• Krátkometrážní

Velcí bratři (2008)

Cosplaye z Pána prstenů a Kiss, Seann Scott a Paul Rudd, prostě nadprůměrná komedie, která nepřekračuje čáru vtipnosti a blbosti, závěrečná bitva byla parádní a za Kiss * * * * , začátek a konec jsou výborné, střed trošku pokulhává, ale Role models nejsou filmem na přemejšlení, ale odreagování a to se povedlo. 75 %

Houbičky (2007)

Díky úvodnímu intru a zdařilému traileru se zdálo, že po dlouhé době se znovu podívám na celkem zajímavý horor. Ovšem v traileru byly obsazeny všechny nejlepší scény, a bohužel po celý film se nebylo ani čeho bát, .. téměř. Další z mnoha hororů, z kterých by se dalo vytěžit mnohem více, už jen díky skvělým kulisám bývalého sirotčince, než jen koukat jak 3 bárbínky lítaj po lese, trochu sjetý. Konec filmu také moc nepřidal, takže necelou hodinu a půl se člověk téměř nudí. Snaha o duchařsko,kempingovou houbičkoidní vyvražďovačku se nepovedla příliš dobře. 35 %

Vyfič! (2009)

Nic extra a až na pár dobrých vtipů, není zas tak co vychvalovat, průměrný snímek, který nenudí, ale není ani nijak extra vtipný, místy naivní. Jako režijní debut Drew Barrymore ve kterém si i sama zahrála výborné. Čekal jsem pořádnou odvazovou akci plnou koček, ale dostal jsem pokérkované - čtyřicátnice, které sotva dovedli bruslit, ale na úlet dobrý. 60 %

Dospělost (2008)

Vyspělejší film, než předchozí Kidulthood s volně navazujícím příběhem, který se odehrává po šesti letech,od tragické události na konci Kidulthoodu v čele se Samem, antihrdinou z předchozího filmu, který se vrací polepšený z lochu. Ovšem venku čeká pouze pomsta, zrada a lži. Drsnější, dospělejší, více napětí a emocí, díky ději který se odehrává během 24hodin po Samově propuštění, zrychlení času a opět výbornému soundtracku, se jedná o výborné britské drama. Občas hůře provedené filmové zpracování, ubírá snímku na kvalitě, což je škoda . 75 %

Nemrtvý virus (2008)

Německý Zombie ? Proč ne, ale takhle určitě ne i když vykročeno pravou nohou. Již začátek byl velice slibný, což bych od němců nečekal, ovšem brzo jsem byl ze svého blahosklonného omylu vyléčem policistou který vypadal jak z Kobry 11 a potetovaným motorkářem s mokvajícím krkem . I když scénář a prostředí ve kterém se scény odehrávali a to především zdevastovaný zámeček, který by zručnému režisérovy nabídnul, až neskutečně děsivé záběry, nebyl potenciál místa téměř vůbec využit a moc tomu ani nedodala místy až amatérská kamera. Občas jsem byl překvapem dobrými záběry, které záhy vystřídala nesmyslná kamera do prázdna. O něčem takovém jako přínosu do žánru se mluvit nedá, za to o pokusu rozšířit německou kinematografii, . . ano. 45%

Nemrtví (2009)

Mutants nepřinášejí do post apokaliptického ani do zombie žánru nic nového, takže moje prvotní nadšení dost sykavě uhasínalo po celý film, ovšem není to tak, že by se mi film nelíbil jen asi stejně jak již napsal J*A*S*M po shlédnutí jsem již takové nadšení necítil. Na druhou stranu zasněžené prostředí a tichý opuštěný hotel byl nemálo depresivní a masky byly taky u zombií zdařilé, ale poslední dobou je dost přezombíkováno, takže člověk neví co si má myslet. Podobě jako u 28 dní poté se i mutants nesou podobným duchem což není špatné a dostatečně vážná hudba dodala na dramatičnosti. 65%

Miseuteo sokeurateseu (2005)

Akční gangsterské krimi s troškou vtipu, ve kterém hraje sympatický a charismatický Rae-won Kim mladíka, který hledá smysl života a svou cestu, kterou se vydá. Na tu ho nasměruje jeho nový učitel pracující pro syndikát a vycvičí z něj psa, který by pro něj měl pracovat. Po příchodu k policii a brzkém povýšení na detektiva se ovšem rozhodne jak vše vlastně bude a až do poslední chvíle není nic jasné. Hudba 95%, Příběh 65%, Akce 80 %, příjemná akční podívaná s dobrým hudebním doprovodem a atmosférou u které se nebudete nudit. 80%

Plácek 2 (2005)

Příjemná rodinná komedie, která i přes zdejší nízké hodnocení není podle mě, zas tak špatná. Ve filmu se dost často vyskytují dobré vtipy, .. odpalování rakety, která nese budoucnost vývoje v NASA nebo pokusy o následné vyproštění makety raketoplánu ze spárů obrovského zmutovaného psa, pro děti ideální záležitost, která vypráví příběh 7 kamarádů o jedněch letních prázdninách a jejich společném dobrodružství za obrovskou stěnu na konci baseballového hřiště tvořenou lednicemi a mrazáky.

Láska nebeská (2003)

Vždy jsem považoval Angličany za umírněné konzervativní kravaťáče, ovšem opak je pravdou a Láska Nebeská je neuvěřitelně uvolněnou a vyrovnanou komedií, které snad nic nechybí. Při některých scénách jsem zíral jen s otevřenou hubou. Film dobrého vtipu a skvělých hlášek, který má přímočaře čitelný děj bez zvratů, ale hladce to vyrovnají neuvěřitelné hlody, kterých není po málu. 85%

Průšviháři (2008)

Příjemná Jihokorejská komedie, která má dějovou linii usazenou do netradičního příběhu, podbarveného hudebními scénami. Hjon-su je úspěšný moderátor a známá tvář, alespoň on si to o sobě myslí a moderuje pořad v rádiu "Odpoledne s Nam Hjon-suem". Jednoho dne do studia zavolá svobodná matka Hwang Če-in, která hledá svého otce a Hjon jí poradí, aby se nebála svého otce navštívit, ovšem to netušil, že otcem je právě on. Díky dobrým hereckým výkonům hlavní trojice a umírněnějšího humoru, než jsem u jiných JK komedií zvyklý se jednalo o celkem příjemnou změnu, proloženou melodickou hudbou. Příběh o hledaní lásky, správných rozhodnutí a nejednoho překvapení. 80%