Captifs (2010)

Úvodní čtvrthodina o ničem, dalších dvacet minut nudná vězeňská přehlídka, a to už se blížíme k hodnocení jedna hvězda za snahu. Přece jen to začne být jakž takž koukatelné a akce s likvidací většiny osazenstva a následná honička bezpečně parkuje na snesitelné dvouhvězdě. Ale pozor, sólo pro Ivana Fraňka a jeho originální jugoslávštinu a hop, jsme na třech!

Kniha krve (2009)

Táhlo se to jako chrchel zasloužilého kuřáka a napínavé to bylo asi jako Bob a Bobek. Páně Barkerův převelice vyňuňaný nápad by zasloužil lepší zpracování, než takovéhle otahané nic. Ale kůži měl zpracovanou pěkně a též přehlídka nebožtíků se povedla, taky to byl jediný dobrý moment celého představení.

Zombex (2013)

Další zombý apotkalipsa! A tentokrát ani černá magie, ani virus ani kosmické záření, ale pilulky. S inovacemi je v zombie žánru velká potíž, takže jsem nadšeně uvítal kus, který ještě navíc vypadal, že do něj nějaký odvázaný producent nasypal trošku škváry a herci taky nevypadali úplně jelitovitě, navíc Sid Haig, můj oblíbený klaun, sliboval opravdu veselou zábavu. Och jak jsem se mýlil, zamykal, smýkal, dmýchal a nakonec i nachomýtnul k takové užvaněné zkriplenině s totálně vymozkovaným koncem. Další potvrzení pravidla, že filmy obsahující zombie už v názvu, jsou nekoukatelné pytloviny (peytloviny?...sorry muselo to ven). Dvě hvězdy za odvahu to vzít za jiný konec a za ukázku opravdu drsného orálního sexu. Jo a Sid Haig tam hraje dohromady asi 5 minut, hajzl.

Radovanovy radovánky (1989) (seriál)

Radovat se z toho, že si sedne na připínáček, nebo že ho krásně pálí kopřivy dokáže snad jenom totální fetka vyhulená a tak působí i celý večerníček. Ty dvě hvězdy jsou za zlého výrostka Huga, který byl jediným ostrovem příčetnosti v moři haluzí a "velešťastném" prostředí psychiatrické léčebny s Radovanem jako hlavním chovancem. Nenáviděl jsem už jako dítě a tak trošku jsem doufal, že Hugo Radovana jednoho dne zabije. Bohužel nestalo se...

Taste of Fear (1961)

Zlatá šedesátá! Když přijede na vozíčku pohledná kobra jako je Susan Strasberg za taťkou, který není doma, zato se ale po baráku hned od začátku dost epesně bubá, navíc za asistence mladého Sarumana, jsem nadmíru potěšen. Ovšem posledních 20 minut tlakuje hodnotící teploměr k maximálním hodnotám. Po parádních Neviňátkách další šedesátkový nátěr s menší náloží strašení, ale o to lepším dějem.

Angustia (1987)

Nevím, kdo je J.J.Bigas Luna, ale solidně mu haraší. Ale takovým tím roztomile úchylným způsobem. Dobře no, bydlet bych s ním nechtěl. V každém případě, jestli vás serou haranti, že pořád chtějí chodit do kina, pusťte jim Angustii a garantuji, že si to budou pak pořádně rozmýšlet. Na oftalmologii taky už budu kráčet méně jistým krokem než dřív a čočky si pro jistotu nenechám vrazit do oka od nikoho. Na rozdíl od mongoloidně působících triků v Demons tenhle film vůbec nezestárnul. Památná věta: "Doktor měl pravdu, ve skutečnosti vůbec neexistuju"

Antropofág (1980)

Jsou určitý typy lidí, kterým můžete dokola říkat, co nemají dělat a oni si nedají říct. Taková Ripleyová bude pořád lítat do kosmu, ačkoliv doma na zahrádce by měla klídek a nemusela by se stresovat, jakáže to pakáž jí zase bude usilovat o dutinu břišní. Kozaté blondýny budou pořád utíkat v barácích po schodech nahoru, banda idiotů se před pomalými zombíky zabarikáduje v baráku, místo, aby volným krokem odešli za zapadajícím sluncem, spousta lidí bude dál volit stokrát provařené politiky a Flaxík se vždycky nechá napálit nějakým doporučeným italským hororem. Pustí si to nic zlého netuše a ačkoliv by ho oranžová krev hned v úvodu měla varovat, chová se dál jak ta blbka, co se šla podívat do sklepa za zdrojem těch divných vrčivých zvuků. Hodinu se ve filmu nic neděje a on na to pořád čumí jak rákosník na VHSku s vlasatou holkou. Pak tam začnou mizet lidi a nějak se tam něco začne dít. Ale když to začne být trošku zajímavé, bum a konec zvonec. Dvě kanibalské hvězdy za ty dvě scény, které film "proslavily" a které byly jediné zajímavé. A samozřejmě bonus v podobě české herečky v jedné z rolí.

Dívčí válka (1991) (divadelní záznam)

Pět důvodů, proč pět hvězd: 1. Málo z vlka hostiny, když sršeň sosnu klátí. 2. Na břehu Niagary, stojí č..tulák starý. 3. Kdo lehává v otruby, přichází svini pod zuby. 4. Když se jmelí zelená, kombajn valí doubravou. 5. Tam najdete muže, anž ho brní noha. Postavte tam město a nazvěte ho Brno.

Láska nic nestojí (2003) odpad!

Konečně vím jak vypadá ten pravý blaxploitation horor. Komedie to nebyla určitě a romantiky jsem si tam taky nevšiml. Drama bylo hlavně rozhodování, jestli přepnu na jiný kanál anebo to nechám běžet až do konce.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Po dlouhé době pohodová fantasy (distributor by si měl zajít před zrcadlo a nafackovat si, poté si zopakovat rozdíly mezi fantasy a scifi). Johna Cartera jsem měl vždycky radši než Tarzana a jsem velmi potěšen, že se někdo odhodlal ho konečně zfilmovat. Dopadlo to moc dobře, ale film by měl větší úspěch, kdyby se v něm objevilo toto: 1. Zmínka, že v době Johna Cartera existovala v USA rasová segregace a že on měl v té době už emancipovaného černého sluhu, který nebyl ani sluha, jako spíš člen rodiny. Obecně byl film příliš bílý. 2. Na Barsoomu neměly soupeřit dvě mocnosti, ale měl se někdo osvobozovat z otroctví, nevolnictví nebo alespoň sexuální submisivity. 3. Souvisí s předchozím bodem - nikdo tam nekřičel "Freedom!", což je velká chyba 4. Love story byla zkalená jakousi smrtí, což trochu brzdilo něžné city hrdinů. Navíc tam nebyla ani jedna pořádná objímací scéna v posteli. 5. A to je nejhorší...na konci nebyly jásající davy. Tohle všechno do filmu doplnit, tak je z něj blockbuster jak hovado. Ale zase bych mu nedal 4 hvězdy :-) A ten pes byl luxusní!