Uzumaki (2000)

Film byl natočen podle mangy (japonského komiksu) co napsal zubař. A zubaři vědí o strachu všechno! Není to tolik horror jako zajímavá fantasmagorie. ___ DOPORUCENO ___ Manga je tady http://www.onemanga.com/uzumaki/ . Hafo podivných jsem dal dokupy u Eraserhead od Lynche http://www.csfd.cz/film/6252-eraserhead/ . Filmy od http://www.csfd.cz/reziser/3138-zeman-karel/ , http://www.csfd.cz/reziser/2910-gilliam-terry/ a http://www.csfd.cz/reziser/2969-kusturica-emir/ .

Fang Shi Yu (1993)

Shortbus (2006)

Typická intelektuální polévka, většinu filmu ztrávíš přemýšlením co kdyby, pak je konec a pak ty přemýšlíš jestli "a to je jako všechno?" vážně vystihuje celý film. __ ZNUDENY ZBYTEK KOMENTARE (KDYZTAK JDI JEN PO ODKAZECH) __ Film je plný nepříjemě se lepící zatuchlé vztahové polívky do které někdo hodil trochu vtipné kaše (sex. scény). V takto vzniklé břečce se mi nechce lovit pochutinu pro mozek, když je darmo to jíst tak se mozek toulá a vymýšlí si cobykdyby. __ Tajemný myslivec co pozoruje divou šukající zvěř naproti v paneláku. Materiální žena bez orgasmu co najde Boha. Citlivá lampička v úloze Deus Ex Machina. To jsou některé z postav co slibují zajímavou podívanou. Slibům, zvláště od lampičky, bych moc nevěřil a našel si vychytané scény na YouPorn případně na YouTube. __ Voyeur samotář co natáčí druhé lidi za okny, hmmm, kde jsem to jenom viděl http://www.csfd.cz/film/6654-american-beauty/ ? Uvaděč do podniku Shortbus až nápadně připomíná postavu sladkého transvestity z transexuální Transylvánie v http://www.csfd.cz/film/11747-rocky-horror-picture-show-rocky-horror-picture-show-the/ . Mohl bych pokračovat, ale to bych musel vědět jak dál. __ V příběhu na spoustě míst k ničemu nedojde, vyšumí to doztracena a postavy které si nejsou "souzeny" spolu zůstávají - mělo by to být reálne a tedy i dobré (alespoň podle poslední příručky jak obhajovat nudné film), ale tady to je o ničem. __ Sex je v příběhu jenom bonus. Je tam vidět kdeco, ale to už viděl kdekdo (někdo i v zrcadle viz Tantrické rituály). Když si odmyslím sex, tak dostanu cestu moderní ženy za osvícením, ke kterému nedošlo ani když penis protrhl panenskou blánu a do šachty se dostalo světlo boží viz http://www.csfd.cz/film/6683-zapomenute-svetlo/ , a tak k němu musí dojít jinak. __ Je to žena a tak není divu že to má být skrze orgasmus, kterého se jí nikdy nedostalo, a proto ví že ho potřebuje, dokonce jí chybí. __ Tento film je příliš mělký na to aby obhájil sex jako odpověď na lidskou bolest (a podobné společenské pojmy), ale s tou mulatkou bych si to rozdal jedna dvě. Né že bych myslel na něco jiného, tak jako při tomto filmu http://www.csfd.cz/film/32235-fucking-amal/ ale u posledně zmiňovaného je i nějaký děj. __ POZNAMKY __ Voyeur se "nečekán a nezván" objeví na podniku Shortbus protože to je nastínení toho, že pronásleduje hlavní hrdiny (takže to že se vynoří odnikud o pár scén dál nebude až taková haluz). __ Zářívé, zhasínající a pohasínající město by mohlo být podobenství spojů v mozku, tlakových senzorů na vagíně či špičce penisu . Ale není. Alespoň ne v tomto filmu. _______ DOPORUCENO _______ Výše uvedené filmy, http://www.csfd.cz/film/163288-napoleon-dynamite/ a . Pro porno viz http://en.wikipedia.org/wiki/Golden_Age_of_Porn .

Návštěvníci (1983) (seriál)

Velice důmyslně se v prvních filmech objeví nahá Dáda.

23 (2007)

Páni, napsat rozhovory tak aby se nakonec doplňovali s paranoiou kolem čísla 23, scénarista musel být genius (buď, anebo si scénář několikrát prošel s notesem v ruce)! ____ DOPORUCENO ____ O číslu 23 je toho napsáno vážně hodně http://en.wikipedia.org/wiki/23_(numerology) a kabalou se zaobíral i matematik ve filmu http://www.csfd.cz/film/35661-pi-pi/ . Numerologie je šarlatánství a tím pádem odkazuji na klub českých inkvizitorů - skeptiků - Sisifos http://www.sysifos.cz/index.php?id=odkazy . ____ Filmy http://www.csfd.cz/film/116212-machinist-the-maquinista-el/ , http://www.csfd.cz/film/6995-memento/ , http://www.csfd.cz/film/88388-uzumaki/ a filmy které napsal Charlie Kaufman http://www.imdb.com/name/nm0442109/#writer . Možná, možná aji tajuplný http://www.csfd.cz/film/6252-eraserhead/ (viz. můj koment se seznam dalších filmů). ____ Spisovatelka, která se dělí o své zkušenosti http://www.darcypattison.com/ . Pro ajťáky je tady bonbónek http://c2.com/cgi/wiki?IterativeDevelopment - diskuze iterativního vývoje, však oni ví.

