Dárek (2015)

Perfektné. Trikrát bravo Edgerton. Viac písať nebudem, lebo by som len spoilermi ublížil diváckemu zážitku niekoho iného.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Kebyže mám 10 rokov, tak by sa mi to páčilo. Ale takto to musím brať ako pekne natočenú rozprávočku. Nehovoriac o tom, že niektoré scénky su až príliš triviálne. Napr. pri tej, kde si Tom Cruise odhalil masku som sa skoro pošťal od smiechu. Zvyšok obecenstva v kine však môjmu pobaveniu nerozumel. Nevadí.

Leviatan (2014) odpad!

Keď sa niekedy so známymi bavím o slovenských seriáloch, resp. žurnalistike, tak sa snažím vysvetliť rozdiel mezdi skutočným tvorcom a vypľňačom obsahu (niečo ako DJ vs. púšťač). A v tomto prípade sa obsah bohapusto vypĺňal dlhých 140 minút! Absolutne žiadna scéna z filmu nestála za natočenie. Režisér sa divákovi dokonca vysmieva okatým predlžovaním deja (dlhé zábery na prírodu, polhodinová záverečná reč na súde). Taktiež, ak chcel niekto natočiť film o korupcii, alkoholizme a zneužívani cirkvi v Rusku, mal spraviť dokument. Tu mi to príde ako neskutočné pózerstvo o "thug lige" v Rusku. A navyše celý film je zlátanina, jednotlivé scény na seba nenadväzujú. Postava právnika sa v istej časti filmu stáva postavou ústrednou, keď je náhle z minúty na minútu z filmu vypustená. Dal by som možno jednu hviezdičku za niektoré celkom vtipné scénky ako napr. strielanie na fľaše (a obrazy komoušov), ale týmto som iba zakryl fakt, že tento film je totálny grc.

Jak jsme hráli čáru (2014)

Keď máte hercov tak radi, že neviete objektívne posúdiť kvalitu filmu. Veľmi príjemne sa mi na to dívalo, hoc je ten film v podstate priemerný...

Happy, Happy (2010)

Toto je jasných 70 %, zhodujem sa s hodnotiacimi tuto a neviem sa rozhodnúť medzi tromi a štyrmi hviezdičkami. Totiž, severskej tvorbe sa väčšinou prepáči aj to, čo iným nie. Tá základná myšlienka je však zaujímavá a tak trochu zábavná. Veď uznajte sami: dva manželské páry, štyria ľudia, z ktorých sa traja zamilujú do toho istého muža. Avšak škandinávske poňatie kinematografie je tak milučké, že menej ako štyri hviezdy dať nemôžem. (A prehliadam tak aj vsuvku s dvomi malými deťmi, ktorá sa mi do filmu absolútne nehodila. Tie dva páry by mohli byť pokojne aj bezdetné a zápletku by to v najmenšom neovplyvnilo).

Šibenice (2015)

Videné na predpremiére v Bory Mall. Vopred priznám, že neobľubujem hororový žáner a nie som ani jeho znalcom. Preto budem nazerať na tento film inak, ako zarytí hororoví fanúšikovia (akým je napr. môj kamarát, s ktorým som na predpremiére bol a Šibenica sa mu vyslovene nepáčila). Avšak ja som odchádzal spokojný. Film ma celý čas nenudil a do konca som bol v napätí. Taktiež sa mi páčilo aj využitie found footage kamery.

Méďa 2 (2015)

To najlepšie z humoru Setha McFarlana. Po toľkých sériách "Family guy" sa to možno ani nezdá, ale Seth je v oblasti humoru neskutočným inovátorom a na počudovanie to funguje aj v hranom filme. Ostáva pre mňa len zbožným prianím, aby niekto natočil niečo podobné so slovenskými reáliami.

Slunce v síti (1962)

Ako mnohí komentujúci predo mnou spomenuli, film nemá dej. A mňa neoslovila ani umelecká stránka. Zo začiatku som to pretrpel, neskôr som v tom síce našiel niečo hlbšie, avšak... Raz pozrieť stačí.

Ať vejde ten pravý (2008)

Romantika na severský spôsob. Hlavní (detskí) predstavitelia to zahrali vynikajúco.

Jurský svět (2015)

Môj prvý zážitok s Imaxom. Oproti trom predošlým dielom doba pokročila a preto je technické spracovanie suverénne najlepšie. Avšak čo sa týka príbehu, koncept ostal opäť nezmenený. Ľudia obdivujú dinosaury, kvôli ľudskej spupnosti a chamtivosti sa niečo poserie, deťom sa nesmie nič stať, jedna lovestory, statočný, neomylný a charizmatický hlavný hrdina, väčšinu času hviezdia raptory, finále však patrí T-rexovi. Prvý raz to zafungovalo, avšak opakovaný vtip už nie je vtipom. Tretí diel sa aspoň na nič nehral, bolo to rádové béčko, no Jurský svet je naopak ambicióznym filmom. Preto z mojej strany priemerné hodnotenie.