A-Team: Poslední mise (2010)

Svoje druhy ve zbrani nikdy nezklamu. Statečně předvedu světu, že jsem voják z nejvybranějších. Rázně se utkám s nepřáteli mé země. A BUDU BOJOVAT JAK JEN BUDU MOCI...... Jako každej tým (akční), má i A-Team problémy. S důvěrou šéfů, s vnitřními záležitostmi, ale hlavně se zrádci vlasti, kteří mají ještě tu drzost ušít na ně boudu. Úvodní 20ti minutovka plná bláznivé akce nedá prostor ke spekulacím ani mezi příznivci komorních snímků, že tady budou odlehčený i titulky. Letecká akce, slaňování, výbuchy a spousta více či méně šílených nápadů jde velmi často na vrub příběhu. Ale co, většinu času se na tenhle ,,mančaft“, od kterýho by se každá .......no to je jedno – mohla učit, jak ochránit svoji nevinnost dobře dívá, protože i já mám rád, když plány nakonec vyjdou. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem pravidelným návštěvníkem leteckých dnů. 2.) Pochopím, proč si nechat poslat do vězení kubánskej doutník napuštěnej 5 ml tetrodotoxinu. 3.) Zjistím, jak vypadá maximální 3D efekt. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *

Resident Evil: Afterlife (2010)

Zatím co jsem se mstila Umbrelle, poslední hrstka přeživších odlétla do bezpečí. Útočištěm bez nákazy se stala ARCADIA ..... 18 měsíců od ,,Nevady“ je z Alice nesmrtelná (?) létající samurajka, která mrknutím oka zvedne tlakovou vlnu. Všechno je okatě podřízeno 3D efektu a já ZATÍM lituju, že jsem nešel do kina. Nic netrvá věčně a když se Alice přesune z nádherně prosluněné Aljašky na střechu baráku v L.A, jsem rád, že Anderson nechce točit přírodovědnej film, nýbrž pořádnou akční pecku. Ale ..... místo toho přichází jen další tupé střílení do zombíků a názorná ukázka toho, že dlouhodobé sledování MATRIXu poškozuje mozek. A mám dojem, že u Andersona je to nevratné. A jestli jít na 3D? To teď neřeším, protože tohle je úplně zbytečnej film. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem začínající režisér a nevím, jestli mám na to vzít si Millu Jovovich za ženu. 2.) Nenávidím UMBRELLU. 3.) Chci vidět zase utíkat M. Scofielda z vězení. 4.) Jsem (schovanej) zombie a nevím jestli už je konec. PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne

30 dní dlouhá noc: Doba temna (2010)

Vím jaké to je, když se člověk v noci probudí s bušícím srdcem. Nabízím Ti možnost s tím skoncovat, ZBAVIT SE TĚCH NOČNICH MŮR“..... To tenkrát na Aljašce... vzpomínáte? Stella taky, ale nejraději by zapomněla. (Jestli to tvůrce potěší – NA KONCI NÁS TAKOVEJCH BUDE VÍC!) Přitom – perfektních úvodních (mám to přesně!) 13 minut a 30 vteřin. Pak hromada béčkovejch keců. Veliká hromada! Těším se na akci – pár výstřelů + 5 minut přemejšlení, jestli sejmout měnícího se kámoše. To není drama, ale ,,kosočtverec“! Podvědomě si přeju příchod Bladeho, nebo alespoň prince z pohádky (jakýkoliv). (spoiler!) Nepřijdou! (konec spoileru!) A tak jediné osvěžení přináší erotická scéna (ovšem kvůli ní bych film znovu nadal). Atmosféru plnou upířích skřeků a řvoucích ženských, nezachrání ani 3 lekačky. Proto dejte prvních 13 minut a jděte spát. Jinak vás to čeká později během filmu. A než vidět další video horor, TAK TO MĚ RADŠI VYKRVTE! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nechápu, proč někteří lidé přicházejí i odcházejí z kinosálu za tmy. 2.) Dlouho jsem neviděl hubu od krve. 3.) Nevím, jak je složitý zakousnout se normálním chrupem do krku (cizího). 4.) Chci vidět ,,jiný“ upíry než v True Blood. PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Jerusalema (2008)

