všeho, S.Seagala. No, asi se zdržím podrobnému komentu. Nehodlám zde Seagala shazovat, měl by se ale na ty filmy už vysrat. Já dokážu ocenit i slabší akční béčka, které jsou mnohými hůře hodnoceny. Třeba je např.je paradox, že nejnovější film od režiséra K.Waxmana (ano, přesně ten je víceméně zodpovědný za sračky, které se Seagalem natočil) THE HARD WAY mi překvapivě sedl. No a nyní k tomuto dílku ? Bylo to od začátku do konce nudné. Děj je primitivní, na což jsme od béček zvyklí, ale měl i pár logických děr. Nesedla mi herecká sestava a už vůbec ne jejich postavy. Akce je zde také docela málo. Z úvodu jsem byl docela znechucen, nedokázal jsem si vychutnat žádnou akční scénu, vše bylo tak narychlo sestříháno a kamera byla prostě dost chaotická. I závěr mi přišel dost uhozený, pár převrácených aut a poté amatérsky natočená scéna s vrtulníkem a jeho fantastickým výbuchem jak namalovaným na obrázku ze školky. Seagal je zde strašně nevýrazný, takže ani kvůli němu to nemá smysl vidět. Bitky má zde dvě, vlastně jen jednu kdy ukáže pár chvatů, ale je to špatně natočené a ta druhá je s noži (rovněž není o co stát). Tak co k tomu ještě víc dodávat ? I ty slabší filmy s M.Dudikoffem byly lepší.

Arctic: Ledové peklo (2018)

(35%) ARCTIC je takové to klasické Survival, kdy hlavní hrdina bojuje v tvrdých podmínkách o přežití. Takových filmů bylo natočeno dost a musím říci, že o něco kvalitnější. Rozhodně nemůžu na tomto snímku nic výrazného kritizovat, ale nic nového mi to nepřineslo a nenašel jsem tam ani moc napínavých scén, které by stály za to. Hlavní herec filmu Mads Mikkelsen se posouvá z jeho útočiště (havarovaného letadla) dál a dál. Na jeho stanoviště havaruje vrtulník, ve kterém přežije jedna žena, o kterou se bude Mikkelsen starat a svou veškerou silou vůle jí bude všude na cestách brát s sebou. Takže v tomto směru působí hlavní hrdina jako dobrák co nemyslí jen na sebe. Ale to je asi tak všechno, nic významného se ve filmu neděje. Máme tu krátkou scénu s medvědem, ale ani ta mě moc nebavila. Občas se Mads trochu zapotí, lehce zraní atd – ale to je tak vše. Závěr je takový klasický, rychlý a nezáživný. Ani moc emocí nefunguje. Divím se, že je to hodnocením na CSFD v červených barvách. Ale to je každého věc, já vždy hodnotím dle sebe. No, takže docela značný podprůměr a ty slabší 2* jsou opravdu adekvátní.

Close (2019)

(74%) CLOSE, který je hodnocen průměrně mě zaujal víc než bych čekal. Na hodnocení ostatních mi nikdy nezáleží. Filmy si vybírám dle svých požadavků apod. O pecku se nejedná, ale v rámci možností netflixu a rozpočtu si nemůžu moc stěžovat. Je to takový akční thriller, který má dobré lokace, skvělou Noomi Rapace, drsnou a realistickou akci, kdy N.Rapace bojuje o holý život atd. Úvod je krátký, ale dobrý. Ani poté nezačne tempo nijak výrazně upadat. Zezačátku mi vadila ta rozmazlená bohatá holka, kterou N.Rapace měla za úkol chránit, ale pak si mě víc získala. Mělo to dost napínavých chvil. Takže jsem nakonec fandil jak té holce tak hlavní akční hrdince. Akční momenty jsou opravdu dobré. Finále je už takové všelijaké. Z vyděšené bohaté holčiny se stane odvážná bojovnice a úplný závěr je takový moc urychlený. Takže nedostatky to má, ale ty mi zážitek ze solidního filmu rozhodně nesebraly. Palce nahoru a to především za skvělou Naomi a osobní, drsnou, krvavou, nekompromisní akci, kdy Naomi krvácela a bojovala ze všech sil – což asi slovně přeháním, ale já to tak ve sledování tohoto snímku vnímal a prožíval. ;)

