Externí recenze k filmu (13)

 • Bleskově.cz (Lukáš Franta) ***

  "Pro Bretta Ratnera mám jako velký fanoušek tohoto comicsu i jeho filmového zpracování dvě zprávy. Dobrou a špatnou. Ta špatná je, že měřeno Singerem je jeho film stěží průměrné vyvrcholení série, jehož slabiny se dají shrnout pod všeobjímající slovo ,,povrchní\"(včetně zbytečného a laciného…"

 • BLOKBASTER (Petr Siska) ****

  "Trojka sa snaží ísť svojou cestou a nechýba jej sympatická drzosť vztýčeného prostredníka, razancia a snaha tromfnúť svojich predchodcov. Na dvojku nemá ani náhodou, ale jednotku, pri ktorej sa Singer ešte len hľadal a niekedy je taká všedná, až je nudná, s prehľadom strčí do vrecka. S…"

 • CinemaView.sk (Martin Papšo) ***

  "Ak sa vám páčili minulí X-meni, pozrite si aj nových a neutrpíte žiadnu ujmu. Možno je predchádzajúci text príliš prísny, ale to dané hlavne porovnaním s predošlými dvoma dielmi. Zábava je to stále celkom dobrá a v rámci žánru niečo nad priemerom. A navyše sa asi ani nebudete v kine veľmi tlačiť,…" (více)

 • Filmkabi.net (Jan Hlubek) ***

  "X-Men: Poslední vzdor jsou maximálně zhuštěným, zrychleným, instantním výluhem z předchozích dvou filmů. Vlastně ani to ne. Jsou prostě průměrným americkým akčňákem, který kromě hlavních postav nemá s původními filmy vůbec nic společného. Jsou popcornem a colou. Letní oddechovkou. Ratner jde cestou…"

 • Filmpub.cz (Marek Žilka) ***

  "Film ve svém překotném tempu na přemýšlení ani nemá čas. Nemluvě o tom, že Poslední vzdor je ze všech tří dílů nejkratší (má 104 minut) a zároveň naplněný nejvíce postavami, mezi nimiž zběsile těká z místa na místo. Známé postavy z minulých dílů jsou tu bohužel téměř do jedné buď zploštěné na pouhé…"

 • Filmweb.cz (Aleš Harazim) ***

  "Není pochyb o tom, že X-Men: Poslední vzdor je nejhorší díl ze série. Když se ale člověk smíří s tím, že nejde ve šlápějích svého předchůdce, lze si ho docela dobře užít jako velmi lehce nadprůměrný akční film podle comicsu. Pokud ale patříte mezi ty, kteří se s tím smířit nehodlají (a mezi které…" (více)

 • Kinema.sk (Michal Korec) ***

  "X-Men: Posledný vzdor nie sú až takým zlým filmom, keď dostávajú príslušné hodnotenie. Ale z mojej strany ide o fatálne sklamanie, naplnenie trpkých očakávaní nulového štýlu Bretta Ratnera, ktorý jednoducho nedokázal pokračovať v sérii rovnako kvalitne ako Bryan Singer. Je to obrovská škoda,…" (více)

 • Kritiky.cz

  "Ratner od začátku tvrdil, že film je rozhodně komiksovější. Téměř každý obraz filmu má svou předlohu v komiksu. Musím zodpovědně říct: To se mu povedlo. Občas totiž máte pocit, že sledujete komiks, místo abyste sledovali film. Odpovídá tomu skladba scén i dialogů. Atmosféra barevných okének na vás…" (více)

 • Metalopolis.net (Vít Schmarc) ****

  "Ačkoli za jiných okolností bych X-Men hodnotil jako vskutku výtečný komiksový špektákl, duch dvou předchozích dílů stále straší v zrcadlech. Brett Ratner dobře natočil daný scénář, dokázal dokonce respektovat částečně i ducha série a zachovat typickou atmosféru, ale bohužel, chybí mu tvůrčí vzmach…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Čihula) ****

  "Co mi před vstupem do kina přišlo na nových X-Menech nejzajímavější a svůdně na mě už měsíce pokukuje z plakátů, jsou nové postavy. I zde však Ratner trochu nevyužívá potenciálu, který se mu nabízel a trestuhodně zabíjí šanci na vlastní unikátní profilování, v němž by ukázal, že nejen Singer, ale i…" (více)

 • Premiere.cz (Pavel Němec) **

  "O něco lepší je to s akčními sekvencemi. Singer se s nimi spíš důstojně vyrovnával, než že by je měl přímo v krvi; to jeho nástupce se v akci vyžívá a entuziasmem občas dožene nedostatek stylovosti. Načuřený arcipadouch Magneto, který kolonu obrněných aut odklízí jako obtížný hmyz, či Wolverine…" (více)

 • Tiscali.cz (Petr Koten)

  "I přes všechnu kritiku je ale zřejmé, že režisér Brett Ratner dostoupal třetím dílem X-Menů na jeden ze svých tvůrčích vrcholů. Řemeslník použitelný pro všechny žánry (série akčních komedií Křižovatka smrti, i lecterovský thriller Červený drak s Anthonym Hopkinsem) velmi bedlivě nastudoval dva…"

 • 4men.cz (Iva Přivřelová) ***

  "Na společenský podtext, jenž X-Meny odlišoval od jiných komiksových adaptací, už nemá čas. Na postavy taky ne, a na připomínání, co se stalo minule a kdo je kdo, už vůbec ne. Jedině Hugh Jackman v roli Wolverina pořád dokáže dostat i do jinak emocionálně vyčpělého filmu charisma a vtip, narozdíl od…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace