Supervulkán (2005) (TV film)

Moc zdlouhavé, ale oceňuji, že už od začátku se něco děje a vydrží to až do konce, má to kouzlo a zajímavost, podle filmu to však po supererupci nebude tak strašný, když si tam na konci lítali vrtulníkem. Snad se nedožiji této události. 6/10

Pravidla podsvětí (2013)

Seagal tu má pár slušných soubojů, Foster je míchanice Ferella a Adkinse a umí se ohánět, ale to je asi tak všechno. Zbytek je ztráta času, nezajímavej příběh a trapné postavy. Hvězdu dávám za ty souboje.

E zhan (2014)

Trošku mi akci kazil občas špatný úhel kamery a některé pády jsou unreal. Ale pořád se jedná o našlapanou mlátičku s pěkným příběhem, slušnou muzikou a skvělými hereckými výkony. Zejména přátelství hl. postavy a toho mafiána, neviděl jsem v životě lepší chemii. Líbila se mi atmosféra, aj moderní vizuální stránka + šedobílé provedení. Akce tu je skutečně požehnaně, mohla být aj nápaditější, ale pořád to je vysoký nadprůměr, zejména když se hrdina nasere a na konci vytříská celou Japonskou mafii. Jo a nechám vás se utápět v tvrzení, že Tony Jaa je budoucí Bruce Lee. Omyl! Philip Ng, představitel hlavního hrdiny jim je, ty gesta, pohyby, zejména když si sundal triko a ukázal svoje svalové rysy. Těším se na další film s ním. Pro příště si palcem utři nos, jako to dělával Lee.:-) 10/10

Sleeping Dogs (2012)

No do prdele. Tak výtečná přehlednost a taková skvělá choreografie, normálně klobouk dolů. Tohle si říká o celovečerák! 10/10

2 zbraně (2013)

Ta chemie je naprosto bezvadní. Ale upřímně, buďme objektivní. Je to pouze další zbytečná akční komedie, která nemá jediný moment, který by člověk neviděl. Což je celkem mírná škoda, byl tu menší potenciál. Wahlberg je skutečně ve stabilní formě, má tu pár rychlých bitek a kouká se na ně dobře, ovšem Washington bohužel ne a to má v rukávu určitě dost slušných chvatů, pro tentokrát je nechal spát. Ale kouká se na to příjemně, Wahlberg sype neskutečný hlášky, Danzel dělá dršky a do toho celkem slušná hudba a fajn akce. Mně to stačí, slušnej film. 7/10

Svět po zániku (2011)

Tak to mírné zklamání tu je. Čekal jsem větší řezbu, každopádně i tak ta spokojenost převládá. Je to fakt nekompromisní sekaná, kde chcípají i děti, viz úplně závěrečný K. O., tak to mně taky odrovnalo! Líbí se mi ta špinavost, hudba, jen bych trošku přisypal choreografii do akce a přidal jí dravost, jinak se jedná o parádní béčko. Sekanice prostě. 8/10

Monstrum Hwayi (2013)

Celkem drastické zklamání. Po všech místních komentářů jsem čekal pořádnou vybíjenou, kde hlavním prvkem v akci budou souboje s pořádnou choreografií. Já nevím. Možná je to Berandalem, ale ty souboje (pouze 2 za celej film) jsou dost velký podprůměr na můj vkus. Navíc jsou krátké a nemají co nabídnout. Přestřelky jsou na tom určitě lépe, ale ani tam nejsem úplně spokojený. A přitom první polovina vypadala naprosto dokonale, s humorem, ta druhá už působí trošku mizerně a ani konec mi nepřijde ideální. 5/10

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Celkem dost ukecaná hitparáda dialogů hlavních postav. A myslím si, že ty koleje jsou až moc natažené. Ne však tolik, aby film upadl do studny stereotypu, protože následně přichází akční scéna, kde všechno padá, lítá, z centra města se stává rázem bojiště, kde hlavní hrdina předvádí úchvatné kousky za doprovodu šikovných zpomalovaček a co, že v druhém dílu jsou dvě záporné postavy?! Možná to uskupení akčních scén a dialogů šlo lépe nasekat, ale i tak jsem nadmíru spokojený. Rhino je takovej bonbón na konec a snad bude mít prostor aj ve trojce. Na kterou mimochodem netrpělivě čekám, tenhle Spajdík má něco do sebe. A i když to není tak vyšperkovaný, jako jednička, pořád se jedná o důstojné pokračování s docela, alespoň pro mne nečekaným úmrtím jedné z předních postav. 8/10

Mea Culpa (2014)

Francouzi se zase chlupí s kvalitním akčním filmem, který staví na promyšlených postavách a ty záporné jsou správně záporný. Postav mi bylo skutečně líto, na druhé straně by nebyla akce. Přestřelky jsou s nápadem, je jich tu dost, napínavost a dravost akci doprovází, co se týče soubojů, tam jsem mírně zklamaný, není to takové lámání kostí jako v Taken, ale pořád se na to dobře dívá. Herecké obsazení ideální, každý hraje jak by měl hrát, chování postav je racionální a i kluk se na konci převede. Jsem spokojen, Francouzi pro mně točí nejlepší akční filmy. 7/10

Jack Ryan: V utajení (2014)

I s nedostatkem akce se jedná o našláplej film s ideálním tempem a slušně zpracovaným příběhem. Dialogy jsou naprosto přirozený, je to hodně realistický a akce je docela fajn. Jen mi vadí, že tu není moc dobrá choreografie soubojů, ale to je maličkost. Pine se osvědčil, jedná inteligentně a i když z něj asi Bourne nebude, dvojce bych se nebránil. Dobrej film. 7/10