Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Pěkná animovaná pohádka jako vystřižená od Burtona. Temné prostředí se mísí s krásnou fantazií druhého světa. Pohádka nebude pro malé děti, protože je to místy i hororově pojaté. Kocour je parádní. Za mě 86% :)

Batman: Návrat Temného rytíře, část 1. (2012)

Animák, který vůbec není pro děti, jak by se mohlo na první pohled zdát. Je to temné, akční, krvavé a poutavé vyprávění, které je vytvořené podle výborného komiksu. Za mě 80% :)

Noční běžec (2015)

Další Liamův povedený akčňák ve kterém má jako přes kopírák stejnou roli jako v posledních filmech. Prostě zkrachovalý ožrala, co všem nakope prdel. Ale proč ne. Akční scény pěkný a film nenudí a tak to má být. 80% :)

Zpráva o Europě (2013)

Dokupentově natočené sci-fi, ve kterém se zdánlivě nic neděje, ale má to hutnou atmosféru a člověk čeká kdy něco přijde. A konec? Povedenej. Za mě 80% :)

San Andreas (2015)

Parádní katastrofická jízda vyšperkovaný luxusními efekty, kdy je všudypřítomná destrukce opravdu dech beroucí. The Rock zde není jediná hlavní postava a tak sledujeme jeho rodinu, jak se snaží dostat opět k sobě a vědátory, kteří se snaží zjistit delší ničivé aktivity. Překvapilo mě, že i mladí hrdinové neruší blbými kecy a člověk si i k nim najde vztah (na rozdíl od většiny podobných filmů). Příběh není složitý a časem je i předvídatelný. Já se u filmu bavil a rychle mi utekl. Za mě 90% :)

Fantastická čtyřka (2015)

Tak za mě jasný zklamání a i když předchozí filmy kdoví jak neoslní, tak jsou pořád zábavnější než toto. S příchodem restartu přišlo i přeobsazení hlavních rolí, které se podle mě nepovedlo. Hlavní mínus vidím ve věku hrdinů, kdy jsou ve věku Petera Parkera alias Spider-mana a ne dospělých vědátorů dle předlohy. Díky počítačovým trikům je zde lepší pouze Ben Grim jako The Thing, který už není umělohmotňák, ale povedená kamenná postava. Příběh je hodně slabý a ani akce to nezachraňuje, protože jí zde moc není. Jediný co se na filmu dá pochválit jsou parádní efekty, ale to je bohužel tak nějak vše. Za mě 20% :)

Neporazitelná Kristy (1993)

Pěkné Martial Arts béčko s neporazitelnou Cynthií, extra hnusným záporákem a klasickým příběhem filmů té doby. Jo rád si u filmu zavzpomínám na klasiky u kterých jsme vyrostli. Že je akce na dnešní poměry tupá a i choreografie nestojí za kdoví co? Mě to nevadí a na film se rád podívám. 80% :)

Arn (2007)

Tak tento historický filmek má skvělou výpravu a pěkné souboje. V mnoha případech je podobný slavnějšímu filmu Království nebeské, protože se odehrává ve stejné době. Hudba je taky parádní a pěkně dokresluje atmosféru filmu. I přes svou délku film nenudí a příběh je hodně povedený. I konec filmu se mi líbil. Za mě 85% :)

Divoká dvojka (2015)

Taková jednoduchá komedie, u které jsem se i párkrát usmál. Příběh je celkem jednoduchý a asi ani ničím nepřekvapí. Obě hlavní hrdinky mají své kouzlo a věčné hádání je uvěřitelné a někdy i vtipné. Akce zde moc není, ale i tak film nenudí. Za mě 60% :)