• Krátkometrážní

Accordion Player (1888)

Chlapík hrá na harmoniku a tancuje. Zrejme prvý filmový muzikál ktorého najväčšou výhodou oproti všetkým ďalším je, že trvá iba tri sekundy a nemá žiadny zvuk. V takom prevedení by bola celkom znesiteľná aj Pomáda.

Man Walking Around a Corner (1888)

Louis Aimé Augustin Le Prince ( UF! ) a jeho tretí trojsekundový snímok z roku 1888, na ktorom je vidieť veľké hovno ( alebo čosi podobné hovnu ). Škoda.

Roundhay Garden Scene (1888)

Prvý film v histórii! To je jediný dôvod prečo človek ako ja ktorý už v živote videl všetko možné pozorne čumí na trojsekundové domáce video v ktorom sa pár ľudí poneviera po záhrade a púšťa si to viackrát za sebou. Traffic Crossing Leeds Bridge má však omnoho lepšiu dobovú atmosféru.

Traffic Crossing Leeds Bridge (1888)

Hodnotiť trojsekundový záber ulice hviezdičkami je asi kravina. Je však fascinujúce pozerať sa na druhý nastarší film v histórii natočený ešte v hlbokom 19-tom storočí. Rozhodne je to kvalitnejší počin než ten úplne prvý a taktiež lepší než tie ďalšie dva ktoré Le Prince ešte stihol natočiť. Púšťal som si to viackrát za sebou aby som zachytil všetky detaily. Je to ozajstná história.

Modré z neba (2008) (pořad) odpad!

Splníme ti sen, ale musíš aspoň zomierať na rakovinu lebo inak to ľudí nerozplače. Hlavné je rozplakať ľudí, zvyšuje to sledovanosť! Bože, ako ja toto dolovanie emocií zubárskou vŕtačkou neznášam. APAGE SATANAS!!!

Pošta pre teba (2004) (pořad) odpad!

Banda dementných, usmoklených kreténov na povel plače. Všetkých ich nahádzať do nehaseného vápna aby sa z toľkého prívalu "emócií" neposrali. BUHUHÚÚÚÚ...

Den poté (2004)

Zbytočná a zabudnuteľná Emmerichovská katastrofáreň ktorá ale aspoň nie je príliš debilná. Oproti podobným televíznym snímkom ( aj keď treba povedať že aj toto pôsobí viacmenej televíznym dojmom ) je to ešte celkom dobrá voľba pri sledovaní ktorej sa divák necíti ako úplný debil. Zároveň tomu ale chýba čokoľvek čo sa dá zapamätať dlhšie ako stotinu sekundy, takže Deň Potom už človek vôbec nevie čo tam vlastne bolo. Taká katastrofická sterilná soft nuda o snehovej prehánke v New Yorku.

Legie (2010)

Boh je naštvaný na ľudí a preto vyšle zombíkov aby zabili nejaké decko, to je ale psycho! Najskôr sa mi to páčilo - posadnutá babička lezúca po strope, pavúčí zmrzlinár, útok zombíkov ktorý prídu autami a anjel s taškami plnými zbraní. Pekne uletená béčková akcia. Potom však príde prestávka spojená s rôznymi psychovýlevmi a vykecávaním, skrátka je to v hajzli. Síce sa to ešte rozpumpuje, ale to už je viacmenej len prehliadka volovín typu rotujúci anjel čo odráža krídlami guľky. Keď sa potom unikajúci hrdinovia vybúrajú v plnej rýchosti a tá žena so svojim čerstvo narodením dieťaťom sú bez jediného škrabanca už ma to len sralo. Záver je divný a musím sa priznať že som ho nejak nepochopil, čo je však možno aj tým že je proste pekne stupídny a niekto ho zrejme narýchlo vymyslel aby bol vo filme nejaký nečakaný zvrat. Nečakaný bol, ale určite to nie je pochvala. Tento film skrátka prešlapuje medzi zábavným béčkom a príšernou chujovinou.

Mstitel s černou maskou (2008)

Dlhé ako konský ... a nudné ako kukuričné pole. Blbé filozofovanie a moralizovanie je tu ešte doplnené infantilným, pitvorivým humorom. To všetko spolu dáva dohromady jeden veľký filmový maglajz ktorý sa snaží pôsobiť veľkolepo, ale pár pekných záberov na mesto a pompézna hudba ( a už vôbec nie tie blbé zlodejsko-maskovacie triky čo tu predvádzajú hrdinovia ) z tej uťahanej nudy trhák nespravia.

Expres hrůzy (1972)

Christopher Lee a Peter Cushing vo vlaku s mimozemskou potvorou meniacou podobu. K tomu ešte šialený mních typu Rasputin a rezký kozák Telly Savalas. Jednoducho dokonale štýlová hororová zábavka. Niektoré veci už dnes síce pôsobia trochu smiešne ( "veď to je Brontosaurus"! ), ale mňa ako starého hororového fanúšika to bavilo od začiatku až do konca. Ono to skrátka nemá hluché miesto a to je dosť vzácne. Podľa mňa rozhodne super, ale ja na frčím na bizarných filmoch a moje nadšenie väčšinou moc ľudí nezdiela