Albert Nobbs (2011)

Budu opakovat již napsané (ale nakonec co se dá dělat, opakování je jedním z rodičů moudrosti) a tak i já jako pocit na první dobrou musím uvést "rozpačitost". Albert Nobbs rozhodně není standardní záležitostí na popracovní siestičku. Jde o téma silné jako noha od kulečníku a proto najít si cestu k tomuto viktoriánskému sociálnímu dramatu není zrovna lehkou záležitostí. Já si tedy rozhodně cestu nenašel...na můj vkus šlo přílišně chladnou záležitost s jedním výrazem a nedostatečnou gradací. Samozřejmě musím uznat, že hereckým výkonům lze těžko co vytknout....no, k divákově spokojenosti se toho musí sejít více.

Pravý rytíř (2016) (TV film)

Řekněme si to pěkně po rytířsku na férovku.....na to co nám poslední roky servíruje veřejnoprávní televize na Štědrý den šlo relativně o snesitelnou záležitost. Ano, příběh líně kopírující své osvědčené předchůdce. Ano, princ tak trochu nic moc. ANO, ostatní osazenstvo se taky dvakrát nepřetrhne. ANO, ANO, ANO....a dalších 10 ANO k tomu. Bohužel jsem se naučil pracovat v režimu "nečekej novou Princeznu ze mlejna" a tak k rozbalování dárků slušná kulisa. A co je nejvíce "světe div se"? Ani ten rádoby "český Belmondo" mi tentokrát nevadil.......ba naopak.

Muži sobě (2012) (seriál)

Zpátky do studia, S tebou je mi líp, Dámy-nedámy, Parťáci, Rodinná válka, Ano, drahoušku....mám pokračovat? Kdo nepochopil, tak tohle je jenom takový malý nástřel seriálů, kterým se nedostalo potřebného času na denním světle a ten čas by si dle mého názoru rozhodně zasloužily. Muži sobě do tohoto zástupu rozhodně patří.........a dost možná na jednu z čelních pozic. Co přeci chcete více od 20minutového sit-comu? Jenom nenáročně pobavit.....nebo tedy alespoň já. Vím, že Breckin Meyer nepřichází s lékem na ALS, ale kdo chce něco převratného ať přepne na Filmový klub. Já mám tyhle firemní záležitosti rád (Všichni starostovy muži, Suterén, Kancl, Ted a spol.).....každý má svoji úlohu, svůj chakter, svoje místo na slunci a všichni dohromady udělají moc......udělají moc pro nenásilné, po pracovní zabaveníčko. Příjemné bylo opětovné setkání s Hydem ze "Sedmdesátek", kvitoval jsem stěžejnější part pro Jamese Lesura, rád poznal Adama Busche.....i ten hezounek Michael Cassidy mne bavil. Jak říkám, tohle je hodně zdařilá záležitost a jejích pouhých 30 dílů by se dalo nazval hříchem.

Vánoční Kameňák (2015)

Drahý Ježíšku dvacátéhočtvrtého se ani nemusíš obtěžovat, díky obyvatelům Kameňákova se mi již dostalo všeho, čeho si mé srdce žádalo. Ne vážně, F.A. Brabec asi v Máji při Boleru spadl z Kytice a rozhodně to nebylo měkké jako V peřině...jako nikdy jsem nebyl skalním fanouškem jeho stylizací, ale pokračovat řadu Král Ubu, Kytice, Krysař, Bolero...... Vánočním Kameňákem, to je sakra hazardování se zavedenou značkou. Jsem jakžtakž smířený s existencí prvních dvou "taškařic", ale proč nebyla nemoc léčena v zárodku to mi hlava nebere. Troška zavčasu opustil potápějící se loď, to samé Jana Paulová, Lubomíra Lipského vysvobodila (bohužel) kmotra zubatá.....bohužel někteří další, jako třeba Vašík nejmladší, si na seno pro své koně neumí vydělat jinak.

