My z Kačerova (1987) (seriál)

Klasika všech klasik. Obzvlášť pro kačero-maniaka jako jsem já. Ještě teď se mi ve skříni válí nejmíň 10kg Kačera Donalda a ve chvílích nudy je probírám. Jediná hvězda dolů za nepřítomnaost samotného Donalda.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Bezpochyby nejlepší animovaný seriál všech dob. I když je převážně záležitostí mého mládí, pokud tuto dvojku někde zahlédnu, vždy mě zaručeně přiková k televizi a na tváři mi vyčaruje úsměv.

Milionář z chatrče (2008)

Nemám rád hype. O tomto filmu se říká že je snad nejlepší za rok 2008 a přesně tak jsem k němu i přistupoval. Ze začátku jsem si dokonce myslel, že je natočen podle skutečné události. Bohužel jsem v průběhu filmu zjistil, že se nejedná o žádný zázrak. Ne že by na něm nebylo nic zajímavého, právě naopak. Rozhodně jde o zajímavou pohádku z moderního prostředí (snad i realisticky zpracovaného), navíc se skvělými hereckými výkony. Celkově se ale film z počátečního napínavého dramatu zvrhne v opravdovou pohádku. A to není nic pro mě.

15 minut (2001)

Výborný, i když poměrně tuctový film se skvělými herci a perfektním spádem. Edward Burns zde sice hraje klasické skauta, ale o to víc vynikne Rodenův Emil, který se pro mě stal jakýmsi měřítkem pro jeho jiné role, protože podobně dokonalého šílence zahrál snad jen Heath Ledger. Navíc film překvapil zajímavým scénářem, co se De Nira týče, a právě výkony těchto dvou herců zvedají film z průměru mezi ty velmi kvalitní.

Cokoliv (2003)

Z mého pohledu velmi tradiční Woodyho film, kterých jsem se naštěstí ještě nenabažil. Klasicky perfektně napsané dialogy a "divný " příběh jsou tentokrát doplněny trochu jinými postavami než obvykle - u těch však nedokážu říct, jestli filmu pomohly nebo ho shazovaly. Tak či onak jsem se u filmu bavil, takže se to ani nesnažím rozebírat.

RocknRolla (2008)

Můj první film od Guye Ritchieho. A nezklamal. Těšil jsem se jak na Butlera, tak i Rodena a hlavně na poznání pana RocknRolly. Přestože měl film několik slabších míst a nudnějších scén, akční části a perfektní anglický přízvuk je bez problému překryly.

Van Helsing (2004)

Van Helsinga jsem nepochopil. Film se chvílemi tváří jako vážný fantasy horor s epickou hudbou (ta mě sice zvlášť nechytla, ale aspoň jde vidět snaha), minutu na to zase jako parodie na Bonda. Gabriel a vlastně jakákoli jiná postava valí jednu hlášku za druhou a tento myšmaš završí finále, které se snaží být vážné až dojemné. Film by mohl být zajímavý, kdyby se autoři drželi buď jenom vtipného scénáře nebo vážného. Takhle ale zůstává jenom sympatický Drákula (i když G.Byrne by na něj dle mého seděl víc) a nevyužitý potenciál Jackmana.

Kmotr III (1990)

Tak tomuto filmu nemám co vytknout. Al Pacino jako vždy exceluje a maska "starouše" mu dokonale sedne, jinak si film celkově drží stejnou kvalitu jako první 2 části. Zezačátku byl sice o něco nudnější ale skvěle to dohnala poslední třetina, u které jsem byl napjatý jak struna a film mi doslova nedal ani na sekundu vydechnout. Perfektní zakončení série.

O.C. (2003) (seriál)

O.C. je vedle Gilmorek jediný teenagerovský seriál, na který se dá dívat. I když jsou všechny postavy kýčové až to bolí, v první sérii mají své světlé momenty, a všechny dokážou - když ne rozesmát - tak aspoň navodit úsměv. Oproti zmíněným Gilmorkám jim však chybí cokoli, co by u seriálu udrželo (ne,teď nemyslím pěkné herečky, kterých je naopak v O.C. až až) a klasické "stírací" dialogy po chvíli omrzí. Když se ale člověk nudí nebo sedne k televizi jednou za týden, dá se na to dívat.

Důkaz (2005)

Těšil jsem se na hollywoodštější Pi, a dočkal jsem se. Přesto si ale nemůžu pomoct a film mi připadá jako promrhaná příležitost. Postavy byly zahrány skvěle, na (tentokrát trošku jinak) šíleného Hopkinse se dívá jedna radost, co jemu i ostatním však chybělo byl nějaký větší zvrat v příběhu. Film je průhledný od prvních minut, a jde poznat že se v něm myslelo i na pomalejší diváky, takže film skončil, já si toho pomalu ani nevšiml a do patnácti minut jsem na něj zapoměl.