• Pohádka

Vadí nevadí (2018)

Co se týče vizuálu, nic moc. Děj má sice jakž takž spád, ale také se sem tam zasekává a je drobátko nudný. Od poloviny jsem se tomu už nevěnoval tak důkladně. Nějak mne to přestalo bavit. Viděl jsem to však až do konce. Po hodině a něco se to začíná zase ještě zbytečně zamotávat. Nebylo to ani nijak moc nápadité, něco jako Final Destination, ale o hodně slabší. Takže dám těch třicet procent, aby se neřeklo. A mimochodem, konec se vůbec nepovedl.   30 %

Here for Blood (2022)

Velmi dobrý nářez, který má u mne 90 %. Deset mínus je za ten konec, který mi moc nesedl, ale jinak je tohle pro mne paráda. Jako nadšenec splattterů ani jinak hodnotit nemohu. Do toho všeho sympaticky nabušený hlavní hrdina a dokonce mi ani nevadila ta malá holka, které mi vadí skoro v každém filmu. Rozhodně někdy kouknu znovu. Navíc jsem vůbec netušil, do čeho lezu, protože jsem si tento film vybral naprostou náhodou, takže pro mne i příjemné překvápko.    90 %

The Beekeeper (2024)

Jednoduché a hodně naivní, ale přitom zábavné. Čas při sledování utekl jak voda. Moc se tu nefilozofuje, ale mydlí se to tu jedna báseň. Dějově také primitivní, ale vůbec to nevadí. Já mám tyhle oddechovky vcelku rád. Škoda, že to neokořenili trochou gore, ale zase chápu, že je to i pro ty mladší.    70 %

Přišla v noci (2023) odpad!

Na tohle jsem byl docela zvědavý. Jenže tohle nebyl ani horor a tím méně komedie. Je to jen plané tlachání o ničem. A trvá to hodně dlouho. Po čtyřiceti pěti minutách jsem to vzdal a doposlouchal jen jako kulisu. Naprosto zbytečná ztráta času. Prostě nehorázná nuda a blbost.

Gods of the Deep (2023)

Já bych to tak úplně nezahazoval. Nápad už tu sice byl, ale tohle se mi líbilo. Bohužel je tu všude vidět nedostatek financí. To kazí celý film. Hudba hraje větší část filmu zbytečně, klasické pro béčka, a některé efekty jsou snad dělány ve Win XP. Přesto je tu pár dobrých okamžiků a já bych tu čtyřicítku ponechal. Nebýt zase toho, že když se něco děje, tak je to v blikačce. Za to dvacet z těch čtyřiceti musím odečíst.

The Last Voyage of the Demeter (2023)

Nic jsem neočekával. Knihu znám a tušil jsem, že tam nemohli tvůrci nacpat něco překvapivého. Je to krátký úsek a pár postav. No a když nám hned na začátku řekli jak to s lodí skončilo… Dopadlo to jak jsem čekal. Přesto kladně hodnotím kameru a prostředí celkově. Také ta atmosféra byla vybudována poměrně slušně. Svých třicet si sníme zaslouží, ale víc bych v něm nehledal. 30 %

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022) odpad!

Stalo se přesně to, co jsem čekal. Za první půl hodinu filmu jen jednnové zvíře a slabší akce. Jinak jen plácání a plácání. Po této době jsem snímek víceméně jen posloucha a koukal sem tam do mobilu. Něco se začalo dít zhruba kolem 55. minuty, ale to už jsem byl duchem někde jinde. Zaujalo tedy až podzemí a osvobozování bratra. Pak už mnenazaujalo vůbec nic a domníval jsem se, že to závěrečný boj napraví. Ale ten byl tak slabý, že mne to ani nepřekvapilo. Za mne tedy deset procent s bídou i přes dobrou hudbu a několik scén.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Oproti prvnímu filmu to hodně ztratilo na tempu. Efekty na stejné úrovni, ale z větší části již ohleděné. Pár nových prvků se tu objeví, ale už jich tu není moc. Není se co divit, dochází nápady. Zato děj je natřískaný a pro mne občas těžko vysledovatelný. Není to složité, ale zbytečně rozvětvené. Přesto jde o snímek na velmi dobré úrovni, ovšem vzhledem k opakovaným efektům pro mne již jen slabě podprůměrný. A po příchodu do Bradavic jsem dokonce na chvíli ztrácel zájem. No a protože se vykecávalo více a více, koukl jsem občas do mobilu a sem tam také něco přejel rychloposuvem. Takže tento film ode mne dostává dvacet procent za efekty a vizuál, ale zbytek je nastavovaná kaše. A ten vysvětlovaný rodokmen mi už připomínal tak trochu Cimrmany. Ale tady mne nezajímal a stejně už mi to bylo jedno. Kouknutí na třetí film silně zvažuji.

Krvavě rudé nebe (2021)

Tak já jsem měl to velké štěstí, že jsem nečetl zdejší komentáře a ani nic jiného. Takže jsem do toho šel zcela nepoznamenán vědomostmi, takže jsem byl velmi příjemně překvapen. Sice tohle téma není moje parketa, ale tady to bylo připostrčeno tak nějak nenásilně. Herci byli ucházející, logika tu občas haprovala, ale já jsem se bavil a proto hodnotím v té vyšší kategorii.  70 %

Karanténa smrti (2022)

Domníval jsem se, že tyhle ptákoviny, kde se více než půl hodiny nic neděje se už netočí. Nu, vidím, že to někdo zkouší zas a znova. Budiž mu přáno. Klidně si takový film dám, ale musí mít něco do sebe. A když už nic nemá, tak by to mělo být kořeněné. Milovníci gore a slasherů vědí čím. Tohle nemělo vůbec nic a poprvé jsem to vzdal. Dokoukal jsem to až na druhý pokus. Pak už to odsejpalo, takže dám tu dvacku. Ale více ne, protože to vůbec nic nového nepřineslo.