Kdo to ví? (2016) (pořad)

"Protože já, protože já, protože já miluju. A miluju a miluju, a miluju a miluju a miluju a maluju a miluju a maluju"....."a recykluju a recykluju a recykluju". Recyklace tématu, recyklace Suchoše s Geňou a nakonec vlastně recyklace i toho Novotného. Pánové Suchánek s Genzer jedou na horské dráze(jednou nahoře, dvakrát dole), vykukují zpoza úkrytu, která televize jim pro další sezónu otevře svoji náruč a chovají se jako vysloužilí seladón v baru ve čtyři ráno (tj. berou vše). Další přestupní stanicí jejich jízdy televizní estrádou a zároveň dočasnými chlebodárci se rozhodla být TV Barrandov, které se G&S odvděčují tak nějak po svém. Genzer se sice snaží, ale to nejlepší ze sebe už vydal v konkurenční Partičce a Suchánek? Ten jenom neskrytě grimasami hodnotí, který z hostů je mu jak sympatický a jeho rádoby vtipné výkřiky snad ani nemá cenu komentovat. Cítím k těm dvou docela sympatie, Mr.GS jsem měl rád, Partičky jsem byl fanoušek, ale tohle je hodně okaté "zbal prachy a vypadni" a velmi krátkou životností.

Mimoni (2015)

"Banana", "banana", "banana"......nic proti banánům nebo dokonce žluté barvě, ale to že něco funguje jako zábavná částečka většího celku ještě nemusí znamenat, že automaticky utáhnu celovečerní film a už vůbec že dokážu uspokojit diváka jenž již dlouhé roky nenavštěvuje základní školu. Nic proti jednoduchosti, ba naopak, bývá v ní krása, ale tenhle animák je až příliš dětsky infantilní.....každopádně moje dvě dcery (3 a 5 roků) na Mimoních ujíždějí v pravidelných dávkách....takže asi tak.

Hvězdná párty (2016) (pořad)

V pointě celkem neškodná zábava na všední usínání, ale...... Chápu, že TV Nova se zavázala k nějakému formátu, ale proč to neudělat po našom. Formát sousedského soaré kořeněného hraním párty her je určitě v pořádku, ale proč každou druhou sekundu ejchuchovat, strkat si petardy do uší, žonglovat hořícími pochodněmi, objíždět studio na jednokole a vůbec dávat světu na odiv jak jsme všichni duchem mladí a nikdo není víc cool než já. Korunu tomu domovská stanice ještě nasadila tím, že do prvního dílu pozvala účinkující z Tvoje tvář má známý hlas, což jsou v současné době asi nejvíc falešně free tvorové naší Showbyznysové kalužinky a tím odradili i tu nejotrlejší skupinu diváků. Naštěstí žijí na naší planetě i lidé, kteří nemají naprogramováno se na každém kroku chovat prvoplánově (např. sportovci) a tak některé z dalších dílů by se daly zařadit do šuplíku "koukatelné".....pachuť však zůstává

Zlatá lýra (2016) (seriál)

Miluji tohle čétéčkářský šťourání se v historii tuzemské hudby.....a když přijde na věc, je mi jedno jestli jde o dřevný underground nebo Kornovo šaškování v Ein Kessel Buntes. Připomenout (těm dříve narozeným) a nebo seznámit (nás, které Lýra minula nebo jenom lízla) diváky s ve své době nejpopulárnějším československým festivalem považuji za poděkování hodný nápad. Za sebe mohu pouze: "Jen houšť podobných programů".

Dvojníci (2016)

OK chápu, z momentálně (především díky improvizační show Partička) nabité popularity Ondřeje Sokola se musí vytřískat co nejvíce....však nikdo nemá křišťálovou kouli, která nám řekne, kolik let mu ještě zbývá. Ale proč za každou cenu? A tím "za každou cenu" myslím především první polovinu Chlumského "duble taškařice", jejíž nejvýraznějším poznávacím znamením je právě ono "za každou cenu" a to především co se týče rádoby humoru. Nebudu si hrát na Mirku Spáčilovou a bez mučení se přiznám, že druhé polovině komedie se u mne několikrát podařilo vyvolat cukání koutků....každopádně pachuť zůstala až k závěrečným titulkům. Nemohl jsem se zbavit pocitu, že se tady někdo pokoušel navázat na odkaz zlatých let pana Vorlíčka, ale zapadnul až po uši do Jak ukrást Dagmaru.

Frajeři ve Vegas (2013)

Hollywoodští výminkáři berou útokem (spíše útočkem) město hříchů. Pánům v reálu ubývá sil a sil jim ubývá i na filmovém plátně, špacírují si to takovou tou rychlostí důchodce po přechodu na přechodu, což samo o sobě nemusí být tak úplně na škodu. V každém bijáku nemusí být co minutu převrácen kamión na střechu a "seniorské" tempo hollywoodských bardů je příjemné na omak....v pointě možná trochu nudné, ale pořád příjemné.