Umbrella Academy - Série 2 (2020) (série)

Komiks je šílenější a často lepší než seriál, na druhou stranu se ale adaptace snadněji chápe. Původně jsem čekal, že Dallas nebude protože si kus zápletky vystříleli už v první řadě, ale tvůrci zaimprovizovali a funguje to náramně. I když je zachraňování Kennedyho dost provařené a předloha si s tím prohrála o trochu lépe. Otevřený závěr je hodně podobný konci třetího dílu, kteréhož zápletku s hotelem Zapomění jsme zase přeskočili. Černošskylesbickogayovské odbočky jen uměle natahují děj, ale dá se to zvládnout. Je v tom guláš, ale s hodně kvalitním hovězím. Sem s dalšími knedlíky!

Nelítostná (2017)

Jihokorejská brutální Nikita. Asijská emocionální vyhrocenost se potkává s efektní krvavou akcí. Úvodní řež a frenetická sekaná na motorkách sice nastaví laťku tak vysoko, že už ji závěr v autobuse nepřekoná, i tak mě ale Byeong-gil Jeong přesvědčil, že pan Wick se má stále co učit. Škoda překombinovaného vyprávění, které zpočátku dost mate.

Vincentův svět (2015)

Všechno je strašně zrychlené a vsadil bych se, že spousta scén Ellinovi zůstala na podlaze střižny, aby z toho nevypadla další řada seriálu, ale dvouhodinový film. Přesto je tenhle epilog funkčním, byť ne vynikajícím shrnutím seriálu. Kdo ho neviděl, nemá šanci se chytit. Naštvalo mě jen, že vyměnili dabéry.

Vincentův svět - Série 8 (2011) (série)

Závěr je těžkej doják, kde kanou slzy proudem (při čtení scénáře pro Hallmark) a krásně se všechno uzavře.

Vincentův svět - Série 7 (2010) (série)

Kaskadér a feťák. Sasha Grey jako přítelkyně a rána pěstí od Eminema. Sebedestruktivní řada, kterou nejvíce odnáší Vinny a Ari. Vynikající drama, které maximálně ždímá svůj potenciál.

Vincentův svět - Série 6 (2009) (série)

Wonder Woman jako věšák na premiéře nového Scorseseho? Paráda. Damon a Bono jako naháněči šeků pro hladové děti. Skvělá řada.

Vincentův svět - Série 5 (2008) (série)

Ponurý tón seriálu svědčí. Vinny bez práce je jako mlýn bez vody a když už práce je jde to od desíti k pěti. Vynikající camea a to poslední od Martyho je jak balzám na duši.

Citipati (2015)

Fantastická animace konce světa z pohledu jednoho dinosaura. Za těch pár minut vám hrdina přiroste k srdci a je vám ho od srdce líto.

Úhoři mají nabito (2019)

Chatrný scénář s idiotskými hrdiny přispívá k tomu, že se snímek dost špatně sleduje. Nejenže bez znalosti synopse dlouho není jasné, co se děje a proč, ale jednotlivé scény do sebe i velice těžce zapadají. Michálek sice režii zvládá po formální stránce, ale řemeslo utápí ve filmu o ničem. Na komedii je zvláštní že zcela postrádá humor. Škoda peněz.

Bába z ledu (2017)

Podařený životní příběh o bábince, jejich dvou pitomých synech a nové lásce z ledové vody. Podivná zápletka šlape jako hodinky. Humorné úlitby i drsnější témata Sláma bez problémů zvládá. Duo Nový/Vízek a slepice Adéla táhnou celý film k nečekanému rozuzlení, který je zdviženým prostředníčkem rodinným hodnotám a všem šťastným koncům. Moc dobrý.