Krvavá pomsta (2016)

Ozvučení tak skvělé, které by mohlo patřit tomu nejlepšímu westernu jaký, kdy kdo viděl. No ale, co se týče děje je to příliš prosté, aby vás to chytlo více za srdce jak jiné kousky. 60%

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Gore fest roku. S originálním Evil dead to má společného snad jen Knihu mrtvých, motorovou pilu a pár příznačných záběrů. Jinak bych to vzal, že snímek stojí sám za sebe mimo Raimiho sérii Evil Dead. Na poli novodobých hororů je to rozhodně jeden z těch nadprůměrných a co se týče gore scén je to opravdu lahůdka. Pro fajnšmekry krvavějších snímků je to opravdu pecka.  8/10

Muž s cejchem smrti (1990)

Hrozně jednoduchá akční řežba a podle recenzí ten nejlepší film se Seagalem. Není divu. Oproti áčkovým akčňákům se tu nikdo s ničím nemaže a padají tu hlavy. Místy i zábavnější hlášky než v těch topových filmech s Arnoldem. 7/10

Oppenheimer (2023)

Audiovizuální bomba. Na jednu stranu velkolepé a na druhou neucelené. Divácky velmi náročné,  bez prostoru pro jakékoliv větší emoce během sledování. Tempo snímku je až příliš zběsilé na to, aby vám předal za 3 hodiny, něco co nejspíš mělo trvat 2x déle. To už by se snímek, ale musel rozdělit či vyjít jako série. To se opravdu nikomu nechtělo. Doporučuji všem před sledováním být velmi dobře vyspaný a případně si vzít povzbuzující nápoje či látky. Jestli byl "Tenet" příliš zběsilý a "Nolanovský". Tady to opravdu není výjimkou. Nolan pokračuje ve svém obvyklém stylu, který už známe z "Temného rytíře". Komu na jeho druhém Batmanovi aspoň malinko něco vadilo, tak tady narazí. Ano. Mluvím o téměř poslední hodině snímku, kde "OPPIE" ztrácí tempo. Jsou to podstatné věci, ale né příliš hezky naservírované napříč celým snímkem. Rozhodně se nevyhnu další projekci, což už bývá u Christophera zvykem a i on to tak rozhodně při tvoření svých snímků zamýšlí. Takže uvidím, co najdu po dalších shlédnutích a čím mě zase jeho snímek obohatí. Zatím si ještě ponechám 1*, která bude čekat po další projekci, jestli se tomuto veledílu přidá či propadne vniveč. 8/10

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Vizuální poezie, kde pokračuje sebevědomá značka, která i přes všechny ty postavy nepřináší už ten wow efekt. Krásné sledovat, ale ještě hezčí by bylo se překvapit. 8/10

Vyproštění 2 (2023)

Nikdo mi nevezme, že je to minimálně kvalitní jako první díl. Místy to jedničku i přesahuje, kdy scéna s únikem z vězení mi značně připomněla "The Raid 2", což byla opravdu lahůdka. Postupně to bohužel na ještě opravdu skvělou vlakovou scénu malinko upadá v klasickou klišovitost. I přes kritiku, co se týče kamery, stříhu a choreografie bojových scén, tak je strop. Scénář ubírá body k maximální dokonalosti. 8/10

Transformers: Probuzení monster (2023)

Ale jo. Průměr minimálně. Podle trailerů se zdálo, že půjde o hrozný odpad. No ono je to téměř z mrtvých vstání jako u Rychle a zběsile. Jen není tak silné, ale pro děti je to naprosto dostačující zábava. Hlavně pro ty, kteří nechtějí čisté animáky jako Kocour v Botách či Super-Maria, tak tady se nabízí další popcornová zábava pro nejmladší. 6/10

Invalida (2023)

Tak na slovenské poměry opravdu kvalita. 8/10

Rychle a zběsile 10 (2023)

Infinity War pro sérii Rychle a Zběsile. Jason Mamoa sice není úplný Thanos, ale spíš určitá variace Jookera, která vážnému Dieselovi nenechá spát. Nechápu, jak se tohle mohlo po 9tém díle povést, ale návazností na fast Five mi to prostě určitým způsobem připomíná i kvality onoho pátého dílu. Já se bavil a škoda, že jsem na to nešel do kina. 9/10