+sfinx+

+sfinx+

1 bod

• 30.1.2012  19:07
    Okresní přebor (TV seriál) (2010)

Tak kucí ... SPOJTU ZDAJ !!! Z tohodle jsou legendární hlášky. Taky popularizace fotbalu u holek zaznamenala úspěchy a konečně - životní role pro pana Vetchého - tak zapáleného člověka naposledy viděli v Kostnici. Opravdu - to srdíčko do toho dal a šel tomu na proti.. :)

• 26.11.2011  19:16
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Krev stříká, střeva tečou a já s radostí dávám plné hodnocení. Ne že by krváky byly tím jediným, co potřebuju, ale do dávnověké řezačky to prostě patří. Takovýto seriál není v dnešní době výjimkou - velmi se toto podobá Spartakovi a ještě více Camelotu. Dokonce dvě ženské představitelky jsou si velice podobné (povahou i fyzicky). Tento seriál má ovšem obrovskou výhodu - měl by se dočkat dalšího pokračování a tak si sad konec zase nebudeme muset domýšlet...:)

• 17.11.2011  18:44
    Tři životy (TV film) (2007)

Krásná pohádka - všichni tu rozebírají nahotu - neni to přece nic nového! Tohle už jsme tu měli dávno před revolucí u malé mořské víly (1976) a vidět tam bylo víc. Takovouto nahotu bych vůbec neřešil - dětem neuškodí a tatínky potěší ;)

• 12.11.2011  19:22
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Legenda, a to zaslouženě. Tyhle dvě neuvěřitelně ukecané holky jsou zkrátka k sežrání.. Sice nemám rád romantické ... cokoli, ale tohle je jedna z výjimek. Tohle je jeden ze 3 kandidátů na snímky u kterých bych byl schopen uronit slzu. Loučení s Gilmorkami se tak dostává na úroveň rozpouštění jednotky M*A*S*H a loučení s Přáteli.

• 25.10.2011  08:57

Už to tu bylo zmíněno mnohokrát, ale proč to nezopakovat - Monica zaujme a to hned na několik hvězdiček ;-) Příběh taky nenudí - i když je občas potíž s jeho sledováním (ať už je to způsobeno vsuvkami nebo svlečenou hlavní hrdinkou..). Přesto si každý z hlavních hrdinů zaslouží min. jednu hvězdu Depardieu jako pasák vypadá věrohodně, Campan, jako zamilovaný hrobař Alfonz, jehož také zlobila pumpička je taky dobrý a třešnička na dortu v podobě překrásné Bellucci nepotřebuje komentářů..

• 9.10.2011  23:09
    Firefly (TV seriál) (2002)

Jsem teprve u počátečních dílů, ale těch 5 hvězd s důvěrou dávám. Dokud to mám ještě v čerstvé paměti dám sem příklad scény, kvůli kterým si seriálu vážím. V závěru druhého dílu, kdy padouch odkecá typický monolog budoucí krvavé odplaty za překažené plány, následuje něco, co se jinde nevidí - něco, co by udělala většina lidí, ale co udělá jen málokterý tvůrce filmu (seriálu). Kapitán je celkově zvláštní povaha a i ostatní postavy odkrývají své nitro jen postupně - je tu patrná podobnost s SG: Universe - podoba je i v občasných hádkách - nejslabším to článku tohoto seriálu - i když je to výjimečných pár minut, tak je to nedokonalé a nevěrohodné a trochu to kazí dojem.. no nemůžu přece vychválit seriál až do nebes - to by bylo neprofesionální :D

• 1.10.2011  23:52
    Lola běží o život (1998)

Více jak hodina doslova nabitá hloupostí. Stupidními dialogy to začíná a stupidním dějem to končí. Sympatie si nezískaly ani hlavní postavy a zakončení prvních dvou příběhů se mi zdálo daleko vhodnější. Na osudech rozmazleného fracka, který si najde rodiče až když on něco potřebuje a neváhá porušit zákon kvůli dalšímu blbečkovi, co si hraje na velkého gangstera, do té doby než mu začne téct do bot není opravdu nic zajímavého.. Tohle asi neni ta nejlepší kritika filmu, ale tak to vidím já.. Je asi potřeba se na to dívat hodně odborným pohledem aby se vám nezhnusily ty přiblblé kecy typu: taška,taška,taška,taška,taška,taška a nesmyslné ječení té holky..

