Rudá volavka (2018)

Ľahko zabudnuteľný, v druhej polovici mätúci a prekombinovaný film. Lawrenceová to nezbabrala, ale ani nepresvedčila. Pocit slabého castingu a v podstate mi vadilo obsadenie hviezd ako Irons do rolí rusov. Predloha pravdepodobne bola komplexnejšia než sa možno aj v princípe mohlo podariť dostať do filmu. Predloha vhodnejšia pre seriál.

Saljut-7 (2017)

Najprv plusy. Tým je jeden - technické prevedenie záberov vesmíru. Ostatné, predovšetkým herecké výkony a dialógu zašliapávajú film do hlbokého podpriemeru. Hlavná postava sa chcela zahrať na Clooneyho v Gravitácii a nevyšlo to. Režisér sa chcel zahrať na súdržnosť, obetavosť a také tie cool veci a vypálilo to do priblbla. Vzťahové linky zmasakrované do nepochopiteľna až trápnosti. Nie som až taký postkomunistický nostalgik, aby som to musel vychváliť lebo je to ruské. Napriek tomu, potenciál to malo, a nebyť zbabrania toho čo zbabrané byť nemuselo - dosahovalo by to kvality americkej produkcie.

Professor Marston & the Wonder Women (2017)

Hoci životný štýl hlavných postáv presahuje môj šosácky malomeštiacky dogmatizmus, považujem celý príbeh za zaujímavý v rôznych rovinách, originálny, inteligentne a pútavo spracovaný.

Kolo zázraků (2017)

Nudná, v podstate nechcene tragikomická divadelná hra od človeka, ktorý uviazol v minulom tisícročí. Stále horšie.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Kulisy dobré, McAvoy skvelý, Theronová - ako tam mlátila tých chlapákov v lodičkách - smiešna.

Tvář vody (2017)

Do očí bijúca neexistencia scenára. Zasa tu dakto zbúchal banálne jednoduchý príbeh a zrežíroval si to. Vytiahol návlek rybouna z Hellboya, ovlažil nás samoúčelnou masturbáciou, medzidruhovou či zoofilnou súložou a samoúčelným násilím, aby film nakoniec skončil trápne rovnako, ako prebiehal. Že to režizér natiahol do nostalgického staromilného áčkového oblečku, a pridal pár akuálnych morálnych ponaučení (homo, rasizmus) nemalo byť dôvodom pre ocenenia a Oskara - ale režizér zjavne na toto ocenenie hral - pre porotu, nie pre diváka.

Hora mezi námi (2017)

Film som pozeral až do jednej v noci bez zaspatia, čo je neklamným a hlavným príznakom kvality. Užíval som si exteriér, tie hory. Elbovi by som mohol vyčítať leda tak malú hlavu. Winsletka bola síce ešte k svetu, ale jej obsesívna žiadza "inteligentne" sa promenovať po horách s chromou nohou ako aj jej exces tesne potom, ako nestihla vlastnú svadbu ju stavia do pozície tak trochu hlúpej a tak trochu povrchnej postavy. Ale kto vie, stretnutie s Idrisom Elbom mohlo urobiť svoje. Počas pozerania filmu som si živo predstavil paralelné scenáre, kde by režizér nechal umelecky zhebnúť jednu, alebo druhú postavu, a hneď by to malo vysoko umelecky o dve hvezdy viac. Oceňujem, že k tomuto trapnému klišé sa režizér neznížil.

Listopadoví vrazi (2017)

O čo je to lepšie, keď má film scenár od spisovateľa, nie ako keď si kravka vymyslí nejakú vlhkú blbosť a potom si ju zrežíruje - čo ma dostalo naposledy - https://www.csfd.cz/film/510945-ktery-je-ten-pravy, a júzri csfd, imdb a rottentomatoes perfídne vyhodnotili film "Který je ten pravý" ako lepší než je November Criminals. Film November Criminals - podľa rovnomenného románu - poniektorých zmiatol zaradením filmu "Krimi" a tak to hodnotili podľa Derricka - a vôbec si nepovšimli, že kriminálna zápletka je podružná kulisa. November Criminals totiž je vzťahovka a pár ďalších vecí - ale rozhodne nie vlhká fantázia nadržanej kravky ako "Který je ten pravý". Tri a pol ale kvôli mase ľudí čo v tom hľadala Derricka alebo Kriminálku Las Vegas dám 4.

Který je ten pravý? (2017)

Slečinka si vytiahla zo zadnice scenár a zahrala sa na režisérku. Celkom zbytočný film, nerealistický, nekomediálny, nedramatický a neromantický film, ktorý sa dal pozerať len s častým posúvaním vpred. A tá Whiterspoonová, to už je taká bečka.

Časové pásmo bylo změněno