Bran trénuje s Tříokým havranem. V Králově přístavišti Jaime udílí rady Tommenovi. Tyrion se dožaduje dobrých zpráv, které si ale musí zajistit sám. Na Černém hradě se Noční hlídka staví za Thornea. Ramsay Bolton předkládá plán a Balon Greyjoy zvažuje další návrhy. (HBO Europe)

TV spot

LEATHERFAC

Kde je Lord Bolton? Já jsem Lord Bolton...  :-))  Aktuálně nejlepší zloduch mezi živými Ramsay se prokousává k moci. Na rozdíl od slizkého Jofreyho, Ram je zloduch kterého si zamilujete... Tyrion tady projevuje zřejmě nejodvážnější skutek celého seriálu a Rudožena si trochu napravuje reputaci po upálení Stanisovy dcery. A závěr samozřejmě dokonalost. PS: Nerad se vyjadřuju ke komentářům druhých, ale tihle kolegové už mě fakt iritujou - vážně nechápu proč někdo čumí na pátou sérii seroše, kterému každé  epizodě dávají průměrně dvě hvězdy a furt brblají jaká je to pruda a nuda. Tak to napište do komentu seriálu a neotravujte s tím u každé epizody. Takže cenu za nejotravnější  komentáře GOT získávají: kiddo, JohnMiller a Necrotongue... ()

kiddo

ZUPA KULTIVOVANÉ SPOILEROIDNÍ POZNÁMKY ZE SLEDOVÁNÍ: V životě nepochopím, jak něco takhle nacpaného ŠOKAMA a zvratama může být tak děsně předvídatelná utahaná nuda plná klišé a bezobsažných keců. Jediné pozitivum téhle epizody je, že Olly konečně hnije v ledových celách, kde, jak pevně doufám, ho zaživa sežerou roztoči. Člověk se musí umět radovat i z maličkostí. 1) Davos dluží za život Jonu Sněhovi? To je pro mě skutečně novinka. 2) Jak funguje Branova moc? Koho to zajímá, všichni vědí, že scény výcviku jsou ty nejnudnější, uhm. A super, že vize založené na přítomnosti čarostromu se odehrávají na místě, kde žádný čarostrom není. Věž Radosti si fakt užiju, už to vidím. 3) „Dabide, Dabide, George si v rozhovoru stěžoval, že sme vyškrtli Willase!“ „Fakt? No tak z Willase uděláme Hodora, ať se jím ten píčus stará zadáví“. 4) Cersei vše dělala kvůli Tommenovi. OK. Jaime je charakterově pevnýma nohama zaražen v první sérii. OK. Tommen chce být jako maminka. OK. 5) Muhahahahah, miliontej vtip o Varysově chybějícím péru, ty lidi by měli psát komedie, tak moc vtipné. 6) OK, jestli Dany Barristan Quentyn zaříkávač draků Mary Sue Lannister nechcípne, tak už to fakt nedávám – ten chlap je učiněná černá díra, ze které neunikne nic ani vzdáleně zajímavého. Ale aspoň už víme, proč se loni v Danyině lince stalo velké kulové – museli jsme si to vyšetřit pro svatého Tyriona, aby to na rozdíl od té blonďaté krávy mohl všechno vyřešit. 7) Černý hrad že není bráněn na jižní straně? Ramsíku, to si pleteš s knihama, blboune, v seriálu jsem to opevnění jednoznačně viděla. 8) Jé, Ramsay sjednotil severské rody, samozřejmě mimo záběr a ani tu Sansu k tomu nepotřeboval… v čem že je problém? 9) Rovněž je třeba ocenit Roosovu nově nalezenou dědkovskou morálku – chlap, který zorchestroval Rudou svatbu, je najednou zděšen myšlenkou na vraždu lorda velitele Noční hlídky. Roose Bolton, milovník tradic a důvěřivý blboun, kdo by to byl tušil. 10) A že budu zívat nudou u super natahovaného požírání nemluvněte psy, jsem skutečně netušila. Btw Fialčin syn je už čtvrtý rok nemluvně, ale Walda donosila v průběhu pěti epizod? K. 11) „Ve třech epizodách jsme vyhladili Baratheony, Martelly a Boltony. Kdo to schytá příště? Nalaďte si v neděli Hru o trůny.“ 12) Fajn, takže to, že Brienne loni porušila přísahu, řešit nebudeme. OK. Jo a kdo že je to ten Ohař? 13) Theon jede „domů“? Aha, takže teď abychom zapomněli i na tu super expoziční scénu ze třetí série, kde za svého otce prohlásil Neda Starka. 14) „The Salt Throne“?! Naserte si, šašci. Btw, kingsmoot je teď zákon? Takže Balon byl zhulený, když doslova o pět minut dřív mluvil o svých dědicích, to samé „Yara“, a konečně Theon v první sérii? 15) Proč chce Davos Jona naživu, proč najednou věří na Melinu moc, proč je potřeba, aby byl Jon naživu, a proč kurva Davos neškrtí Melisandru? 16) OK, kdybych chtěla natočit nejklišoidnější a nejnudnější možnou verzi Jonova vzkříšení, kde není dán žádný důvod a nikdo nemusí nic obětovat, vypadalo by to přesně takhle. Ježišmarja, to byla hovadina. () (méně) (více)

XxSTRIKERxX

Game of Thrones se 6. řadou rozjíždí jako nikdy jindy. Proto je i 2. díl plný zvratů, které diváka čím dál tím více vztahují do už tak hltaného děje. I tento díl má řekněme zajímavý závěr, i když ne tak nechutný, jako díl předchozí. Autoři si dávají dost záležet na svých divácích, takže se snaží z této série vymačkat maximum a taky se jim to daří. Jen tak dál! ()

Anderton

Tak cesta, ktorou sa uberá seriál v šiestej sezóne a najmä jeho vizuálna podoba ma, na rozdiel od väčšiny, zatiaľ oslovuje a vážne som zvedavý, či nejde len o počiatočné mierne nadšenie. Najviac poteší asi "pokec" Tyriona s domácimi maznáčikmi, ktorým je tak smutno za svojou mamkou, že ani nejedia. No a záver sa dal očakávať, najmä ak sledujete seriál spätne a teda viete, ktoré postavy sa objavujú aj v záverečnej sezóne. Osobne za takýto prístup navrátilcov zo zeme mŕtvych nie som, ale akceptujem ho. A áno, opäť zomrie jedna z dôležitých postáv a ide o násilnú smrť. ()

Nach

Výborný. Zvrat za zvratem a to všechno již v příběhu oproštěném od knih George R. R. Martina. Mám radost z toho, jak se vše vyvíjí a (konkrétně zde) finální "procitnutí" mi přijde jako jediný pozitivní závan, kterého se tento seriál kdy dopustil. Až mi skoro přijde líto, že to neskončilo o chvíli dříve, reálněji. Ovšem natěšenost na další díl, který mi odpoví na otázku, co toto procitnutí přinese, je maximální. Nemám co dodat. Seriálová špička a zatím šestá série jede v kvalitativní úrovni čtyřky. Tedy vrchol. 95% ()