Tunri

okres Praha
řvousenka

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 5.3.2021  23:37

dafaq? baštění potratů? cože? Jiný kraj, jiné filmy...

• 5.3.2021  21:29
    Vlastníci (2019)

Proboha to je geniální! Každý drobný detail perfektně podtrhuje skutečnost. Každý vteřina filmu je stoprocentně autentická. Všechny role sedí, všechny ty lidi znám osobně, vídám je na úřadech, v baráku, v MHD, v práci, ve "firmičkách". Je to jako skrytá kamera z každodenního života. Brečím smíchy a trochu i bolestí..

• 27.2.2021  10:34

Pamatujete, když ještě tenkrát měly animáky děj? Musí to být strašně šílené a ztřešněné, musí se běhat sem a tam a tam a sem a chování musí být dostatečně dementní na to, aby to pětiletým přišlo vtipné, protože děti si nic lepšího nezaslouží. Vrcholem vtipnosti je manžel, který je retardovaný a neustále prdí. Super. No aspoň má ženu, která není schopná ujít dva kroky, aniž by něco nezkurvila. Dospělí se tam chovají nesvéprávně, divákům tak podsouvají, jak je svět vlastně debilní a nešťastnej a doslova padat na hubu při každym kroku je normální. Demence.

• 14.2.2021  21:04

Ten příběh a vysvětlení je úplně na hovno. Nedává smysl. Zbytečnej film. Prostě, Francesco, nejezdi na prokletý místa, když víš, že jsou prokletý. A když už, vem si sebou KOUZELNÝ NŮŽKY.

• 3.2.2021  19:21

Celou dobu jsem se snažila rozklíčovat, v jakém roce se příběh přibližně odehrává... a ona je to podle aut současnost.

• 31.1.2021  16:55

Kdybych zmizela já, nemá z čeho Netflix dělat dokument. Nenatáčím 24 hodin denně každou blbost, která se mi stane v mym životě a nedávám na FB každé uprdnutí svýho psa. Když někdo šikanuje svýho muže mobilem a svý manželství a mateřství dobrovolně žije výhradně na sociální síti, asi nebude moc v pořádku. Těm lidem z toho nutně musí jednou hrábnout. To je pak každý výpadek internetu nebo neolajkovaná fotka načasovaná bomba. Dokument zároveň poukazuje na to, jak se dnes vyrábí psychopati. Souhlasím se zdejšími komentáři, tahle ženská by ze mě udělala vraha taky.

• 30.1.2021  14:30

Film se snaží svézt na úspěchu Mostu? Akorát vypustili humor a přidal strnulé dialogy. Došli herci, kteří umí být přirození, nebo jejich postavy naschvál nemají mít žádnou hloubku. Nějak v Čermákovi hlavně vidím toho týpka z reklamy, kterou mám tu smůlu vidět denně a slyšet jeho citově nezabarvený hlas. Přibližně od Expozitury si všímám, že jsou v módě prkenné přednesy, prosté čtení napsaného textu a klišé fráze ve vysvětlování příběhu. Průvodní monolog se snaží kopírovat Trainspotting, ALE HROZNĚ ŠPATNĚ. Díky bohu za Jiřího Langmajera a jeho krásné herecké schopnosti. Souložící scéna je nejdelší (ideální odskočit si) a opakování slova píča čůrák kozomrd, protože českého diváka to baví nejvíc. Jednotlivé prvky se stále opakují a už jsme je viděli jinde, bohatej brácha (ale v prostředí tak nějak pohádkově dětskýma očima) vs. omezenej dlaždič, který nechápe tenhle novej svět. Naivní scénář. Boj proti zlým developerům, nepochopení moderního světa. Mytí rukou od krve. Hospoda Severka už taky někde byla, ale zde se nachází na Jižním Městě. Film škatulkuje lidi a na žádné úrovni ty světy nepropojuje. Naivně a snově vykresluje "lepšolidi" a z ostatních dělá neschopnej whitetrash. Vandam whitetrash je, zasekl se v jiné době, neumí jednat s lidmi, neumí se chovat, má emocionální problémy a je jasný předem, jak to asi skončí. Konec je opět naivní a bolavej, dospělý racionální divák nad tím musí kroutit hlavou. Alespoň na konci filmu by ten monolog mohl přestat, možná si vypnout zvuk...?