The Hard Way (2019)

(70%) Béčkařský režisér Keoni Waxman v posledních letech točí nehorázné sračky, které nestojí ani za pozornost. Zejména s jeho věrným kumpánem S.Seagalem. Tentokrát ale natočil celkem solidní akční béčko, které nenudí a má v rámci možností dobrou akci. Nevím, co se to se mnou stalo, že jsem tento počin tak kladně zhodnotil, asi je to spíš tak na 3*, ale já z principu a z toho jak jsem překvapen jak mi to sedlo ty slabší ale zasloužené 4* prostě dát musím. Příběh to má funkční, vcelku obstojné herce až na záporné role – ty mě moc neuchvátily. M.J.White se zde krásně předvádí v bitkách – režie je v akce pochopitelně slabší, ale fighty jsou docela slušné. Přestřelky jsou teda horší, nemají žádnou dynamičnost, ale zase jsem viděl horší. Luke Goss zde hraje sympaťáka, spolu s M.J.Whitem mě bavil. Potěší i vedlejší role Randy Couture – aspoň ve finále má jednu bitku. Samozřejmě to mohlo být celkově lepší, ale vzhledem k tomu, že to měl na starosti Waxman, který se zasloužil o tak mizerné braky se Seagalem, tak jsem nečekaně spokojen.

Řbitov zviřátek (2019)

(80%) Viděno v kině. Na ŘBITOV ZVÍŘÁTEK jsem se rozhodně těšil. Tyto novodobé horory beru všemi deseti. I když je to poslední dobou už celkem dost ohrané a ne vždy se dílko zdaří. Zato tento horor se dle mého názoru docela povedl. Není tu nic zásadního, co bych vytýkal. Je to Rko, bohužel ale ne na 100pro využité, ale trocha krve, pár trochu brutálnějších scén – to rozhodně potěší. Ale furt se nejedná o nic drastického a nijak extra děsivého – tohle bych rozhodně trochu doladil. A dále jsem si nemohl nevšimnout takové té žánrové nerovnoměrnosti. Myslím tím zejména ke konci, kdy se to snažilo tvářit děsivě, a přesto tu bylo pár napůl (asi nechtěně) nadlehčených scén. Takže závěr to trochu shazoval, jinak by z toho mohla být ještě větší pecka. Ale dost kritiky. Nuda zde nehrozí, hned od začátku se jde na věc. Navíc dle traileru jsem usoudil, že jistá osoba zemře skoro hned na začátku a ono to bylo úplně jinak. Najde se tu i pár dobrých lekaček, chvílemi to je trochu drsné, i ty emoce docela fungují dobře. Má to funkční příběh, dobré herce včetně hlavního Jasona Clarka, který je prostě skvělý. Konečně se mu povedl horor (nedávný Winchester mě moc nebavil). John Lithgow mě též bavil, i když si splnil takový ten nutný standart. Hudba byla celkem vydařená. No, knihu od S.Kinga jsem nečetl, ale rozhodně si jí do budoucna pořídím. Nicméně jsem dostal o něco víc, než jsem očekával, paráda!

Shazam! (2019)