• 24.9.2011  19:21
    800 kulek (2002)

Jméno bych změnil spíš na 800 kur*v, protože tohle opravdu neni rodinná komedie a se slovníkem si hlavu neláme, ale rozhodně to není ani na škodu. Žádný slaďák o dobrodružství malého Timiho, ale opravdový výlet do světa divokého západu. S tím souvisí i nepředvídatelnost. Zvlášť druhá půle je jeden zvrat za druhým. 5*

• 22.9.2011  22:33
    Dívčí válka (divadelní záznam) (1991)

Naprosto úžasný!! Od začátku do konce ta nejlepší zábava. Ať už přihřátý Lumír, feministka Vlasta nebo Otova dvojrole. Víc asi zbytečné psát - spíš doporučit, abyste sami shlédli.. Hodnocení je to velmi zodpovědné (asi po deseti shlédnutích)..

• 22.9.2011  11:42
    Expozitura (TV seriál) (2009)

Nebudu hodnotit herecké výkony a další "filmové stránky" filmu. Vždycky, když se někdo odváží vyjít s pravdou ven tak má u mne 5*..

• 18.8.2011  12:19

S Milou už jsem měl tu čest v Maxovi a i tady byla úžasná a Timber je taky dobrej a konečně má trochu víc prostoru :) Mimochodem konečně pořádná erotická scéna, asi nejlepší, co kdy byla natočena. Film nenudí, ale baví-po celou dobu! Oblíbená hláška: "Vítej v New Yorku, ty ču**ku!" :D

• 13.8.2011  21:22
    Gladiátoři z pekla (2011)

Neuvěřitelně laciné - od pronajaté zříceniny s totálně opadanou omítkou :) ..přeci jen na nejlepší království široko daleko.., až po laciné výkony herců. Obzvlášť císař pán je opravdu vůl a nevěřil jsem mu ani větu. Vše to zachraňuje jen DVD přebal, možná nějaké lepší trailery a pár holek ve filmu, ale to nestačí ani na 1*. Nepochopím jiné hodnocení než odpad - pokud někdo viděl scénku s tréningem gladiátora, pak by mi měl dát za pravdu. Milostná scéna mě taky opravdu dostala - zvlášť ten detailní záběr na poprsí - pochopitelně JEHO!! :D

• 13.8.2011  15:04
    Hangár 14 (2011)

Hned v úvodu jsem sahal po tlačítku "zastavit", ale nakonec jsem film dokoukal a moc nelituji. Je to sice obyčejná kravina jakých jsou tisíce - film, který si hraje na akční a přitom nutí diváka smát se. Kdyby tohle konečně někde dotáhli do konce a nesnažili se o prolínání parodie se skutečnou akcí, mohlo to být za plný počet. Na začátku jsem byl opravdu zaskočen - čekal jsem akční film a přišla parodie. Vše by bylo dobré, kdyby to bylo úmyslem. Zvláště americká produkce má nutkání strkat do sebevětší blbosti alespoň špetku reality (nebo alespoň toho, co za realitu považují) a zkazí jinak zábavný film. Kdyby se všechno ve filmu vezlo na vlně prvního zásahu a toho teoretického výkladu s dětskými rukojmími :-) mohlo být opravdu hodnocení vyšší.

• 10.8.2011  10:17
    Mortys (studentský film) (2011)

Je to krásný příběh. Děti - snažte se pomáhat svým rodičům :)

• 9.8.2011  17:16
    Scream of the Banshee (TV film) (2011)

Trapné průpovídky a zahozený, možná zajímavý námět. I tak se dá charakterizovat tento "horor". U takovéhoto propadáku bych alespoň čekal nějakou erotiku (vzhledem k tomu, že Banshee je víla), kterou se takřka vždy snaží dohnat nic neříkající obsah, ale ani tohle tu neni, tak za co pak tu jednu hvězdu dát?

• 4.8.2011  21:19

Tak vezmu to asi výčtem - ve filmu se mi líbilo: agent Smith :-), Peggy a ten malej kluk co umí plavat. Ostatní bylo až moc...prostě moc! Od moc hrdinské - když uprostřed řevu kvůli kterému chtějí vše zarazit začne hrdina zpívat americkou hymnu až po moc akční (v Xena, Rambo apod. stylu), když se v polovině konečně začne něco dít. Ve filmu jsou asi cca 2 překvapivé momenty. Na oddych dobré, ale legendu bych z toho určitě nedělal.

