Oktopus - Syndikát koně (2023) (epizoda)

Trochu se obávám, jestli tohle nebyla vlajková loď celého Oktopusu..snad ne. Krobot, hlemýžď a koníčci :)

Special Ops: Lioness (2023) (seriál)

Jack Ryan v sukni. Rodinno-špionážní seriál o nebezpečných obchodnících se smrtí, ale i zanedbaných rodinách a krutých situací, které si to občas vybere. Jednotka super rychlého nasazení funguje s hromadou celospolečenských a politických problémů s nimi spjatých. Decentní a vyspělý vizuál, jediné mínus je šéfka Nicole Kidman, která bohužel před blížící se šedesátkou odmítá stárnout a tak se musíme dívat na vybotoxovanou masku, která by neměla chodit na slunce. 70%

Noční letec (1997)

Obstojný devadesátkový horůrek s atmoškou prvních Akt X. Konkurenční boj novinářů a postava nočního letce v celé své kráse až na konci, avšak vyvedený hezoun. Z Kingových povídek, až na stopáž, pro mne jedna z lepších jednohubek. 55%

The Last Voyage of the Demeter (2023)

Ke škodě široké divácké pozornosti bych v jistých okamžicích ještě přitvrdil na pořádné eRko přístupné až po zbourání mnoha rodičovských zámků. Škoda i mnoha detailních záběrů na mistra Dráculu, kterému by místo digitálního vzevření slušela pěkná real maska pro navození bezprostřední hrůzy ala Alien. Zpočátku příjemně atmosferické ke konci trochu utahané, ale účel splnil. Převést nejžíznivějšího upíra ze všech na území koloniální velmoci. 55%

Aftersun (2022)

Kam až sahá trpělivost festivalového diváka. Říkám rovnou, že mě došla po 35minutách. Znepokojivý závoj melancholie a intenzivní životní prožitky jsem v té beztvaré videobřečce o děcku s tátou u moře naprosto ignoroval. Bláhově jsem se chtěl něčeho chytit, něco cokoliv, co by vytrhlo oba z té vysr** zasněné iluze prázdnin. Asi vytáhnu můj opus na VHS z Korfu a projedu si video šmírování jedné krásné účastnice zájezdu, rozhodně zajímavější.  25%

Operace kolibřík (2018)

Zajímavej námět konkurenčního boje o milisekundy v obsáhlém světě rychle proudícího businessu. Sexy drsná šéfová Salmička a mozkový podivín Saša Skarsgård, kterého jsem s pleší v první dobré hnedka nepoznal. Eisenberg tradičně zarputilý dosáhnout šíleného plánu propojit přes tisíc kilometrů vzdálené státy optickým kabelem rychlejším než cokoliv před ním za jakoukoliv cenu. Otevírá i etiku a dopad obchodu na nižší patra pyramidy. 65%

Bílý tesák (1991)

Jeden z mála filmů, ve kterém jsem měl pocit, že Ethan Hawke skutečně něco hraje a prožívá. Jináč standartní filmová podoba slavné knihy pana Londona, na které snad nejde nic zkazit. Pochvala za zvířátka malamuta Jeda známého z hororu Věc a jeho kolegy medvěda Barta známého ze skvostného kousku Medvěd. 65%

Doblba! (2005)

Českými tvářemi nabitý film o rozporuplných patáliích jedné rozvětvené rodinky a babičky, která si to kdysi rozdala s vídeňákem Bicanem. Jarda Dušek se může přetrhnout, aby narovnal rodinné vztahy v době takzvaného přesčasu, bohužel se film jako celek rozpadá v hromadě malých scének, které působí občas až podivně toporně a nesourodě. 40%

Smrtelné stroje (2018)

Když vypnete mozek a nebudete sledovat celkovou nekonzistenci, je to slušná jízda na šílených steampunkových mašinách. Vykradená inspirace Mijazakiho Zámku v oblacích či jiných japonských animáků bez debat. 55%

UFC 293: Adesanya vs Strickland (2023) (pořad)

Přišel viděl zvítězil. V tomhle případě buranská nátura s kombinací tvrdých directů a jabů naprosto vymazala jakékoliv kreace kouzelníka Israela, který byl přilepen na kleci snad mamutem. Na Seanovi obhajoby se docela těšim. Další hezké zápasy Kape - Santos, krásný KO. Tafa - Lane a moje nejoblíbenější válka Nasrat Haqparast - Landon Quiñones.