New York roku 1934. Legendární Angelo "Snaps" Provolone slibuje svému umírajícímu otci, že opustí svoji gangsterskou dráhu a obnoví čest rodiny. Jeho náhlá přeměna je podezřelá nejen mafiánovi Vendettimu, ale i policii. Jednoho dne je Snaps surově probuzen svým účetním, který mu neomaleně oznámí, že potřebuje zvýšit plat, aby se mohl oženit s jeho dcerou. Snaps však zjistí, že tento mladík ho okradl o 50 000 dolarů a požaduje, aby je vrátil. Účetní nabízí jako svatební dar kufřík klenotů. Tento kufřík se pak stává předmětem mnoha záměn, nedorozumění - a nakonec i šťastných shledání... Oscar je návratem ke gangsterským komediím z třicátých let. Dominující hvězda Sylvester Stallone, nákladná produkce, kostýmy a vynikající herci okamžitě vyvolají vzpomínku starého Hollywoodu. (oficiální text distributora)

TeeAge

Od dedstva bol pre mňa Stallone niečim výnimočný. Dodnes to neviem opísať, čím. A napriek tomu, že tento žáner nemám v láske, díky nemu som nemal probém to dopozerať. A to, že Oscar, o ktorom je pomenovaný celý film, sa objavý až na konci a aj to len na pár sekúnd, je veľmi nápaditý ťah. Niečo ako obraz menom Horiaca žirafa od Salvadora Daliho. (ak nepoznáte, vyhladať na google, a pochopíte :) ()

IMPAIRED

Tenhle film je bomba. Smál jsem se celou dobu, ani jedna část mě nenudila, je to dotáhlé k dokonalosti, a způsob jakým je film zahrán je perfektní. Funez je komik, ale jestli si někdo myslí že jeho film byl vtipnější, může si rovnou pustit nedělní chvilku poezie. Vážně jsem se tlemil jak blázen, doporučuju každýmu. ()

Shakers

Gangsterská komédia so Sylvestrom ? Zaujímavé, ale prekvapivo to nebol zlý ťah a Italsky hřebec Sylvester Stallone sa na tu rolu hodil. Zahral to fakt dobre a povedal by som, že si to skutočne užíva. Originál som nevidel, takže som si akékoľvek zvraty celkom užil. Príbeh je celkom fajn, pokiaľ máte radi zaujímavú a vtipnú zápletku o stratených prachoch a nedorozumeniach. Dialógy sú dobré, vtipné, dá sa zasmiať a majú fajn načasovanie (pravdepodobne to bude tým, že predloha je divadelná hra). Film ma celkom tempo, takže moc nenudí. Tento (retro) štýl komédie asi nebude sedieť každému, mne tiež miestami nesadol (tým schválnym prehrávaním), ale baviť som sa bavil. Sly a v slovenskom znení Jozef Vajda ma nenudili. 65% - 3* ()

Lacike

Tak Sly nakoniec trumfol Arnieho. Ked uz nie ako akcny hrdina, tak aspon ako komik. Sice mal nefer doping v podobe skvelej predlohy, ale nakoniec to dopadlo zabavnejsie ako Funesova verzia vdaka prepracovanejsej zapletke. Najväcsim plusom filmu je, ze tu hra Sly drsniaka v situacii v ktorej je nesvoj a nie nejakeho obycajneho chlapika. Svoju ulohu si vychutnava a znova dokazuje, ze je solidny herec. Cela ta zapletka zo zamenou kufrikov a dcer je perfektne prepracovana a vtipna. Podporene to je fantastickym castingom. Najviac ma bavia dement Chazz Palminteri a chudacik Tim Curry. Takisto tu su aj pekne zenske. Pochvalu si zasluzi aj nadherna hudba. Cele je to svizne zrezirovane, takze nuda nema najmensiu sancu. Mam tuto komediu rad a aj po rokoch stale skvele funguje. 8/10. ()

AdamesWWE

[8/10] Film plný rôznych vtipných momentov a príbeh odohrávajúci sa v jednom dni, vo skvelo staromódne zobrazenom dome, to je Oskar. Film, kde v hlavnej úlohe zažiari Sylvester Stallone, vynikajúci herecký výkon a jedna z jeho najzaujímavejších postáv celkovo. Všetci ostatní herci sú takisto výborní, vtipní a majú zaujímavé postavy, či už Stallonovi ochrankári, jeho dve dcéry alebo jeho manželka a všetci ostatní. V podstate každí kto je na placi, vytvorí nejakú vtipnú situáciu. Po vydarenom úvode so Stallonovým otcom a po príchode jeho účtovníka sa film naozaj veľmi dobre rozbehne. Príbeh zaujme od samotného začiatku, pričom je to skvelá zámienka na humorné scény, vzniká tu množstvo vtipných situácií, výborných hlášok a aj veľa úsmevných scén. Miera trápnosti je na nule, takže s humorom som veľmi spokojný a celý film má veľmi príjemnú, rodinnú atmosféru a vynikajúcu hudbu od Elmera Bernsteina. OSKAR je veľmi dobrá, príjemná a mimoriadne zábavná rodinná komédia, kde vládne humor a príjemná atmosféra, ktoré vytvárajú skvelý filmový zážitok. Druhá najlepšia komédia so Stallonom a jedna z najlepších rodinných komédií vôbec. ()

• Malou roli si ve filmu zahrál scenárista Jim Mulholland, a to postavu Oscara, podle které je film pojmenován. Tato postava se však ve filmu objeví až v předposlední minutě na 25 vteřin (Zix.)