(70%) Viděno v kině (2D dabing). SHAZAM! Je další součástí DC filmů. Trailer mě moc neuchvátil, ale přeci jenom jsem byl zvědavý, jaké to asi bude. Rozhodně se z toho nakonec stala nadprůměrná a neškodná jednohubka. Na víc shlédnutí to asi nebude, i když já se k tomu určitě ještě někdy párkrát vrátím. Největším kladem je skvělé obsazení dětských (už tedy dospívajících) postav – zahrané to bylo moc hezky. Zbytek filmových aspektů jako je příběh, záporák atd – to už bylo vedlejší, včetně akce, která zde byla vcelku obyčejná a vsunutá zde už jen tak z nutnosti pro potřeby snímku. Schopnosti superhrdiny byly celkem jednoduché, ale hezky se na to dívalo. Byl to takový vtipný Superman, co k tomu dodávat ? ;) Po komediální stránce to působilo docela dobře, najde se tu pár vtipných momentů a i hlášek. Finále už trochu postrádá tempo a nijak extra napínavé to není, ale nevadí. Záporák mě moc nebavil, ale tak bylo to pojato takovým rodinným a dětským způsobem takže to nevadí. Hudba byla obyčejná, ale dostačující. Říkal jsem si, že dám lepší 3*, ale nakonec štědře zaokrouhlím na slabší, ale zaslouženou čtyřku. Pokračování si myslím ať radši nevznikne.

My (2019)

(70%) Viděno v kině. Od tohoto režiséra jsem před tímto snímkem viděl GET OUT a musím říci, že mi to absolutně nesedlo. V hodnocení 1* jsem byl asi moc krutý, ale co jsem mohl dělat. Toto byla ale jiná liga. Bylo to teda dost nadlehčené a někdy, zejména když jsem v kině četl ty dialogy tak dost ujeté. Ale v dobrém slova smyslu, já to tentokrát ocenil. Nejvíc chválím nápad identických rodin. Úvod se ani tak moc netáhl, a jakmile došlo k prvnímu kontaktu zlých dvojníků hlavní rodiny, tak mě to začalo bavit. Působilo to v tu chvíli napínavě. Pak se film postupem času začal ubírat tím oním ujetým směrem. Na kvalitě to moc neubíralo v mých očích. Jako začalo to být trochu slabší a i finále už nebylo moc vyšperkované, ale mělo to tempo a já se bavil od začátku do konce. Hlášky byly teda opravdu dobré. Celkově se mi v hlavě vířilo dost myšlenek. Děti z oné hlavní hrdinské rodiny se rychle adaptovali, bojovali o svůj život, snadně už pak zabíjeli a i si u toho střelili dost hlášek. Krvavé to bylo ale takovým způsobem, že to nepůsobilo moc brutálně. Jen to finále bylo už takové ne moc zajímavé. Takže jsem si to po skončení kina tak nějak srovnal v hlavě a ty slabší, ale zasloužené 4* nakonec dávám. Za shlédnutí to rozhodně stojí.

Lazarat (2019)

(45%) Od tohoto béčka jsem očekával aspoň mírný nadprůměr, ale bohužel to dopadlo ještě o něco hůře. Neříkám, že je to katastrofa, ale skoro celou dobu jsem se u sledování nudil. Přitom má tato záležitost téměř vše, aby to mohlo být dobré. Docela dostatek akce, která je rozložena po celém snímku, solidní herce, funkční příběh. Jenže tyto filmové aspekty byly zřejmě režisérem špatně a nezáživně podány. Příběh je hned od úvodu dost roztržitý, až pak ho začnu v průběhu filmu víc vnímat. Postavy mě hned také přestanou bavit až na hlavního dobrého herce Louise Mandylora, který snad celý snímek táhne. Hrál dobře, i když ty jeho výbuchy vzteku byly trochu divné. Co se týče akce, tak bitky byly takové obyčejné, ale ne vyloženě špatné. Přestřelky – to už bylo horší. Nebylo to vyloženě špatně sestříhané, ale jednak to působilo dost obyčejně a navíc to nemělo žádný efekt, žádnou dynamičnost, takže i spoustu Seagalovek je na tom líp s přestřelky. Zamrzelo mě to, protože finále v tomto snímku bylo asi cca 20 minutové, kde byla nonstop akce a vůbec mě nebavila, usínal jsem u ní, jak to bylo špatně a amatérsky natočené a to jsem k béčkovým filmům dost vstřícný. Nechci tu být za ovce, ale režisér Kaufman na to asi už opravdu moc nemá, uvidíme v budoucnu.