Méďa 2 (2015)

70% Horší než jednička. Přehnaná stopáž. Méně vtipu, více příběhu (a že by to mělo být naopak). Ale když už ty humorné scény přijdou, tak ve většině stojí za to. Slabé čtyři hvězdy.

Prvních 100 (2014) (seriál)

85% Nenechte se zmást. Říkáte si - seriál ze stanice CW, který ve většině případů míří na mladší generaci s ne vždy propracovaným příběhem, plný vztahů, příběhových nedokonalostí a jednoduchostí, či scénaristických berliček a zkratek. Jak to může dopadnout tady? Jo, výše zmíněné rysy taky má. Ale! Pokud občas divák přivře oči, bude nad míru bavit. Po dvou řadách jsem nadšený. Post-apo svět, který je sice levnou variantou mrtvého světa (odehrává se především v lesech, či interiérech budov) nabízí skupinu ze začátku hlavně mladých lidí, kteří se musí popsat se životem na zemi. Zde na ně číhá nejedno překvapení a nebezpečí. Děj si však nebere servítky a tak zde často někdo zemře. Samozřejmě hlavní postavy zde mají někdy i více životů než kočky, ale i na ty dojde a doopravdy je zde plno nečekaných zvratů. Děj má navíc spád, baví a nechává diváka v napětí a otazníky. Co seriálu také přidává jsou příběhové linky, kdy (ne)závazně na sebe sledujeme osudy postav v různých lokacích. Pokud tedy člověk překousne ze začátku zmíněné neduhy, bude se velmi bavit. O druhé řadě toto platí dvojnásob!

Tělo (2012)

80% Mám rád tento typ detektivek. Tělo je po celou dobu napínavý film, nechávající diváka vodit za nos po celou dobu, aby na konci ukázal karty. Mimo to film vyniká atmosférou a rychlým spádem i přes svou bez mála dvou hodinovou délku. K dokonalosti chybí stejně dokonalý příběh, který "náročnějším" divákům bude připadat nedokonalý.

Amer (2009)

30% Vizuálně přitahující a působivé, obsahově mě Amer míjí velkým obloukem.

Mami! (2014)

80% Tak skvělé zahrané, tak sprosté, tak emotivní, tak dobrý žánrově široký soundtrack a ještě jednou tak skvělé zahrané! Ale zároveň tak strašně dloooooouhé.

Jurský svět (2015)

80% Radostný návrat do dětských let! Jurský svět z půlky navazuje a bere si inspiraci z předchozích dílů, z půlky si jede ve vlastní stopě. Baví od samého začátku, kdy seznámí diváka s novým typem "disneylandu", který by chtěl zažít snad každý a následně se začne pomaloučku přituhovat. Děj je poměrně jasně nalinkovaný, neurazí ani občasně hloupé chování nebo scenáristické berličky, prostě to tu patří. Dinosauři zde hrají novou roli, což je patrné už z traileru a tak zde nejsou jen jako "zvířata v zoo". S blížícím se závěrem překvapivě (pro mě příjemně), přibývá krve a rozkousaných postav. Samotné finále mě doopravdy ohromilo. Byť je krátké, dává vyniknout ty, o kterých film je, všechno a všichni ostatní jdou stranou. Raději si budu dokola pouštět tohle finále než všechny transformeří bitvy. Bravo.

Neutečeš (2014)

75% Teenage vyvražďovačka o kletbě, která se přenáší sexem. Jednoduchý popis, který může odradit, to by však byla chyba. Napinavá podívaná, která boduje výbornou kamerou, hutnou atmosferou a svižným tempem. Moc brutality, mrtvol, či hloupého pobíhaní tupých teenagerů tu však nečekejte. It Follows je zajímavý taky mysteriozním zabijákem, co a proč se tak děje, což diváka nenechá v klidu až do samotného závěru. Po delší době zase zajímavý horor.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

90% Jak jinak popsat film, když samotný název ho vystihuje nejlépe? Šílená a zběsilá podívaná od začátku do konce, kterou stačí popsat jen heslovitě. Jedna dlouhá honička. Vybroušený audiovizuál. Plný nápadů. Bizarní. Výtečně odpudivý post-apo svět. Šilený nejen Max, ale drtivá většina postav. Jeden z nejlepších čistokrevných akčňáků?!

Aféra (2014) (seriál)

1. řada: 80 % Přestože jsem čekal mnohem víc (asi mě nabudily všechny ty recenze a nadšené ohlasy), tak nakonec to nebylo až takové zklamání. První čtyři díly se postavy "otrkávají" a neděje se nic výrazného, byť se začíná mluvit o úmrtí. Trochu jsem i bojoval s tím, aby se sledováním pokračoval, nakonec se tento pocit v polovině láme a vztahy se začínají vyostřovat. Naštěstí v tom nejsou jen vztahy postav, ale taky ona krimi zápletka a další zádrhely, které však z důvodu překvapení nebudu vypisovat. Vše působí přirozeně a nenuceně, žádné nelogické chování postav/dějové zvraty, které by hrály do karet scénáři nebo aby jen seriál "vypadal zajímavěji". Jen jedno velké "mínus" - vůbec, ale vůbec nic se na konci první řady divák nedozví, ba právě naopak vám dá The Affair ještě více otázek do druhé řady.

Slídil (2014)

80% Gyllenhaal v roli pomateného hajzla, kterému pojmy jako etika nebo morální hodnoty nic neříkají. Honba za úspěchem a penězi ho dělá čím dál víc otrlejším. S tím se také zrychluje tempo filmu, každou natočenou událostí je děj napínavější a vyhrocenější, vedoucí k samému vrcholu a závěru. Tam už je pro co nejlepší schopný udělat cokoli.