• 6.1.2021  18:29
    Sherlock - Série 3 (série) (2014)

Když si děj sesumírujete, byly minimálně dva díly zcela zbytečné. Vlastně bych nejvíc ocenila díl o Elephant in the room. Seriál drží skvělé hlášky, ale čím dál víc se zamotává příběh hlavních hrdinů - o což nějak nemá primárně jít. Čekala jsem zkrátka něco jiného. Ale jak říkám, hlášky a střihy jsou pořád skvělé, včetně dílu se svatbou. Škoda jen toho ždímání životů a minulosti a známostí a nejmocnějších mužů světa,...

• 6.1.2021  18:22
    Sherlock - Série 1 (série) (2010)

TOP! Kéž by zbytek seriálu alespoň částečně zůstal v tomto duchu!

• 6.1.2021  18:20
    Sherlock - Série 4 (série) (2017)

Ty sérky už jsou jen o přehrabování se v minulosti a twistech v osobním životě. Kéž by Sherlock řešil záhady a případy normálních lidí. Ale každou sérku najdou ještě ultimátnějšího padoucha, kterej párkrát umře, vrátí se,... Poslední dvě série se řeší každých pět minut to, jestli je Sherlock sjetej nebo není, co je pravda a co jsou iluze, on se při tom drží za hlavu a pláče. Vytratil se původní námět a jsme u krimi telenovely.

• 29.12.2020  16:02
    Řachanda (2016)

Je mi líto (není), ale nepodařilo se mi dostat ani do půlky pohádky. Obvykle nehodnotím nedokoukané filmy, ale tuhle ani nemám v plánu někdy dokoukat. Úplně zbytečný počin, bez kterého by se Vánoce i zbytek roku obešly. Masky působí lacině, efekty působí lacině, bolí to do hlavy, herecké obsazení to nijak nezachrání.

• 28.12.2020  11:25
    Čertoviny (2017)

Začátek vypadal dobře, pokud by se pohádka držela trampot dvou čertů. Ale pak přestaly dialogy dávat smysl a začaly být naopak velmi otravné s folklorními výrazy ve špatnou dobu. Hlavně paní kněžna jako by tam byla dodaná nějak na poslední chvíli a zvláštní pařečí improvizovala. Přijde mi, jako by se pohádka odehrávala ve vedlejší vesnici od Princezny ze mlejna. Vánoční klasikou se nestane, na to je moc stupidní, včetně nějakých dvojsmyslů. Možná proto by se to lidem mohlo líbit, že je to takový babovřeskový humor. Komparz se sem tam podívá do kamery. A když už je nutné, aby se v pohádce zpívalo, měla by být písnička chytlavá a být přidanou hodnotou, nezdržovat tok děje. Bohužel, když se v novějších pohádkách začne zpívat, mám chuť si vrazit tužku do ucha. Zato kostýmy se povedly, ty cením!

• 22.11.2020  17:54
    Rány (2019)

Je celý děj jen alko halucinace? Celý film se točí jen kolem toho, že je někdo nalitej, a že řídit se dá taky jenom nalitej. Jsou všechny postavy ve filmu mizerný a k ničemu? Bohužel, na Netflixu je těch horrorů hodně, ale marně tam hledám něco dobrýho. Někteří tu píšou o tom, jak to bylo napínavé. Asi mám vysoké nároky, mě prostě hučící klimatizace nevyděsí. Kvůli absenci napětí jsou do filmu random přidávány úplně náhodné obrázky s patřičně vyhroceným zvukovým efektem. Pojem "nechat konec otevřený" tu taky dostává nový význam. Ale přiznávám, že mě zaujalo to, že psychicky nestabilní hrdina si vyměnil tričko až ve chvíli, kdy měl v podpaží nějakou lepru.

• 17.11.2020  18:46

Pro začátek měl film velký potenciál. Bohužel, pak se začnou postavy chovat iracionálně. Drásá to nervy, člověk by po televizi něco hodil. Od poloviny filmu už se stereotypy naplňují a děj důvěrně známe z jiných hororů s touto tématiou. Nechci vám tu spoilerovat úplně všechno, ale trvám na tom, že ta vedoucí se chová tak nenormálně nepřirozeně a debilně, že by ji divák sám rád vzal klackem po hlavě. Jak to měli s rozpočtem nevím, ale vím, že pokud chci filmovat utrhnutou lidskou hlavu, měla bych použít figurínu velikosti člověka. Když někde žijí poďobanci, musí mít na stole i na prádelní šňůře mrtvolky zvířat, to je přece jasný, tím takového vidláka definujeme. Chvílemi film získává až komický nádech. Nejdřív hrůza bez internetu, tajemno, pak láska, krvák s beďarama, pokračujeme sci-fi materiálem přímo od mimozemšťanů (!!!WTF!!! Proč jak odkdy vyvolává meteorit touhu po syrovym mase?!) a zakončujeme klasickým retrem a choutkami. Vše hezky podle osnovy. Na druhou stranu, snímek také přináší ponaučení: 1) Když řídíš a máš plný auto lidí, koukni se aspoň jednou za čas na silnici před sebou a nebuď úplnej píčus. 2) Apple se musí nabíjet alespoň 2x denně.