• 25.7.2011  22:14

Někdy je hodina moc, jindy jsou tři hodiny málo.. Tenhle snímek má jednu výbornou vlastnost a to, že přes svou bohatou stopáž nenudí a ani k zaujetí nepotřebuje bůhví jak komplikovaný příběh - snaha o útěk je jeho jedinou náplní. Hodně mi to připomínalo slavnou sedmou rotu - spíše komická atmosféra dokreslená odpovídající hudbou mi připomněla ony pokusy o útěk z francouzské dílny. Tento film má něco navíc - v jednu chvíli utnou onu atmosféru pohody a jakoby alespoň vzdáleně nastíní realitu tehdejší doby - nevím jestli je to dobře nebo ne..."záleží na úhlu pohledu" :)

• 24.7.2011  16:45

Jako horor - slabší průměr, ale za ty poslední minuty filmu: "Vítejte v pekle, zmrdi !!" si ty 4* plně zaslouží. Hodnocení 4- je tedy především zásluhou závěru, který mne mile překvapil, protože místy jsem koketoval s hodnocením odpad - naštěstí ale vše dobře dopadlo.. :)

• 22.7.2011  20:44

Nemůžu si nevzpomenout :) na Slunce, seno.., ten styl humoru se stále používá a není vůbec špatný. 5 hvězd dát nemůžu - těch hluchých míst tam bylo dost. Řidiči a především babky cestovatelky pobavili a zaujaly nejvíc. Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdama, nakonec jsem dal po vzoru Kocurové trojky - ale perfektní :D

• 22.7.2011  10:54
    Camelot (TV seriál) (2011)

Líbí - nelíbí - líbí - nelíbí... stejně jako epizody se střídají i pocity. Všechny ženské jsou výborné - buď opravdu hrají dobře a nebo se alespoň svlečou - obojí je minimálně za 3*, škoda toho Merlina - kdyby místo keců občas zakouzlil, udělal by líp. Artušovy hrdinské promluvy tam nejsou tak často, díky bohu, protože když nemluví je o mnoho snesitelnější. Někdy mi připadá, že i 10 dílů seriálu je moc - první, co jsem si řekl po 10.dílu bylo - kdyby ta krá**ska odrovnala bratříčka - anebo opačně, tak si mohly těch 9 dílů ušetřit, hned jsem ale dodal - jsou i jiné seriály, kde se epizody počítají na stovky a děj se dá shrnout ve dvou slovech.. Druhá věc, která mě napadla - opět si budu muset konec domyslet. S tím jsem seriál i začal sledovat, vzhledem k tomu, že jsem se o něm dozvěděl ze zdejších novinek, ale přesto jsem zklamaný a doufám alespoň v nějaký závěrečný dvoudíl.

• 22.7.2011  10:30

Hnusná parodie na upíří interview a předchůdce velkolepé upíří ságy :-) ..té podoby si nelze nevšimnout. Hudba ujde, ale pokud budu hledat jiné filmy s podobnou tématikou, tak tento patří mezi nejslabší.. Nebudu srovnávat - jednak protože se to ani nemá a jednak si tohle nezaslouží srovnání třeba s už zmíněným filmem (každý ví kterým..). Ta jedna hvězda je za věnování filmu, takže pouze z úcty, ale beztak musím dodat, že Aaliah se mi jako královna vůbec nelíbila a i svou barvou tam působila jako pěst na oko..

• 19.7.2011  18:04
    Čas hrdinů (2011)

Možná ne dokonalé, ale alespoň v mezích reality. Kdyby se film produkoval o trochu západněji, tak by tam bylo víc krve, víc mrtvých nácků, míň ztrát a ještě sex na seně. Takto to zůstalo blíže dokumentu než akční kravině - pokud tedy beru příběh. Pravda dialogy zabolí a veškerá kreativita se omezila pouze na příběh. Znovu už to vidět nemusím, přesto nešlo o ztracený čas a prozatimní hodnocení bych řekl, že filmu trochu křivdí. Na druhou stranu - když se zamyslím nad dějem, pak narazím na druhý problém...skutečný příběh tohoto filmu začíná někde na 40.minutě, předtím se řeší výcvik, ale ne záživně, jako např v 9.rotě, ale nudně a opět v doprovodu přihlouplých keců. Jako němý film by tohle možná obstálo lépe :-)

• 8.7.2011  12:13
    Rallye smrti (2008)

Drsná zábava dnešního světa..možné brát i jako pravdivý obraz dnešní doby. Děj i dialog místy zakolísá, ale celkově dobrý!!

• 8.7.2011  12:11

Dostaví se smích i pláč, ale rozhodně ne kvůli umu a ději. Zoufalá snaha vytřískat ještě trochu z prvního dílu a zbytek se vycpe vatou v podobě nejznámějších keců a scén z věznic. Místo první půlky si pustím Gamer a místo té druhé první díl tohoto filmu a budu spokojený..