,, Co chcete?“ ,,Pravdivý příběh. Vezměte mě na začátek!“ ,,Začátek.... SOWETO 1994,.....svoboda...nová Jižní Afrika,...nový start...nový začátek. Měl jsem sny, že i my černí budeme součástí všeho......“ Více než otřepané: inspirováno skutečnými událostmi by sedělo: FILM PLNÝ PRAVDY! BŮH POMŮŽE TĚM, KTEŘÍ SI POMŮŽOU SAMI. A cesta z chudoby – poslouchejme všichni! – vede přes krádeže a AK 47. Zločin je totiž nejrychleji rostoucím odvětvím. (Pořád se bavíme o Africe!!) ČLOVĚK SKLÍZÍ TO CO ZASEL a ZLO PLODÍ ZASE JENOM ZLO. Tady to máte v praxi a všechno pěkně pohromadě. Bezchybně natočený příběh, kterému nechybí autentičnost, jenž měl inspiraci v ,,krádežích budov“. Jeho vypravěčem je Lucky Kunene, filmově stvořený (anti)hrdina, gangster a pro chudé Robin Hood. Africký samozřejmě. Hillbrow je totiž místo, kde žít jako křesťan je strašně složitý. PŘÍSPŮSOB SE, NEBO ZEMŘI! Oceňuji, že film citově nevydírá, obrázky nevinných chudých dětí tu nečekejte. Jen jednoduše a celkem zajímavě ukazuje, že ZA KAŽDÝM VELKÝM MAJETKEM MUSÍ BÝT ZLOČIN. ČÍM VĚTŠÍ MAJETEK...., ale o tom my u nás nic nevíme... Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Poznám, k čemu je pro Afriku dobrý Hollywood. 2.) Byl jsem (stále jsem) vlastníkem nájemního domu v Johannesbourgu. 3.) Mám rád filmy ,,ze života“. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *

Jak vycvičit draka (2010)

Tohle je Blp. Máme rádi lov, rybolov. Jediným problémem jsou škůdci. Většinu míst trápí myši nebo komáři nás trápí..... Jestli vaše děti mají rádi Pokémony – není co řešit! Slova POUŠTĚT DRAKA dostávají jinej význam! Napětí, radost, neštěstí ...u Thorových vousů – občas je to i dojemné! ZATRACENĚ DOBREJ ANIMÁK! ........ Tohle je Blp. Všechno co tady roste je houževnaté a nechutné. A lidé co tu vyrůstají, ještě víc. Jedinou světlo stránkou jsou domácí mazlíčci. Jinde mají poníky nebo papoušky. My máme ..... Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nevím jak vypadá vyflusanej drak. 2.) Ztrácí se nám levný ponožky. 3.) Ještě nejsem rozhodnutej, jestli z hospody vodit opici nebo draka. 4.) Hledám náhradu za plyšáka Pikachu. PŘÍBĚH ***** HUMOR **** AKCE *** NAPĚTÍ * Víte, že? Film je natočen podle knížky anglické spisovatelky Cressidy Cowell?

Dostaň ho tam (2010)

Aldous Snow je jedna z posledních rockových hvězd. A ten nejnevyspitatelnější potměšilej zmrd na světě ..... Sex, drogy a Rock'N'Roll. Asi bude rozhodující, jakým způsobem se k filmu postavíte. Jestli A: I rockeři mají svá traumata.... nebo za B: Jde o komedii (?) z dílny APATOW Production. Sám nevím, která volba je tou lepší. Sympatický rockový rytmy jsou ubíjeny spoustou zbytečných keců a film postupně ztrácí grády. Chtěl bych víc rocku, víc vtipu, kratší stopáž. Řešit vztahy mají ,,popíci“ a ne rockeři! Nejspíš je nejlepší to brát jako výlet do světa šoubyznisu a spokojit se se zjištěním, že bejt rocková hvězda není jednoduchý. Sex, drogy a Rock'N'Roll by totiž vážně nezvládl každej. Nezávidím jim! KECÁM!!! Žiju tak taky! Jen mě nikdo nezná... Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Vím naprosto přesně kdo jsou Mars Volta. 2.) Zajímá mě zákulisí života rockové hvězdy (koho kurva ne?). 3.) Chci slyšet písničky z alba, který se umístilo v žebříčku hned za hladomorem a válkou. 4.) Chtěl bych si koupit Osud. 5.) Nevím, koho si má brát Lars Ulrich. PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne Víte, že? Film je v podstatě pseudopokračováním komedie Kopačky? A že ve filmu zazní nejen songy kapel (např.) The Clash, Sex Pistols, ale také Infant Sorrow nebo Jackie Q? (Co na tom, že jste na jejich koncertě asi nebyli.....) A že tu uvidíte třeba Pink, Christinu Aguileru nebo bubeníka Metallicy Larse Ulricha, kterak hrají sami sebe?