• 16.11.2020  18:11
    Dracula (divadelní záznam) (2009)

Koukám si tak na tuto novou verzi...Trapl jako šašek, dobrý, spokojená. Absolonová, OK no, když to musí být. Začíná část z budoucnosti. Choreografie zvláštní, rozházená, kostýmy nic moc a celá scéna působí trochu trapně. ALE PAK přichází HÁMA a celýmu muzikálu dává úplně jiný směr, já tu zírám a rychle to vypínám. No uznejte, copak by v původním znění mohl být "zpěvák" jako Háma? Zvědavost mi nedá, koukám dál a zklamání pokračuje. Já si pamatuji, že ten muzikál měl ráz, tajemnou atmosféru s lehce erotickým nádechem. Ale tohle je snad až moc moderní. Div tam vedle toho pisoáru na pódiu nejsou nasprejovaný kosočtverce. Co je sexy na tanci kolem pisoáru? Nicméně oceňuji ze 2/3 stejné obsazení nymf, které byly skvělé už tenkrát a jsou skvělé stále. Ještě dopíšu: Tenhle Nick byl totálně mizernej, fakt velký špatný. A pak ta animace toho dvacetimetrovýho dítěte, o moc horší už to být nemůže. Kolik ušetřili na motorkách na pódiu, vrazili do obřího dítěte. A novýho songu.

• 8.11.2020  20:56

Když jsem film viděla jako puberťák poprvé, dala bych tři hvězdičky. Dnes, o mnoho let později, mě nesmírně dráždí už jen tupý výraz ve tváři hlavní hrdinky. Hlavní zábava ve filmu vůbec nedává smysl. Lidi strašně paří a nemají na co a proč. Ženský jsou nadšený, že nějaký ženský něco dělají na baru, stříhají chlapovi vlasy, rozlejvaj drahý pití a podobně. To je spíš na facku, než na povzbuzování. Zkrátka je mi to protivné a hlavní hrdinka s xichtem Nicolase Cage to ještě zhoršuje. A ten příběh to ještě víc zhoršuje. Celý film by vlastně mohl být jen čtyři tancující sexy holky a bylo by to lepší.

• 1.11.2020  16:01

Bohužel se mi nepodařilo film dokoukat. Pokud hledáte nějaký ten film na podzimní večer, tak nedoporučuji. Pokud hledáte cokoli, protože jste vše už viděli pětkrát, tak tomu šanci můžete dát. Za mě je to jen další z mnoha romatických "komedií", která se liší pouze tím, že je nudnější. Vinc Vaughn tam hraje svoji klasiku, která je po několika snímcích už vyčpělá. Přitom při úvodní znělce Modern Love od Bowieho to vypadalo slibně, ale pak se tempo zpomalilo na nulu a... nevím, nekoukejte na to.

• 13.10.2020  22:02
    7 pádů Honzy Dědka (TV pořad) (2012)

Viděla jsem jen jeden díl, tak hodnotit nebudu. Ale napíšu to narovinu. NENÍ běžné, abych se těšila na reklamy. (díl Boušková, Vydra). BTW moderátor tam ani nemluví.

• 27.9.2020  16:46
    Útes smrti (2010)

Můj manžel: "Po shlédnutí tohoto filmu mám chuť skočit žralokovi do tlamy. Umělý smích střídá umělý pláč. 80% filmu je záběr na týpka jak se v brejlích kouká pod vodou. Nejlepší herec byl ten specialista na žraloky v prodejně - vyskytoval se ve filmu nejméně." Vnímám to stejně.

• 23.6.2020  21:54
    Death Note (2017)

Komiks znám, ale nějak důkladně jsem ho nečetla, ostatní verze jsem neviděla, na film jsem narazila úplnou náhodou, takže dojem nemám už předem zkažený jako mají možná ostatní. A fakt mě to bavilo! Skvělej soundtrack!

