Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Animovaný
  • Akční
  • Dokumentární

Poslední recenze (1 737)

plakát

Jakub Hrůša a Bamberští symfonikové (2020) (TV film) 

Historické souvislosti opravdu poutavé – další z mnoha střípků do mozaiky živé mnohonárodnostní kultury, kterou tahle země kdysi zadupala do země a dnes ji část obyvatelstva horko těžko oživuje a druhá by ráda pokračovala v zadupávání… Forma sice veskrze konvenční, ale nadprůměrné hodnocení si zaslouží už jen krásně zvukově zpracované archivní nahrávky a samotný Hrůša (kterého si jsme si se ženou zamilovali hned zkraje jeho působení u nás ve Zlíně a dneska jsme celí hrdí, že jsme už tenkrát poznali kvalitu :-) ).

plakát

Cizí oběd (2013) 

Křehkost, jemnost, náznakovost, jakou by člověk čekal spíš od Korejců než od Indů. Indická pouliční realita notně učesaná pro oko západního diváka, ale o to univerzálnější vyznění. Moře promyšlených sdělných detailů, decentně krásná kamera nahrává vymazlenému střihu – nejen v efektních přechodech, ale i v rytmu scén, nenápadně významotvorných návaznostech a zvukových přesazích… Khan je indický Gabin. — Ech, píšu studeně technicky, ale to proto, že neumím jinak postihnout, co ta studená technika přenáší – rozechvění z lidskosti, z opatrného oťukávání a přibližování osamělých duší v přeplněném městě, hodinu a tři čtvrtě zamyšlených úsměvů. ****1/2

plakát

Šťastný to muž (1973) 

Hravá, lehkonohá odysea ambiciózního hřebečka připraveného vysrknout svět jako ústřici (na což má ovšem svět úplně jiný názor), která mezi vršením čím dál bizarnějších epizod, neobvyklých filmařských postupů, jakož i po padesáti letech pořád dokonale aktuálních pošklebků nad všemožnými nevábnostmi moderní společnosti ani na chvíli nezapomíná na staré dobré vypravěčství. Anderson na absolutním vrcholu (vůbec nejvíc mi tu připadá jako takový přístupnější, veselejší brácha našeho Pavla Juráčka), McDowell dtto, mladinká Helenka Mirrenka k sežrání sladká – a vůbec, celé to několikrát symbolicky recyklované obsazení je typově jedna trefa vedle druhé, stejně tak Ondříčkova kamera a Priceovy písničky, všecko do sebe zvláštně zapadá, poutavě se proplétá a skládá v zábavný, břitký i zadumaný obraz lunaparku světa a letohrátek srdce.

Poslední hodnocení (1 761)

Jméno růže (2019) (TV seriál)

16.03.2021

Ledová archa (2013)

01.03.2021

Výstřel (1981)

06.02.2021

Johanka z Arku (1999)

24.01.2021

Zabil jsem Einsteina, pánové... (1969)

29.12.2020

Svatý rok (1976)

29.12.2020

ZAZ na cestě (2015)

29.12.2020

Povídky z New Yorku (1989)

24.11.2020

Armageddon (1998)

22.11.2020

Reklama

Poslední deníček (16)

Titulky s láskou

Tak mi žena o Vánocích udělala radost touhle nádhernou krabicí Blu-rayů s asi čtyřiceti Bergmanovými filmy, kterou loni vydal Criterion. Jenže ona si filmy s anglickými titulky neužije a mně bylo líto na tu krásu koukat bez ní. Stáhnout české titulky a nakrmit jimi přehrávač sice dneska není problém, ovšem pokud existují. Když člověk nějaké nenajde, nezbývá, než aby je své milované vyrobil sám. No a když už jsou na světě, přece si je nebudeme nechávat jen pro sebe. Takže kdyby někdo potřeboval titulky k Bergmanově prvotině Kris, plod mého snažení najde tady. A jelikož to není jediný film z téhle krabice, ke kterému jsem české titulky nikde neobjevil, nejspíš brzo přibudou další. Připomínky a opravy vítány, zejména od případných znalců švédštiny, přece jen je to překlad z překladu.

Titulky s láskou

Reklama

Reklama