• Romantický

Příliš vzdálený most (1977)

Film zajímavý množstvím hvězd, které v něm hráli. "Přinutil" mě vygooglit si informace o operaci Market Garden.

Kung Fu Panda 2 (2011)

Nečekal jsem mnoho a dostal to. Na dynamiku a celistvost jedničky to nemá.

Cesta bojovníka (2009)

No dobře. Choreografie a opravdovost bojových scén je výborná. Nedovedu ale odpustit určitou naivitu a snahu být citlivý (která se nepovedla). Nedovedu například uvěřit, že SPOILER!!! dívka schovává mladšího bratra do nějaké díry ve zdi, nekonečně času ho přesvědčuje, aby byl zticha, zatlačuje jeho prsty za plech snad půl minuty a když začne zdrhat, přesně v ten moment se za ní vyřítí pronásledovatelé. Kdyby, kua, zdrhali oba, byli by dávno v prachu! KONEC SPOILERU. V neposlední řadě mě iritoval český dabing, který jsem musel poslouchat, protože indonéská jazyková verze je na DVD bez (!!!) titulků.

Májové hvězdy (1959)

Viděno dnes, je to příjemný a citlivý film, který překvapivě zaujal. Fakt, že je idealizovaný, jsem ochoten odpustit.

Zkáza Ecobanu (2003)

Doopravdy krásná animace: 5*. Atmosférovost: 4*. Doopravdy mizerný scénář: 2*. Logika některých okamžiků: 1* (místy jsme fakt nerozuměli co a jak). Vysvětlení systému fungování města: 3*. Hudba: 4*. První půlhodina: 4*. Stručně: Vítězství formy nad obsahem. Nicméně nelituji, že jsem viděl. Úroveň animace (a její drobná odlišnost od japonského anime) za to stála. ■ Milovníci anime, nestarající se o logiku věcí a beroucí film jako sled stylových scének, ve kterém není důležité hlubší prokresleni a pochopení postav, si mohou jednu hvězdičku přihodit.

La traviata (1982)

Na začátku jsem měl hodně problém, protože jsem první viděl verzi z roku 2002 (také zefiirelliho), která je zpívána na živo a jedná se o záznam z divadla. Tady mě poměrně dlouho iritoval "dabing". Také kvalita obrazu není bůhvíjaká, což je u originálního DVD docela překvapivé. Nicméně po shlédnutí scény s cikány a toreadory, jejíž bombastičnost by v divadle naživo nebylo možné docílit, jsem si začal příběh víc užívat a uvědomil si, že celá výprava JE prvotřídní, že zpěv není horší, než ve verzi z roku 2002, hlavní dvojici to doopravdy sluší (mimo toho, že dobře zpívají) a nenapadá mě, jak by se to celé dalo udělat lépe.

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Maličko sklamání, čekal jsem víc. Zásadní problém je, že většina vtipů je už v traileru. Kdybych se nebyl díval na trailer, byl bych se asi bavil víc. Jo a na pár místech na mě jednání některých postav působilo lehce nerealisticky (hlavně v línii s kolotočáři). ■ P.S. Na komedii je to občas až příliš smutné nebo vážné.

Láska a čest (2006)

Je to oficiální. Yôji Yamada JE geniální režisér. Myslel jsem si to už při prvním díle "samurajské trilogie", u druhého jsem byl maličko sklamán (pocit déjà vu), třetí, nejkomornější, ale vše vynahradil. Do jisté míry jiné, ale záběry kamery, hudbou, "ušmudlanou" paletou barev a pocitově stejně dokonalé. Příběh samuraje, který přijde o zrak (a kterého příjem je tím ohrožen), příběh člověka, který není dokonalý. Ptáček v kleci, kterému zemřel partner a je mu smutno. Velmi lidské.

The Lady and the Reaper (2009)

Zpracovat resuscitaci stařenky v nemocnici jako grotesku, ve které se sexi doktor se sexi týmem sestřiček přetahuje se smrťákem, je značně originální!

Sweet Rain: Šinigami no seido (2008)

Hm. Takeshi Kaneshira jsem už viděl hrát líp. Problém tohoto filmu je, že tu příliš nemá co hrát. I když se mi nakonec docela líbil příběh, který celý film "rámuje", mám pocit smutku. Film měl potenciál, ale zůstal scénaristicky a režisérsky nevyužit. Nevýrazné. ■ P.S. Zdá se to jen mě, nebo byly některé vedlejší postavy zahrány vyloženě mizerně? ■ P.P.S. Před usnutím mě docvaklo, že i prostřední příběh s prvním a třetím zásadně souvisel. SPOILER!!! Mladý člen Jakuzy je vlastně synem oné mladé dívky ze začátku a v třetím příběhu se objeví už jako otec.