Gangsterský boss Alexander Coates (Steven Seagal) sa chystá odísť na odpočinok a opustiť svoje impérium vybudované vo veľkomestskom podsvetí. Keď sa ale v meste objaví nový konkurent Ice Man (Ving Rhames), musí sa Alexander rozhodnúť, či prenechá moc nad impériom Ice Manovi, alebo znovu zabojuje o všetko, čo počas svojej kariéry vybudoval. Alexander dlho neváha a s pomocou svojho dávneho priateľa Jimmyho Peanutsa (Danny Trejo) a zabijaka Romana Hursta (Bren Foster) sa púšťa do záchrany starej hierarchie podsvetia – hierarchie, v ktorej Alexander vládne pevnou rukou. (TV JOJ)

ywo666

Hmm koľko dať tomuto skvostu? Má to svoje plus. Bren Foster je zaujímavý bijec. Snažil som sa identifikovať jeho štýl. Thajský box a taekwondo sú jasne viditeľné. Aj nejaký ten knife fighting ala eskrima. A pokiaľ ma zrak nešalel predviedol aj pár chmatov podobných aikidu majstra Seagala. Taký druhý Adkins, akurát o trošku slabší. Trejo v pohode, Rhames tiež. Jeho hláška "Did I fuck you last week? Stop wasting my dick time" patrí k tým najlepším. Liečbu Brenových rúk nazvem kontroverznú. Čo film ťahá ku dnu je paradoxne Seagal. Ostatný sa aspoň snažia. Popri nich je vidno, že božský Burger King na to fakt prdí. Hlášky slabé. Brucho veľké. Súboje odfláknuté. Navyše aj to málo zaujímavého za neho spraví záskok. Keby Steve aspoň trochu snažil dám béčkové tri. Lebo je to o triedu lepšie ako Maximum conviction. Ale zas tu priveľmi vinikne ako na to Seagal a nemá a ani sa nesnaží. A tú jeho lenivosť musím strestať jednou hviezdou dole. 45% ()

Hapretor

Utrpení a nuda - hlavní devíza tohoto snímku. Hej, Seagale už se na to vykašli, je to už fakt trapný !!! Ty vole, vypadá jak kuželka, oči má jak buldog a pere se jak bourací jeřáb - narazit a porazit - technika už žádná, nápad už žádnej, scénář už žádnej, herecký výkony už žádný - Ving Rhames tady podává až oskarový výkon - měl hrát Jokera - směje se skvěle - aspoň těch pár elegantních otoček v podání Brena Fostera, jinak fakt neni na co koukat. Seagale, naposledy ti říkám: ZABAL TO !!! ()

Martin741

Steven Sumo Seagal opat v novom filme. A ma to tak prisernu reziu a scenar, ze mi az rozum zastal. Stefan Seagal je herecka tragedia na pohladanie, s gumennym xychtom bez akejkolvek mimiky a gestikulacie len prednasa opat drsnu znosku kecov a dristov. Scenar stal za hovno /Seagalko asi doma pozeral Coppolovho Kmotra, takze inspiracia je jasna/, herecke vykony ziadne alebo absolutne mizerne. Vingovi Rhamesovi /Dawn of the Dead 2004/ sa cudujem, ze lezie do takychto filmov. Akcne sceny su natocene slabo, bez chuti, Keoni VoskovyMuz je asi tiez reziserska lama na pohladanie. Presne, ako to napisal Jeho Vysost, Pan velkomozny a Majster Humoru na csfd strejda Verbal : Sup s tim do hajzlu. No a samotny sadelnik Steven by mal ist bud do muzea, alebo do penzie. Alebo do hajzlu. No takze ako je zvykom u seagaloviek : nepozeratelna brecka 8 % ()

kaposlav

Od seagaloviek radšej moc nečakám, aby som nebol sklamaný, ale toto bolo vyložene zlé. Vlastne ani neviem čo bolo dokopy pointov. Vela mafianov sa medzi sebou zabíja a to je tak všetko. Vo filme sa tí mafiani predháňaju kto má väčšie gule a koho viac vyprofilovali, že je brutálnejši a žiada si rešpekt. Väčšinou ktirizujem nízke hodnotenie, ale tu je aj tých 39% akosi vela. Zaujmavé komentáre verbal a Xmilden. ()

verbal odpad!

Vážně mi to nejde na rozum. Za porážkovou svini, předstírající s bandou klaunů Ajkiddo, by nejeden ředitel cirkusu vyplajznul majlant, tak proč se Štefan neustále ponižuje před kamerou? Pork for execution opět dokonale naplňuje Pištův septikový standard posledních let. S xichtem koženějším než jeho XXXXXL bunda se funivě potácí mezi záběry a tu a tam se těžce převalí na nějakého statistu, aniž by se hnul z místa. Abychom si užili i trochu toho opravdového baletu, najmul si za orál do té katastrofy nějakého vytepleného jelimana, co umí dát nohy do tři čtvrtě na tři, a tak s rukama rozmlácenýma kladivem ukope za sto minut víc, než Farzekašovi pro Telekom. O prudce sofistikovaném scénáři se raději rozepisovat nebudu, mohl bych se totiž úchylit k přísně logickému a nechutně naturalistickému popisu děr zfetovaných štětek. Šup s tím do hajzlu! ()

• Film se natáčel v Aalbuquerque v Nové Mexiku. (rafix)