• Krátkometrážní

The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon (2008)

Ja tieto kraťasy žeriem stále viac a viac. Jacka začne prenasledovať čaptavý prízrak ktorý ho chce pomaly ( veeeeeeeeeeľmi pomaly ) ubiť lyžicou. Nedá sa ho zbaviť, nedá sa zabiť. Skúša to nožom, pílou, pištoľou, samopalom, bazukou aj tankom, ale ten zmrd s lyžicou je mu stále v pätách a neúnavne ho tlčie až do zbláznenia. Niektorí tomuto dielku vyčítajú že 10 minút je trochu veľa, ale neutíchajúci prílev nápadov nedovolí ani sekundu nudy a navyše toto rozhodne nepôsobí nejakým amatérskym dojmom ale pomerne vysokorozpočtovo ( výprava, výbuchy a tak ). Záver ala Machete je pre nešťastného Jacka posledným klincom do rakvy a pre mňa orgastickým vyvrcholením. Výborne!

Bijo no harawata (1986)

Trochu viacej deja a menej erotiky než v prvom dieli, ale inak sa to vlečie rovnako. Impotentný jakuzácky kápo, jeho nadržaná manželka a ich banda dementných poskokov tu unášajú ženy a znásilňujú ich. Hrdinka sa rozhodne túto bandu zlikvidovať, taktiež však skončí znásilnená a napumpovaná smrtelnou dávkou drog. Nezomrie, ale zmutuje do červeného pizza monštra s obludným vtákom ktorý má doslova vlastnú hlavu. To sa udeje až niekedy v poslednej štvrtine, dovtedy tam okrem nejakých tých znásilňovačiek nič moc zaujímavé nie je. V závere to drogová kreatúra konečne rozfofruje a vytasí niekoľko pekných gore scén, z ktorých stojí za zmienku prepichnutie nebohej obete tým monster penisom a taktiež udusenie jedného chudáka veľkým slizkým zadkom.

Shojo no harawata (1986)

Ono je to akože horor, skupinka ľudí strávi noc na chate uprostred lesa kde operuje aj jeden šialený vrah a znásilňovač. Fajn, lenže keď takmer celú stopáž zaberajú erotické scény s olizujúcimi sa japoncami, divák sa predsa len začína "trošičku" nudiť. Tá erotika nie je zle natočená, len je jej strašne veľa a na ten sľubovaný horor sa čaká dóóóśť dlho. No a potom nastúpi na scénu zablatený atlét s obrím čurákom a konečne tú bandu pozabíja. Pár scén je zábavných, napríklad tá kde po jačiacom chlapíkovi na tenisovom kurte hádže vrahúň taniere ( klasické kuchynské ). Nahá nymfomanka cmúľajúca odrezanú hlavu a masturbujúca odrezanou rukou si to s bažiňákom rozdá a on jej ako prídavok vytrhne črevá cez ... presne odtiaľ! Inak je to ale chujovina.

Glee (2009) (seriál) odpad!

Retarďácky seriál o retarďákoch z retarďákova. Celú tú tancujúcu buzieskadru tak nahádzať do Mariánskej priekopy a zaliať betónom. Takú chujovinu som snáď ešte nežral a to som videl aj pobrežnú hliadku! Glee? Blee!

Transformers 3 (2011)

Skladačkové konzervy z vesmíru sú potretíkrát späť a tentokrát je to dosť znesiteľné. Pravda, je to strašne dlhé, na akciu sa zasa dlho čaká a logika nech odpočíva v pokoji, ale Bayovi sa predsa len podarilo vyžmýkaťniečo zo svojho antitalentu takže tentoraz sa nepridám k tým čo chrlia žlč lebo som sa slušne bavil. Príbeh je určite zaujímavejší než v predchádzajúcich dieloch a ani ten humor nie je tak dementný ( tí dvaja krpatý robotkovia boli celkom sympatický ). V druhej polovici sa potom rozpúta fakt pekelná režba kde sa trasformáci a ľudia masakrujú jedna radosť a všetko krásne vybuchuje. Nádherný bordel a Bay dokonca nerobí 50 strihov za sekundu ako obvykle, ale všetko servíruje v čo najdlhších záberoch za čo má u mňa bod k dobru. Z transformátorov ma potešil Shockwave ktorého figúrgu som mal ako malý ( škoda že ho neukazovali viac ) a ten obrovský všežravý červ bol fakt bombastický. P.S. Výkon Rosie H.W. bol fakt tragický, tej by človek neuveril ani to že predáva hamburgery.

Kazatel (2011)

Určite lepšie než Stewartova predchádzajúca biblicko-zombícka vtákovina Légia. Tentoraz to má predsa len menej švihnutý scenár a udržuje si konštantné tempo a kvalitu, takže film bez problémov dosviští do konca a človek si nemusí trhať vlasy nad tým ako sa to s každou minútou stále viac zhovadnieva. Efekty a akcia sú fajn, digitálny upíri veľmi pekný a aj herecké obsadenie sa podarilo ( Maggie Q je super ), len ten neustály prílev všetkých obohraných klišé a náboženských drístov to zráža do priemeru na jedno pozretie. Celé to pôsobí nejak nedomyslene a chýba tomu niečo čo by dokázalo strhnúť, ale chvíľami sa mu to skoro darí. A zvlášť musím pochváliť animovaný úvod.

Sallie Gardner at a Gallop (1878)

Koník beží po nábreží... ešte nie film ale séria fotografíí vyvolávajúca ilúziu pohybu.

Kabinet doktora Caligariho (1920)

Najväčším tromfom doktora Caligariho sú všetky tie pokrivené a pokrútené štúdiové kulisy, tie sú naozaj fascinujúce. Taktiež príbeh je veľmi slušný a pekne vygradovaný, s nejakými tými nečakanými zvratmi. To všetko je OK, ale za takým Nosferatom to predsa len zostáva, pretože sa to napriek kratšej stopáži ťahá ako žuvačka a hlavne v prostrednej časti sa tam všetci tí herci vykrúcajú v dlhých záberoch a nemo diskutujú. Na svoju dobu asi geniálne a zásadné, ale tak trochu nudné.

Upír Nosferatu (1922)

Nosferatu sa od všetkých ostatných upírskych filmov líši hlavne stvárnením samotného upíra. Žiadny romantický elegán v peleríne, ale odporná plešatá krysa s dlhými pazúrmi ( a ušami ) roznášajúca mor. Filmu prospieva aj to, že je nemý a tak sa miesto kecania môže sústrediť hlavne na depresívnu atmosféru. Zaujímavé je, že hrdinovia sú tu tak nejak nadbytočný a nič vlastne neurobia ( taký Van Helsing sa len tak mihne bez úžitku ). Ono je to ale fuk, tá atmosféra to všetko na hlavu prebíja a ostatné je vedľajšie. Orlok je dodnes neprekonaný a jediný naozaj strašidelný upír.

Frankenstein (1910)

Prvá filmová adaptácia Frankensteina. Zošívanie mŕtvol sa tu nekoná, Frankenstein nahádže do kotla nejaké tie alchimistické ingrediencie ( mločie oko, slepačí bujón,.. ) a z hrnca napokon vylezie monštrum čo vyzerá ako člen heavymetalovej skupiny z 80-tych rokov ( veď to poznáte, rozviate háro a elasťáky ). Scéna jeho zrodu je však prekvapivo efektná a takpovediac "GORE" a za to si u mňa tento snímok vyslúžil tri ninja hviezdice ( a pochváliť by som mal ešte aj scénu so zrkadlom ). Inak je to len také nič moc pantomimické predstavenie.