• Romantický

Mamma Mia! (2008)

Písně skupiny ABBA namontované na řecký ostrov - zajímavé, odlehčené. Občas jsem měl pocit, že je určité pěvecké číslo natáhnuté protě jen proto, že se originální song nedá zkrátit. A nesedl mi budoucí ženich. Za výkon Meryl Streep, za nadstandardní exteriér Amandy Seyfried, za sympatické obsazení "otců" a přítelkyň (a za fakt, že se všichni evidentně snažili svoje party sami nazpívat) však patří tomuto filmu více než 3*.

Písečné moře (1958)

Miluju poušť a tento film ji ukazuje věrně.

Rozchod Nadera a Simin (2011)

Drama, ve kterém vám může být vpodstatě každé z postav upřímně líto a jeden z nejzvláštnějších filmových konců, které znám.

Maska Junior (2005)

Dokonce i naše prťata, která žádala film sledovat, toho měla po dvaceti minutách dost.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Ono by to bylo na dvě nebo tři hvězdičky, kdyby to nemělo obsazení, jaké má. Spousta nejlepších vtípků spočívá v tom, že se někdo nový objeví nebo prohlásí něco souvisejícího s (jeho) dřívějším hereckým obsazením. Doufám, že podobných filmů nebude víc, protože pak by tento jeden (jedničku jsem neviděl) nebyl tak odlišný. ■ Po druhém vidění odebírám hvězdičku. Prostě mi to už nepřipadne být tak dobré jako napoprvé.

Velká cesta (2004)

Do značné míry duchovní film. A je jedno, že není o křesťanství. Duchovno spočívá v tom, že jsme lidé a svět kolem nám není lhostejný. V tom, že máme rádi své rodiče. V tom, že s námi vytržení z každodenního stereotypu dokáže pohnout. Na začátku filmu mě vytáčela postava autoritativního otce, ale postupně jsem se s ním dokázal "smířit" a film se mi líbil. Krásná hudba. Navíc je film pro většinu z nás výjimečný tím, že zobrazuje něco, co pravděpodobně nezažijeme (pouť do Mekky je výhradně pro věřící muslimy). Zajímavé.

Atlas mraků (2012)

Poskládané je to geniálně. Maximální hodnocení nedávám, protože mě vyrušovaly některé okamžiky, kdy hlavní postava z jednoho příběhu, zahrála hodně vedlejší roli v druhém příběhu. Na druhou stranu film zřejmě i díky tomu dosáhl kompaktnosti. ■ Znaménko komety pravděpodobně označuje hrdinu příběhu. "Hybatele", který i za cenu ohrožení vlastního života (přemožení vlastního strachu) hledá pravdu a posouvá děj dál.

Žhavé výstřely (1991)

Mohu vidět znova a znova a znova a pořád se na tom směju. Super parodie!