• Krátkometrážní
  • Hudební

Violated (2020)

Joey Carbstrong v tomto dokumente približuje najmä procesy násilného, umelého oplodňovania rôznych druhov zvierat v priemysle živočíšnej výroby, ako aj proces odoberania mláďat matkám. Joey je skvelý rečník, rozpráva vždy vecne, informatívne a priamo.

White Gold: Dairy's Sinister Untold Story (2022)

Pamätáte si ešte tie fialové kravy Milky pasúce sa v alpských horách? Ak nie, tak aspoň poznáte tie dnešné ilustrácie veselých kravičiek s teliatkami na obaloch mliek a natieracích syrov. Joey Carbstrong v tomto videu prostredníctvom svojich vlastných investigatívnych video záberov z fariem ukáže, ako je to s tými "šťastnými kravami" v skutočnosti.

Para: Našou krajinou (2018) (hudební videoklip)

Od roku 2018 mi vyskakuje tento song na YT a vždy sa mi zdá, že hlas toho speváka odniekiaľ poznám. Len pred pár týždňami (začiatkom 2022) som zistil, že to je náš primátor Matúš Vallo. Pohodová pesnička pre dnešnú mládež.

Simpsonovi - Kraví apokalypsa (2008) (epizoda)

Bart pochopí, čo sa skrýva za výrobou mäsa a... urobí všetko, čo je v jeho silách, aby zachránil život kravy! Jeden z najkrajších dielov Simpsonovcov. (Zaujímavosť: Líza a Bart sa vrátia k oslobodzovaniu zvierat v diely Gorily a lode.)

Simpsonovi - Panika v ulicích Springfieldu (2021) (epizoda)

Nechcem moc filozofovať, ale viem, že viacerí tvorcovia Simpsonovcov sú vegetariáni (napr Groening a Castellaneta) a Simon (†) bol dokonca vegán a aktivista za práva zvierat... Nerozumiem preto, prečo snáď v každom diely (asi len okrem Líza vegetariánkou) zvrhnú tému vegánstva na niečo hodné posmechu. V tomto diely bol nepríčetne sprdnutý hudobník Morrissey, vykreslený ako šialenec, ktorý sa napcháva mäsom. Morrissey je pritom vegetarián od 1970, vegán od 2015 a dlhoročný obhajca práv zvierat. Prečo to teda títo vege tvorcovia robia, je záhadou.

Climate Emergency: Feedback Loops (2021) (seriál)

5-dielny miniseriál o klimatickej kríze. Všetky diely dokopy majú 58 minút a každý ukazuje problematiku z trošku iného pohľadu. Hovorí v nich viacero vedcov, prevažne z organizácie Woodwell Climate Research Center. Na oficiálnej stránke sú na pozretie všetky diely so slovenskými titulkami (TU).