• 28.6.2011  20:29

Musím jít s hodnocením nahoru, protože s postupem času a po shlédnutí dalších pokusů z tohoto žánru je to jeden z mála filmů, ke kterým se zase rád vracím. Někomu může vadit ta vulgarita, ale to je, dle mého názoru,problém samotného diváka, který nedokáže oddělit to prostředí princů a princezen od pohádkového žánru a zařadit jej do sekce parodie pro dospělé. Originalita je pro mne vcelku zásadní a i tam může Pruďas zabodovat. Přeci jen od doby Návštěvníků a Robina Hooda uběhla dlouhá doba a vypotit alespoň dva další podobné snímky by mi dalo velkou práci.

• 28.6.2011  14:39

Nic nenavodí atmosféru středověku lépe, než anglický pop a nagelovanej ulízanec. Jinak je to taková slátaninka smíchaná z Van Helsinga, Stmívání, Kletby bratří Grimmů, Divé Báry a spousty dalších, takže každý si tam najde něco, ale snad nikomu se to nebude líbit :) Ale americké pohádky nikdy za moc nestály.. Hlouposti z filmu: úžasná věc, nosit si železné několikatunové monstrum s sebou, jen kvůli efektnímu mučení.Medicína také tehdy pokročila - po zásahu do hrudi lze jít druhý den do boje. Bodnutí do břicha také nepředstavuje větší problém. Paráda.

• 23.6.2011  22:30
    Bitten (2008)

Tak tohle je dokonalý soubor toho nejhoršího. Dialogy, které byly použité snad tisíckrát, napětí, komedie a akce - nejlépe vše najednou a jak to u videofilmů bývá tak jen po troškách. Ale třeba se najdou tací, kterým nevadí, že když někdo najde mrtvolu dívky, pak se skoro rozpláče a pak si to ve vedlejším pokoji rozdá s jejím vrahem (vše během 2 minut), pak není co řešit a je to pro něj jasná volba..

• 21.6.2011  22:30
    Interview (2007)

Úžasný film - ze začátku jsem se obával toho údaje 1hod 20 min na přehrávači, ale jakmile se film rozjel, tak jsem o časomíru pohledem ani nezavadil. Hvězda hrající hvězdičku byla úžasná. Nemluvím teď jen o její kráse, i když osobně bych slovo nádherná používal v její přítomnosti ještě častěji :). Ze začátku mi připadala stará - teď bych nechtěl urazit ji ani její vrstevnice a v duchu se sám sobě směju, že 25 označím za stáří, ale tahle by se perfektně hodila do zmíněného Základního instinktu a já tady čekal někoho typu Yonica Babyyeah, naštěstí já do rolí neobsazuji a tak výběr dopadl perfektně. I onen novinář byl parádním protivníkem v této partii a opět si tvůrci vybrali toho pravého. Abych to dokončil - dialogy byly úžasné, hudba - byla??.

• 13.6.2011  18:08
    Život Dudesonů (TV pořad) (2006)

Totální blbost pro méně inteligentní spoluobčany. Parta dementních kluků se baví tím nejprimitivnějším způsobem - ničí cizí i svůj majetek - ve druhém případě na to sice mají právo, ale pořád to z nich dělá pouhé idioty, co se neumějí normálně zabavit. Nepochopím, komu tohle může připadat zábavné, ale vlastně slabomyslných lidí je na světě dost..

• 13.6.2011  10:39

Filmu Kill bill se to rozhodně podobá, ale v hodnocení zůstane poměrně daleko za ním. Příjemně překvapila hlavní hrdinka - chladná jako švédská ocel a po většinu doby byla radost se na ni podívat. Pak ale přišel závěr, který mohl být o mnoho lepší - tím myslím ty akční scény. Zpomalení je sice stylové, ale nepůsobí zrovna nejlépe, když pak oběti pokaždé vyplivnou trochu kečupu a pooomalu se kácí k zemi, rád sem si zavzpomínal na kvapík v Billovi. Scénky, kdy si to rozdává se zákazníky mi přišly tak trochu navíc - jen aby se využila hlavní profese Christiny a aby film zaujal co nejvíce lidí. Zvuk stojí za prd - tyhle bollywoodské pazvuky akčních scén si mohli odpustit, hudba byla dobrá. Abych stále nekritizoval, tak musím pochválit pečlivost tohoto filmu - hrdinka nejde jen nakopat zadek, ale hrdinka se na to i připraví a kromě jednoho koně ji nic nespadne do klína a vše si musí obstarat. Jednu samostatnou hvězdičku dám za závěrečnou odměnu tomu parchantovi, vskutku zajímavé i když trochu hloupé..