Nostradamus: Fakta (2006)

Krásný příklad samoúčelného výkladu (viz. http://breakingspells.files.wordpress.com/2008/08/science-religion.gif , anglický vtip ), u dokumentů jako jsou tento je mi líto že pálení knih je dávno za námi. Naštěstí se v polovině dostanou ke slovu vědci, což si vysvětluji tím že dokumentaristika patří ke společenským vědám. Zajímá mě, zdali to dokumentaristé dělají vědomě či nevědomě ... je jasné která odpověď mě, vola, donutí koupit další dokument. _____ OTAZKY _____ Hister může znamenat také co (kromě prý Hitlera)? (zodpovězeno v polovině, viz. http://en.wikipedia.org/wiki/Hister ) Jaká byla ta 2 zranění jednou ranou u Jindřicha 2 Francouzského ? Kolik Nostradamovi nevyšlo, kolik vyšlo, z kolika ? Naléhala královna na jeho předpovědi ... bičíkem, třeba? Měl Jindřich 2 zlaté brnění? Zachovali se jeho předpovědi nezměněny (zodpovězeno až v 30 minutách, protože tiskaři si prý upravovali zkormoucená slova ) ? _____ RECEPT NA NOSTRADAMA _____ Nostradamus hodně opakuje slova "nový", kov (železo, zlato), "dvojice" (dvě atomovky, dvě věže, dva soupeři ...) Klidně si v jeho předpovědích najdi další vzory - na wiki jsou jsou odkazy na jeho předpovědi http://en.wikipedia.org/wiki/Nostradamus . Zajímalo by mě jesli není online generátor ... a je http://www.google.cz/search?q=nostradamus+generator . _____ DOPORUCENO (četba) _____ Pokud by to Nostradamovi nevyšlo, tak se nic nestane. Ale ono mu to vyšlo a tak to co řekl musí "být úplně nejvíc". Nicméně lidé co Dvě Věže postavili i lidé co je zbourali mohli být (jakkoli nepřímo) ovlivnění tím co o Dvou Věžích napsal, viz. Motýlí Efekt http://www.csfd.cz/film/45608-butterfly-effect-the/ . Každopádně se přes Efekt Motýla dá dostat ke krásným obrázkům - fraktálům - http://cs.wikipedia.org/wiki/Motýlí_efekt . _____ DOPORUCENO (symboly) _____ Obrázky symbolismu http://images.google.cz/images?q=symbolism . Odpočinkové dokumenty http://www.csfd.cz/film/37440-koyaanisqatsi/ nebo http://www.csfd.cz/film/36434-baraka-odysea-zeme-baraka/ nebo http://www.csfd.cz/film/35427-microcosmos-le-peuple-de-lherbe/ . _____ DOPORUCENO (četba) _____ Koukolík napsal knížku o propagandě, tady jsou ukázkové kapitoly http://doiop.com/KoukolProp . Seznam ezoterických a protiezoterických webů od klubu Sisifos http://www.sysifos.cz/index.php?id=odkazy .

Šokující Asie 2: Poslední tabu (1981) odpad!

Buď vypnout zvuk a proklikat nebo nekupovat vůbec. ______ Obálka je ale báječně udělaná, kvůli ní to mám. ________ Souhlas s JohnBruk. Pouze něco dodám ... Chybí tam jakékoli užitečné informace, nedáváš-li teda přednost Nedělním Chvilkám Poesie. Příklad : ukážou drzé posvátné opičky před chrámem ale nevysvětlí proč tam jsou (kvůli důvěřivým turistům? ... ), co když je někdo kopne (hlídá se to? ... jaké jsou tresty za znesvěcení? ...), proč jsou vůbec posvátné (kupř. legenda o Opičím Králi .... zabíjí krysy či co? ... ) a tak dál. _______ DOPORUCENO ________ Volně dostupný seznam šokových stránek, obrázků a.t.d http://encyclopediadramatica.com/Shock_sites .

Kniha krve (2009)

Zajímavý nápad, jehož provedení je spíš domácím úkolem než filmem Petera Jacksona (nadšenec co si s filmy vyhrává, viz. jeho hororová prvotina http://www.csfd.cz/film/4707-bad-taste-vesmirni-kanibalove-bad-taste/ ). Trailer poměrně stačí http://www.youtube.com/watch?v=WrvEGAxWB_A V jeho 1:23 minutách je pointa filmu. ________ Na začátku filmu je jedna poměrně luxusní zabijácká scéna, tu jsem na Youtube nenašel. ________ : SPOILER : ________ ROZBOR ________ Hlavními postavami jsou učitelka parapsychologie, její student a jeden její pomocník. Film je složen z několika zápletek ________1) kluk předstírá přítomnost bubáka v "strašidelném domě" a svoje kouzelné schopnosti (aby sbalil učitelku) [[ učitelka zažije pár zjevení ale pomocník na kamery nic nezaznamená (=pochyby) ........ kluk se pak přizná že to udělal a proto mu už učitelka nevěří když řekne že tu krom něj tu něco vážně bylo (="dívčí" reakce)...... kluk to tedy jde dokázat (="klučičí" reakce) ]], ________2) učitelka si udělá byznis z jeho popisovaného těla [[ celý film se proto musí naznačovat že je mrcha, aby to na konci nebylo velké překvapení .... protože jsem ale přeskakoval tak to nevím ]], ________3) kluk úteče a je chycen učitelčiným posluhovačem (což kluk netuší) [[ příběh začíná tím že si kluk myslí že mu člověk pomůže a končí tím že ho svlékne z kůže, ta se totiž popisuje sama (jak ale ví že to bude fungovat i dál je mi záhadou?) - učitelka asi plánovala předat umírající kůži vědě, dnes už se pokusy na lidech nedělají --- příklad toho jak se dá pohrávat s divákem zakrytím některých skutečností ]].