Všichni jsou v pohodě (2009)

K tomuhle filmu jsem přistupovala asi tak, že jo, road movie, to bude fajn zábava. Ten popis filmu mě moc lákal, zajímalo mě, co se z těch de Nirových nezvedených dětí vyklube. Ale že nakonec budu víc fandit jim, než tatíkovi, který to vlastně všechno myslel dobře, ale nakonec to vůbec dobré nebylo, to jsem nečekala. Úžasné a poutavé drama o rodinných strastech, bolestech, problémech, které vás nutí zapřemýšlet i nad svou vlastní rodinou, při kterém mi v závěru i slza ukápla a to vůbec ne při nějakém srdceryvném monologu, ale při pouhém pohledu na jediný obraz. "Jen jí řekni, že jsou všichni v pohodě."

Blázni ze stadiónu (1972)

Naprosto super ujetá zábava. Tolik povedených fórů pokupě se už dnes jen tak nevidí. Jen musím pořád přemýšlet nad těma jejich extrémně upnutýma kalhotama.

Slova (2012)

Knížka je to určitě úžasná a jednou si ji možná přečtu, ale tenhle film je z mého pohledu zpracován poněkud nešťastně. Tak nějak knížkovitě. Velká část příběhu je odvyprávěna z pohledu vypravěče s hlasem na pozadí, který je doprovázený, uznávám, celkem poutavými scénami. Obzvlášť ty s Jeremy Ironsem mě nutily hltat každé jeho slovo. Ale tenhle stav stále přisuzuju předloze. Ale díky konci ve stylu "přeber si to po svým" možná ještě pozměním názor, až se mi to všechno urovná.

Ranař (2011)

Filmů o hokeji moc neznám, neviděla jsem víceméně asi žádný. Je to prostředí, který je mi citově velice blízký, však naši hoši se každý rok starají o ty nejlepší hokejové zážitky. Ale to jsem odbočila. Totálně nabušený Stiffler a proti němu skoro stejně nabušený Victor Creed. Jen nad tím moc nepřemýšlet a užívat si to. Tentokrát i ten typickej americkej happyend překousnu.

Bernie (2011)

Co to s těma filmama je? Nejdřív Fargo, kde lidi strkaj do drtičky na dřevo, potom 7 psychopatů, kde se zabíjej navzájem a ještě o tom píšou knížku a teď tohle? Možná mě to tolik naštvalo právě proto, že zrovna navázal na tyhle dva, ale tohle prostě není komedie. Je to hodně divná výpověď o hodně divným chlápkovi. McConaughey mě tam vyslověně vytáčel a že se Jack Black pustí do role tohohle typu po všech těch frajerech, co ztvárnil, to je taky dost velký zklamání.

Taxi 4 (2007)

Příliš málo času s Danielem a jeho autem. Příliš mnoho zbytečných scén. Dost pokles oproti úrovni celé série.

Taxi 3 (2003)

Další našlapaná pecka s nejsympatičtějším hlavním hrdinou, co znám.

Sedm psychopatů (2012)

Já mám s tímhle filmem ten problém, že na mě působí hrozně rozporuplně. Na jednu stranu totálně ujetá komedie bez sebemenších zábran, na druhou stranu snaha o hraní na city a typický americký moralizování. Jako spojil tyhle dvě věci celkem funkčně, ale k pořád mi k sobě moc nejdou. Těžko říct, kdo z nich byl největší psychopat a jestli pan McDonagh zamýšlel, abych se po shlídnutí cítila tak, jak se teď cítím, ale rozhodně jsem dostala něco, co jsem nečekala.

Taxi (1998)

Totální jízda. Já ty francouze nikdy nemusela, ale tohle je fakt pořádná jízda. Nabušené od první do poslední minuty, Daniel je obrovský sympaťák a po tom svést se v jeho autě musí toužit po shlídnutí snad každý.

Gamer (2009)

Já mám pro sci-fi tohohle typu prostě slabost. Hrozně se mi líbí ta myšlenka. Možná není zpracována úplně dokonale, ale ani tak to nesnižuje její kvality. Moc jsem se bavila, moc jsem si to užívala, pro mě nadprůměrný zážitek.