Nevědomí (2013)

Kosinsky je přesným opakem Blomkampa. Kde režisér Districu 9 sází na špinavé jihoafrické slumy, tam tvůrce Oblivionu nasadí až sterilní prostředí. Což je dost zajímavé, vzhledem k tomu, že tohle sci-fi je vlastně zasazeno na post-apokalyptickou Zemi. Po zhlédnutí traileru jsem se dost bál, že mě film už nebude mít čím překvapit, a asi proto jsem z něj poměrně dost nadšený. Musím sice přiznat, že mi moc nejde do hlavy, na co byli potřeba čtyři scénáristé, když jde víceméně o extrakt Matrixu, Terminátora, Dne nezávislosti, I am Legend, Ostrovu a Šestého dne (možná aby se tím vším rychle probrali), ale funguje to více než obstojně. Navíc hodně potěšil Cruise, který takovou formu neměl od Mission: Impossible III a dvě sympatické dámy – Kurylenko a Riseborough. Příjemné jsou i menší role Freemana a Coster-Waldaua. Nebýt tak působivé audiovizuální stránky, asi bych hvězdu ubral, na coby kdyby ale sere pes. Už se těším na The Black Hole.

V/H/S/2 (2013)

Moc nechápu, jak někdo může říct, že je to lepší než jednička... Tape 49 je to samé jako Tape 56, což by vlastně nebylo nic špatného, kdyby nebyla mnohem nudnější. Phase I Clinical Trials dokáže párkrát polekat, ale jakmile si zvyknete na koncentraci duchů v rychlých záběrech, se strachem je konec. A Ride in the Park mohla byla vtipná blbina, jenom by to chtělo odvahu nechat zombíky sežrat děti a přetočit silně wtf konec. Safe Haven dua Tjahjanto/Evans je absolutní nářez a jediná část, která táhne hodnocení nahoru a strčí celou první V/H/S do kapsy. Vážně rád bych viděl režiséra Raidu podepsaného pod více hororovými snímky. Z posledního Slumber Party Alien Abduction mě začala bolet hlava skoro stejně jako ze Skyline. Kamera je v něm přidělaná na psa, který zakrývá třetinu obrazovky, emzáci vypadají jako potvory z Resident Evil: Revelations a očividně byl velký problém nakoupit pár baterek, protože postavy zmateně pobíhají z místa na místo a blikají do záběru stroboskopem, fakt super. Zkrátka až na jednu epizodu překvapivě dost slabé a je celkem jedno, že Safe Haven je samo o sobě na pět hvězd.

Zevláci vs. Zombíci (2012)

Tenhle film sice nemá žádnou logiku, ale je fakt zábavný, odsýpá úžasným tempem, má slušné gore efekty, super hudbu a Alan Ford, který vypadá trochu jako Jon Voight, v něm hraje drsňáka na způsob Christophera Walkena. Takže nářez. Jo a taky jsem se asi zamiloval do Michelle Ryan.

Blade: Trinity (2004)

Kingova vyjebaná nastavkunda tenhle film zachraňuje od odpadu, ale stejně je to dost smutné završení trilogie.

Nelítostný Parker (2013)

Líbí se mi, jak Parkera každý srovnává s Odplatou, nebo ho považuje za její remake. Zatímco film s Melem Gibonem je adaptací románu The Hunter, Hackford točil na motivy Flashfiru. Ano, základní premisa je podobná, ale krucinál, lidi, aspoň trochu přemýšlejte, než něco pustíte do éteru. To samé platí i o zařazení do "žánru" Stathamovek. Tohle není Stathamovka, ale westlakeovská krimi. Neříkám, že je Parker dobrý film, protože není víc než průměrný, předloha (ačkoliv si filmaři mohli vybrat z řady lepších knih) funguje podstatně lépe a Odplata je boží, ale nemůžu říct, že bych se nudil, a to mě při dané stopáži docela překvapuje. O to víc, že herci nemají co hrát, Statham si jede ve svých klasických kolejích a Jennifer Lopez je jako pěst na oko, nehledě na šíleným způsobem natočené flashbacky. S rozpočtem třicet pět mega si na sebe snímek nevydělá. Nevím, jestli je to z obecného hlediska dobře, nebo špatně, tvůrci jím chtěli novodobému publiku představit charakter hlavního antihrdiny (který si myslím zvorali), potažmo rozjet sérii. Podle mě promarněná příležitost, protože mě Parker neurazil (dokonce ani britským přízvukem) a rozhodně bych snesl pokračování. Zároveň ale uznávám, že když už jsou Moje letní prázdniny lepším Parkerem než Parker, musí být nutně něco špatně. A nebo tomu možná prostě jen chybí ten Gibson.

Máj (2008)

Máj jako lyrické soft porno? Aspoň, že Jarmila byla hezká.

Andaluský pes (1929)

Vůbec nevím, na co jsem koukal, ale až moc mi to připomnělo chování mých kamarádů. Asi žiju ve špatné společnosti.

16 bloků (2006)

Skutečné, i když nepřiznané pokračování Smrtonosné pasti. Jack Mosley je zkorumpovaný, o dvacet let starší John McClane s knírem... a stejně fajn chlap.

500 dní se Summer (2009)

Neurazí, nenadchne. Silných momentů je málo a nejlepší vtipy nakoncentrované už v traileru.

Nespoutaný Django (2012)

Na Tarantina docela slabota. Žádná zapamatování hodná scéna, žádná hláška, co se bude citovat... k čemu pak je perfektní řemeslo?