Sedm let v Tibetu (1997)

Poměrně prázdný film, který se tváří, že je něco víc. Přesto je však příjemné ho sledovat, třeba už jen kvuli krásné výpravě. Hlavní pointa je asi v přeměnění chrakteru hlavní postavy, což proběhlo-podle mě-moc klidně a nevýrazně.

Zběsilý útěk (2006)

Velmi zábavně natočené drama se vším, co má takový film mít. Spousta nečekaných situací a rozuzlení. Nádherné střílení pukem na terč, jen si nejsem jistý, jestli by to bylo tak jednoduché se z toho vzpamatovat, ale nevadí..Walkerův styl se mi líbí a klučíkovské duo bylo také fajn. Jenom snad ten konec mi vadil, v době svého odhalení přestalo všechno předtím dávat logiku, ale tak co,bavil jsem se dobře.

Lásky jedné plavovlásky (1965)

Tak tohle mě vzalo. Už od scény v kulturním domě jsem věděl, že tenhle film mě nenechá chladným. Forman je mistr, nedá se popsat, jak trapná je situace v oné scéně. Do každého detailu propočítaná a vyladěná. Skoro jsem nebyl schopný ji dokoukat! Celkově velmi poutavě natočený film se skvělými dialogy a herci. Mladí to hold v 60. letech neměli lehké.

Dnes neumírej (2002)

Trochu přitažené za vlasy, ale to už bondovky s Brosnanem jsou - forma vítězí nad obsahem. Hlavně, že se hodně střílí, jezdí rychlá auta a jednou za čas vyleze z vody nějaká neodolatelná ženská v plavkách. Ale ten šermířskej souboj je nezapomenutelnej.

Cizinec (2010)

Tak k tomuhle jsem měl velké předsudky už od začátku, ale přesto(nebo možná proto) jsem na to byl zvědavej.... Překvapivě rychle plynoucí děj je s pár podivnými momenty. Jen sem nemohl zvyknout na Johnnyho Deppa, kterej byl úplně flegmatickej a skoro na nic výrazněji nereagoval. Jako docela zábavný film, ale ten konec!? Žádnej horší a míň logickej konec už snad vymyslet nešel.... 2,5*

Insomnie (2002)

Velmi dramatický detektivní film s dobrou zápletkou a stejně dobrým koncem. Všechno se odehrává v nádherném prostředí, kde den nekončí. Akorát tak dlouhý, jen pasáže s recepční mi trochu vadily. Avšak herecké výkony to vynahradily. 4,5 *

Kameňák (2003)

Matka psycholožka mi zakazovala se na to koukat, asi veděla proč. * za to, že vždycky chceme nejvíc to, co nemůžeme mít :D

Mrazík (1964)

Nemůžu si pomoct, ale tahle pohádka mi vždycky lezla na nervy. Nejen že to vždycky znamenalo konec Vánoc, protože to dávali a dávají na Silvestra, ale přišla mi neuvěřitelně ujetá. 3 * za Ivanovo sebevědomí, jezdící saně ve tvaru prasete a za soundtrack :D

Králova řeč (2010)

Trochu uťáplý král, který se na trůn dostal nešťastnou shodou náhod a podpantofláctvím svého bratra, se chce odnaučit koktat, aby mohl povzbudit svoji zemi v době nejtěžší - WW II. A na to je tu takový neortodoxní, trochu šílený léčitel. .... Ale je to úžasné:).. Ani chvilku jsem se nenudil a to je u filmu hlavní, takže 5 *.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Tak po vizuální stránce je to úžasný. Ale co se děje a dialogů týká tak teda nic moc. Přišlo mi, že u všech šlo spíš o to jak vypadají a jak velký mají břišní svaly, namísto toho jak hrají, a to kazilo celkový dojem. Jako dobře se na to kouká, ale to je tak celý. Nic co bych musel vidět znovu.