• 23.6.2020  09:19

Svého komentáře se raději zdržuji a souhlasím s ostatními komentáři při hodnocení 3* a níže...

• 22.6.2020  20:56
    Postřižiny (1980)

Maryška je tak překrásná a dokonalá žena! Film cením snad rok od roku víc. Skvěle zachycená atmosféra, projasněné prostředí a příjemný hudební doprovod. Také bych chtěla být správcem.

• 22.5.2020  21:06

Epizody nekonečných seriálů fakt nehodnotím, ale tohle je nejhorší epizoda ever.

• 5.5.2020  11:24
    Po životě (TV seriál) (2019)

Ještě nikdy jsem se u seriálu tolik nenabrečela, přitom je to vážně vtipný, hlavní postava je mi mimořádně sympatická. Hrubé a WTF scény a hlavně výroky, při kterých se smíchy plácám do stehen, jsou změkčovány dojemnými videi a člověk hned pochopí, proč je Tony takový, jaký je. Velmi smutná komedie, asi už se začínám řadit ke slabším povahám.

• 29.3.2020  13:39

Strašne překombinovaný. Náhodně se tam objevujou postavy, všichni jsou prokletý všema kletbama, v každým dílu vládne moři a světu a pirátům někdo jinej, ale v dalším dílu se vždycky objeví někdo ještě drsnější než předchozí drsňák, který vládne všem drsňákům.

• 4.1.2020  13:55
    Ohnivé peklo (TV film) (2016)

Tenhle film by se měl jmenovat Obvinění. Většina dialogů zní: Ty za to můžeš, já za to můžu, oni za to můžou, je to vaše chyba, je to naše chyba, on to nebyl, ty to jsi, já to byla, on to měl být, tys měl být tam, já tady nejsem, on tu není a ty tu jsi, vy jděte támhle, on tam nesmí, co tu děláš, kde jsi, kde jsem já, je to tvoje vina.... a to vše výkřiky. Naprostá debilita, která bolí do hlavy.

• 1.1.2020  18:39

Nechápu ten dabing, čeští herci jsou nadabovaný lidmi, kteří mluví VŠECHNO, takže sice máme nové neokoukané herce, ale zato staré známé hlasy. Mimochodem dialog o tom, že při zrození dítěte vždycky musí být nějaký PTÁK, by byl lepší úplně beze zvuku. Přeju si, abych se mohla vrátit o hodinu a půl v čase a nikdy nemusela slyšet něco tak trapnýho (co člověk třeba v Babovřeskách očekává, ale tady to je výhradně trapný). Nedokážu popsat, proč mi to přijde tak špatný, první část filmu snad byla zajímavější, ale pak? Věřím, že jak by pohádka měla v dítěti vzbudit emoce, tak při sledování tohohle jim bude úplně fuk, jestli princezna třeba chcípne, i přes výraznou krásu herečky je charakter nijaký. Pohádce nejdou upřít skvělé kostýmy. A to je tak všechno, co se o tom dá říct.

• 7.12.2019  23:17
    Nejdrsnější věznice světa (TV seriál) (2016)

Občas je super hláška ve smyslu Tady se cítíte jako vězeň, definitivně to tu není jak na svobodě, cítím se tu být trochu jak za mřížemi, to je nelidský. No, to bych taky od vězení očekávala. Docela by mě zajímal dokument o natáčení.

• 7.12.2019  23:06
    Eli (2019)

Zamlžená supermoderní klinika ve viktoriánským domě u slunného motorestu. To mi na úvod stačilo, aby mě film bolel do hlavy. Jako by si pět autorů rozebralo scénář a každý napsal kus a neřešili návaznost nebo nějakej smysl nebo cokoli. Ale bezesporu je to dark and evil.

• 17.11.2019  00:21

Nejzajímavější na filmu jsou fotky na konci. Film obsahuje hodně plátna na pozadí, až to na mě působilo, že ateliéry byly značně omezené, nějak to plyne, hlavní hrdina má v koncentráku namakaný ramena, takže asi v pohodě. V ději nemusí být nutně zobrazená všechna zvěrstva, aby byl zajímavý. Ale co si budeme povídat, věrohodnější zpracování by působilo důstojněji vzhledem k poslání lidí, o kterých příběh je.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8