Temné lesy (2003)

,,VIDĚLA JSEM LES!“ Říkal jsem Ti:,,NIKDY NECHOĎ K TOMU RYBNÍKU!“..... V Norsku je drsné podnebí, atmosférická příroda i heavy metal, tak proč by tomu mělo být u hororů jinak. Norská variace veršů K.J.Erbena ,,Nechoď dcero na jezero....“ má náramnou atmosféru i bez vodníka. Jde tu totiž o les, ve kterým bývá v noci tma, šumí tam listí a je slyšet další zajímavé zvuky. Průserem je, když ty zvuky jsou hnusný i ve dne a hlavně, když je tam s vámi někdo další. Užijte si tu lesem provoněnou atmosféru, 3-4 děsivé lekačky a ten pocit, že vás neustále někdo sleduje. Stejně jako u Ils oceňuji jednoduchost a funkčnost. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem nenapravitelný tremp. 2.) Jedu s rodinkou do Norska na dovču. 3.) Nevěřím, že debilní rozhodnutí dělají lidé i v neamerických filmech. 4.) Hledám film ,,pod stan“. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ****

Frozen (2010)

Jaká smrt je podle tebe nejhorší? Nechat se sežrat žralokem..... myslím ..... Jsou tři a jsou v průseru. Jeli si takhle lanovkou a ti kdož dole točí klikou se na ně vybodli. Noc. Tma. Zima. A taky....(na to přijdete sami). Nervy drásající souboj o život, jaký by mohl podstoupit každý lyžař (o sáňkařích nejsem úplně přesvědčen). Lomcuje se mnou hnus jejich beznaděje a normálně jim fandím, povzbuzuji! A jelikož kolem sebe ona trojice nešíří zrovna pozitivní náladu, je se na co koukat. Zároveň si však myslím, že každej malej skautík u nás by jejich situaci zvládl lépe. Komorní horůrek, kterej nenudí, i když si (pozor spoiler!) dva lidi jen tak povídají a kterej by mohli shlédnout i nelyžaři. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Zjistím, proč R.John navrhuje pro lyžaře povinné kurzy přežití. 2.) Partner chce jet na víkend lyžovat a já ho chci udržet doma pod pantoflem. 3.) Nevím, jak vypadají omrzliny. 4.) Zajímá mě, kde najdu torzo třeba.... Dana Walkera. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ***

Neřízená střela (2010)

Jmenuji se Victor Maynard. Je mi 54 let a pracuji jako nájemný vrah ..... Je to rodinná tradice. Teď má další zakázku. Krásnou Rose. A on spáchá hřích. Zklame klienta.... Téměř dokonalá první půlhodinka v lupičsko zabijácký komedii, říznutý romantikou. A i když později trochu ubere na tempu, je škoda, že takovýchto odlehčených komedií není mezi námi více. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Vymýšlím dárky pro nájemný vrahy. 2.) Poznám, proč je dobré znát svoji váhu. 3.) Mám střeleckej kroužek a nikdo nechce čistit zbraň. PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE ** NAPĚTÍ *

Na tuhle nemám (2010)

Kirk není přitažlivý, není ve formě, nemá plány se životem, nikdy nebyl v Evropě a přesto má Molly. Jaký jsou zákony lásky??..... Sympatický výlet mezi vztahové losery, na kterém vás čeká hodně trapasů, ale hlavně Molly, která je ÚŽASNÁ!! Nejenže dokáže ustát všechna ta ,,fópá“, ale udělá z nich situace k zasmání. Asi jsem se zamiloval. Proč taky ne – je krásná, bohatá a má ráda sex! Ale zpátky do reality: tenhle film je taková milá pohádka, kterou si na nás vymyslely ženský, aby vypadaly líp. Dneska jim už na to neskočím... Ledažeby.... Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Dali jsme si s přítelkyní pauzu a už 2 roky čekám na její zrušení. 2.) Jsem slušňák o kterýho holka nezavadí a (trošku) propadám depresím. 3.) Zjistím, jestli je rozdíl při holení koulí a ksichtu. 4.) Jsem uklízeč sloních hoven v cirkuse. 5.) Miluji Alici Eve! PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE ne NAPĚTÍ *