Jason Bourne (2016)

Jason Bourne mě vůbec nezklamal, ba naopak. Jsem rád, že si film drží stejné tempo v rámci série a rozvádí Jasonovu minulost. Příběh je opět povedený a rozšiřuje sérii. Obsazení je opět bezchybné a každá role má svůj význam. Akce je zde opět hodně a je pěkně natočená. Celkově jsem se u filmu opět bavil i v pomalejších pasážích. Za mě 90% :)

Sedm statečných (2016)

Vzhledem k tomu, že na remastery nekoukám okem porovnávacím, tak jsem si film užil bez sebemenších problémů. Obsazení je parádní, hercům role sluší a jsou i uvěřitelný. Další věc, co mě potěšila byla délka, která je slušná a film uteče jako voda. Příběh je pěkný, a i když se nedrží přesně originálu (on pro mě je originál stejně jen jeden, Sedm samurajů :) ), tak mě těší nové nápady a i rozdílné charaktery. Film je natočený v nádherné krajině. Akce je zde hodně a je pěkně natočená a nastříhaná. Jen hudba mohla být víc atmosférická. Za mě 85% :)

Zavřít a zabít (2015)

Pro mě parádní akční béčko, ve kterém sice hraje Dolphík veldejšák, ale hlavní hrdina je sympaťák a skvěle se rube. Pomocnice takénení k zahození. Celý film je plný parádních bitek a film nenudí ani v pomalejších pasážích. Akce je pěkně natočená. Za mě 85% :-)

Vánoční Kameňák (2015)

Podobné jako předchozí díly. Opět spousta trapných scén a vtipů, ale najdou se i vtipné momenty. Dejdar je na pěst. 40%

Kaktusový Jack (1979)

Není nic extra ani jako western a ani jako komedie. V dnešní době to asi nikoho moc nerozesměje. Arnie měl celkem víc prostoru než jsem čekal. Celkově tak 40% :)

Fast & Furious: Supercharged (2015)

Bezvýznamná hovadina, která tady snad nemá ani co dělat, stejně jako všechny tyhle filmový atrakce. 5% Za obsazení :/

In the Blood (2014)

Gina Carano ztvárnila manželku, kterou by chtěl snad každý. Její role je uvěřitelná a pěkně sehraná. Co se týče akce, tak té bych uvítal víc, ale je to zas o hodně lepší než ve Zkratu. Film je zbytečně dlouhý a občas díky tomu ztrácí na tempu. O dvacet minut méně a bylo by to i pěkně svižný. Když dojde na akci, tak zde Gina exceluje a konečně je využitá i její bitkařké umění. Vedlejší postavy jsou víceméně nezajímavé, i když pár herců potěší svou účastí. Příběh je pěkný a docela i napínavý, tedy až na pomalejší rozjezd. Za mě 75% :)

Bourneovo ultimátum (2007)

Opět méně akční než jednička, ale nějak mi to ani nepřišlo. Ve filmu se pořád něco děje a celý film rychle uběhne. Děj se odehrává ještě před závěrečnou rozpravou Bourna a Pam na konci dvojky a pak navazuje na trojku. Příběh je opět zajímavě vymyšlený. Obsazení je již klasikou a přibyli jen záporáci. Za mě 90% :)

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Druhý díl mě nezklamal a zároveň potěšil nádherným prostředím. Vtipných scén a hlášek je de opět plno a já se bavil po celou dobu filmu. Obsazení opět perfektní. Už jsem to viděl nesčetněkrát a určitě si to rád pustím znovu. Za mě jasných 100% :)

Paprika (1991)

Průměrný eroťák, který nenabízí nic extra. 45% :)