• Romantický

Na křídlech lásky (2023)

Příběh a zpracování ničím zajímavé, ale queenslandská příroda v okolí Airlie Beach a ostrovů Whitsundays (kde se film natáčel) je dechberoucí, takže už jen proto stálo za to film dosledovat.

My čtyři (2021)

Dobrý a zajímavý nápad, ale ztvárnění nezapamatovatelné. Vadily mi nepřesvědčivé herecké výkony a vkládání komických momentů - dle mě se do příběhu nehodily. Co bych naopak pochválila, byla gradace odhalení a krásnou píseň Give Me Light.

Bílý lotos (2021) (seriál)

Viděna 1. série: Kéž by byl celý seriál tak vydařený jako úvodní znělka. Takhle mě bavila pouze propracovanost postav, Hawai a hudba. Pokud mají tvůrci potřebu ukazovat věci typu scéna s kufrem, tak nikdy nebudu hodnotit výše.

Láska na první polibek (2023)

¡Ay, los besos! Dulces, tiernos, apasionados... Todo lo que necesitas saber de la otra persona está en el primer beso. Es en ese precioso momento... Cuando besas a alguien, puedes sentir si es para ti o no. Si estáis hechos el uno para el otro o no. Es como si uno pudiese saber... // Nečekaně zábavné.

Pobřežní hlídka (2017)

Starý seriál jsem nikdy neviděla, takže podobnost/ odlišnost nemůžu hodnotit. Každopádně ať film nabízí opálených svalovců a krásných zachranářek kolik chce, zábava typu scéna v márnici mě neoslovuje. Stejně tak milostné vzplanutí Ronnieho a CJ. Asi už mě americká tvorba přestává bavit.

Falešný profil (2023) (seriál)

Viděna 1. série: Slabé. Plytké. Nevyvážené. Hl. hrdinka nesympatická. Pozn. Lechtivé scény gayů už na mě byly moc.

Alchymie duše (2022) (seriál)

Viděna 1. část: Vůbec jsem netušila do čeho jdu... a nelituju. Zaujalo mě to od prvního dílu a chytlo asi od třetího. Bohužel mi však opět vadila předlouhá stopáž, korejská doslovnost (upředňostňuju spíš náznak) a přišlo mi, že seriál byl velmi nevyvážený. Epické, komické a romantické prvky v pro mě podivném poměru a rozložení. Nejlepší samozřejmě Jang Uk a Mu-deok a jejich gradující a fungující chemie. Z dalších postav jsem si oblíbila Korunního prince (a to ne jen proto, že oba nosíme podobný účes :) a paní komornou Kim. Šokující závěr mi připadal velmi neukončený, což u seriálů opravdu nemusím. Nejlepší momenty: souboj Jang Uka s Korunním princem a soutěž o místo služebných v Songrimu. Skvělá píseň Scars leave beautiful trace. *** Viděna 2. část: (možné spoilery) Ta už mě bavila o dost méně. Nahrazení silné, odhodlané a výrazné Mu-deok neslanou nemastnou Bu-yeon posedlou manželstvím pro mě byla tvůrčím krokem, který jsem nedokázala akceptovat a který výrazně ovlivnil můj celkový dojem. Romance hl. hrdinů mi proto připadala vynucená a nefungující. I přesto akce rozjetá v posledních dílech slušná a Jang Uk jako černý mstitel opravdu badass. Z vedlejších postav to u mě opět vyhrál Korunní princ a jeho želva :) **

Vivárium (2019)

Vážně podivný film... Bavila mě tajuplnost, jen mi na konci chybělo lepší vysvětlení celého záměru.

Láska na první pohled (2023)

Mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Emoce, děj a hlavní dvojice to táhly ke čtyřem, klišé a předvídatelnost zase ke třem. Jeden z těch lepších Netflixovských romantických počinů.

Dívka a moře (2023)

Příběh zajímavý, ale filmově hodně průměrné. P.S. Austrálie má oceán na dosah, tak mi přišlo zvláštní, proč mořské tvory dělali digitálně.