Kdo přežije - Austrálie (2001) (série)

Pro mě stále nejlepší řada. Tady ještě všichni byli víceméně poctiví, bojovali čestně a Colby byl a stále zůstává největším hrdinou ze všech.

Ledové království (2013)

Buď stárnu a nebo už Disney není to, co býval. Americká kultura - přechytřelá feministka na každém rohu - se nacpala už i do pohádek pro děti. Ale no tak, opravdu si myslíte, že když vystřihnete z pohádky prince a z princezny uděláte uvědomělou sebevědomou dívku, že to bude lepší??

Muž z oceli (2013)

Čekala jsem, že Snyder dostojí svému stylu a budu si připadat jako v Sucker Punchi (nějaké scény vyrazí dech, jiné působí naprosto tupě) - splněno. Čekala jsem, že Hans dostojí svému jménu a jeho hudba sedne jak zadek na nočník - splněno. Čekala jsem i to, že Nolanova účast na scénáři se projeví - splněno, i když takovou podobnost s Batman Begins jsem úplně neočekávala. Ale hlavní věc, ani trošku jsem si nemyslela, že Cavill v buznouniformě může ztělestit postavu, která bude aspoň minimálně sexy. A ono jo, teda ta buznouniforma, gel ve vlasech a oholená tvář byla děsná, ale tu půlhodinu předtím jsem si celkem užila... Shrnutí: DC ve zpracování, uvěřitelnosti, vážnosti na hony před Marvelem a asi se mi zase zbláznily hormony...

Osamělý jezdec (2013)

Taková kombinace Pirátů z Karibiku a Ranga. Verbinski se od svého stylu nevzdaluje ani na píď. Hans opět připravil hudbu, která zapadá do každého jednotlivého okamžiku filmu. Jediné, co bych mohla vytknout je to, že to mohlo být celé tak o půl hodinky kratší. Ale pořád je to pohodová oddychovka.

Univerzita pro příšerky (2013)

Úžasný návrat do dětských let. S Mikem a Sullym jsem vyrostla a moc mě bavilo sledovat, co všechno vedlo k začátku jejich přátelství. Zábavná, roztomilá, chundelatá pohádka, u které snad všem, kteří mají nějaký vztah k prvnímu dílu, musí srdce plesat radostí.

Hostitel (2013)

Nedokázala jsem pochopit, proč se jeden z mých nejoblíbenějších režisérů upsal předloze od ženský, která stojí za tím nejstrašnějším, co v posledních letech vzniklo. Ale kupodivu tak první polovina nebyla tak zlá. Krásné prostředí skal a jeskyní celkem přitáhlo moji pozornost. Potom už to spadlo do toho obyčejného, podprůměrného puberťáckého patosu.

Raubíř Ralf (2012)

Neznala jsem všechny videohry, i tak to byla moc povedená pohádka. Konečně zase jednou něco trošku originálního.

Ameriko, Ameriko (1963)

Taková kombinace Hloupýho Honzy a Popelky. Autobiografický rysy? To Kazanovi vyprávěli, když jako malej nemohl usnout, ne??

Znamení (2002)

Filmy o mimozemšťanech mě většinou moc nechytnou. Ale tady byla ta atmosféra tak tajemná a temná, že jsem měla docela strach i při scénách, které se odehrávaly ve dne. Žádné přehnané prohánění mimozemských potvor, naopak se tam objevují tak málo, že působí ještě tajemněji. A jak do sebe na konci všechno zapadlo jako dokonalé puzzle, to mi skoro vyrazilo dech.

Žena ve vodě (2006)

Pohádka, velmi milá pohádka. Žádné přehnané přemýšlení, vymýšlení, komplikování, prostě jednoduchá pohádka, která zahřeje u srdce.