• Krátkometrážní

Sejměte Cartera (2000)

Takovej střed v Stallonově filmech, jak po herecké tak i dějové stránce, nic víc ani míň. Prostě další Sly, který je sám proti všem a nakope každýmu prdel. Dobrá hudba a výborná automobilová honička. 50 %

Kobra (1986)

Výborný Americký Béčkový film z 80.let, hlášky totální nářez "Tady končí zákon a začínám já", automobilové honičky a dobře vybraná hudba, prostě klasika. Sylvester Stallone v nejlepších letech a v Cobře se mi hrozně líbil. Na to, že některé hlášky a přímočarost děje jsou hloupé mi nezáleží, alespoň u filmů se Stallonem ne, který je prostě sympaťák. Klasická trojice 80. let Akčních filmů - Stallone, Schwarzenegger a Van Damme - drsní a nekompromisní, v jejich filmech se žádná věda nehledá, protože tam není. Výborný OST 75 %

Válka rozumu a cti (2006)

Velko-výpravný válečný epos, který je vsazen do roku 370 př. Kristem, líčící osud obléhaného 4 tisícového města Liang, 100 tisícovou armádou národu Čao. Jedinou nadějí města je Ke Li , pocházející z národu Mo-muo, který je proslulý svými strategickými a obranými dovednostmi. Celý příběh je spíše polo-filozofickou rozvahou a strategicko-obranou taktikou, než krvavými jatky a bojovými sekvencemi. Válka rozumu a cti se snaží ukázat i jiné stránky války, než jen neohrožené válečníky potříštěné krví. Poslední půlhodina mi celkem vyrazila dech. Tvůrci odvedli velký kus práce, ale přesto mi chybělo lepší ozvučení a doprovodná hudba, která mohla být také trošku výraznější. Kostýmy i herci byly vybrány opravdu dobře a ani chvilku jsem se nenudil a i přes tolik mrtvých, akce a krve, kráčí příběh poklidnou rozvážnou cestou, je to zase trošku jinak pojatý válečný epos (spíše protiválečný), ale nic není divákovi vnucováno ani vyvraceno a to se mi na filmu líbilo. Příběh odhodlání, zklamání, moci, cti a rozumu. Dobrá atmosféra. Můj život musí mít nějaký smysl. 80 %

Jija deu suay doo (2009)

Po stránce akce výborné, po stránce dějové jemně pod průměrem, ale na to se u bojových Thajských filmů moc nehledí nebo to spíš já moc neočekávám. Soundtrack se povedl na 1 a dost mě překvapil. Prvních 30 minut bylo opravdu parádních, styl Drunken-MuaBreakdance-Capoeira fighting mě opravdu dostal a taky jsem se dost pobavil. Druhá polovina ve stylu MortalCombat boje, mě moc nesedla, ale celkově to spravila bitka na mostě i když to natáčeli asi kamerou na mobilu, takže za 4 hvězdy, ale dost slabé. Ty kulisy jeskyně mě nachvilku přesunuly o 40 let zpět. Velkým překvapením pro mě byli některé záběry a hlavně kulisy první poloviny - které mi přišli dost umělecké, což se mi líbilo. Raging Phoenix je pro mě spíše překvapením, než akční peckou. Díky JeeJa Yanin, která se předvedla již v Chocolate a také je tu již tolikrát zmiňované, se choreografie boje zvedla zase o úroveň výš a zlepšení je dost patrné, časové zpomalení a opakování záběru dodaly na efektu. Nejslabším místem filmu pro mě byli špatně obsazení záporáci a konečná dějová linie, ovšem bitka na konci byla nezapomenutelná. 65 %

D-Tox (2002)

Stallone trošku přestřelil. I když film není celkově zas tak špatnej, dějově mi přišel jak kdyby ho rozmixovali a pak ještě proprali v pračce. Skoro bych dal za 3, ale ostatní filmy se Stallonem se mi líbili o dost víc. 45 %

Ošklivka Betty II: Ecomoda (2001) (seriál) odpad!

Paráda, druhá řada telenovely ... asi měli v Kolumbii výprodej filmových pásků, tak si řekli ... proč nenatočit Betty II? Nebyl jsem si jist, jestli měl název ošklivka betty již na začátku odradit i otrlé diváky, ale u pokračování veleúspěšné komorní důchodové série jsem se pevně utvrdil v tom, že ano. Nesmyslné pokračování, již tak bezduché první série.

Pucca (2006) (seriál)

Vysílano na Jetixu. Velká Británie se opět moc nepředvedla a po otřesných Teletubbies je tu Pucca, která ačkoli přes pěknou animaci má příliš hodně nedostatků, a díky absenci jakéhokoli děje a dost častých přihlouplých brutálních scén se stupidními dialogy je Pucca dalším nástupcem krátkých bezobsažných komerčních seriálů, které mají zabavit děti nehledě na obsah a uštědřit tak rodičům, alespoň chvilkový oddych. Zlatý Fox Kids. 15 % za animaci.

Quiet room ni jókoso (2007)

Občas citově kruté, ale také i bláznivě komediální, s výborným příběhem, který mi místy připomínal Přelet nad kukaččím hnízdem, takový je pro mě Welcome to the Quiet Room filmový debut, ve kterém si zahrála velkou hlavní roli Yuki Uchida. Zase trošku jiné pojetí prostředí psychiatrické léčebny, než u jihokorejského filmu I'm Cyborg, But That's Ok . Díky velkému množství komediálních prvků, je vážná atmosféra příběhu z psychiatrické léčebny pojata zajímavou uvolněnou formou, na kterou se příjemně dívá. 85 %

Pařba ve Vegas (2009)

Parádní akčně - komediální nadupaná jízda po Las Vegas, která začíná po bouřlivé noci s rohypnolem a spoustou alkoholu, první polovinu drží opravdu dobré tempo se spoustou vtipů a dobrých scének, za to druhá polovina mi přišla trošku slabší, ale konec to spravil a závěrečné titulky s fotkami byly jako třešnička na dortu . 85 %

Klub společníků óranské střední (2006) (seriál)

Charakterově propracované postavy, dějově ucházející příběh, který netlačí na pilu, dobrá hudba a to vše v zajímavém prostředí. Některé díly byly opravdu dobré a u jiných jsem se skoro nudil. Nejlepší postava Honey ala "Loli Shota". Příjemné komediální školní anime, které v polovině trošku změní styl a snaží se hlouběji prozkoumávat historii každého člena a Ouranského Host Clubu samotného, ale i přesto si zachová původní jiskru a styl. 80 %