• Krátkometrážní

Princ z Persie: Písky času (2010)

Dokonalá popcornová jednohubka, efektná, svižná, vtipná a tradične stupídna hollywoodska chobotovina.

Roboválka (1988)

Ešte predtým než si to rozdal s terminátorom a votrelcami, znásilnil krstný otec všetkých sračiek Bruno Mattei inú klasiku, Predátora. So scenárom sa Mattei nikdy nesral, stačí mu vybrakovať nejaký známy film a natočiť ho podľa svojich chabých možností a schopností. Že z toho vznikla podradná debilina je jasné, ale istú úroveň hovadnej zábavy to predsa len vykazuje. Takže elitné, svinsky drsné komando tu musí v džungli bojovať s akýmsi cyborgom čo vyzerá ako hi-tech motorkár a neustále bľaboce srandovným robotickým nintendo hlasom. To je všetko.

Vetřelcátor (1989) odpad!

Tak toto dokázal naozaj asi len Bruno Mattei. Názov a obal obšľahnuté z jedného filmu a dej odkopírovaný z druhého. Kto sa teší na Termoša dostane gumených votrelcov. Mattei kopíruje dôkladne a neskutočne drzo, niektoré scény sú doslova doslovné. Inak je to len nekonečné potulovanie sa chodbami medzi trubkami a rúrami spoza ktorých tu a tam vyskakujú nejaké tie oplzlé monštrá ktoré sú hrdinami likvidované v neustále sa opakujúcich záberoch. Vrchol kopírovania je potom scéna v ktorej jeden z hrdinov narazí v počítači na zásadné informácie a začne vykrikovať - "vy bastardi, urobili ste to, urobili ste to"! To už človek fakt stráca reč. Ešte treba dodať, že záver je úplne nezmyselný a film je celkovo v každom ohľade strašná sračka a nudná chobotovina. P.S vzhľadom na mätúci názov a obal by aj mňa zaujímalo koľko ľudí čo to hodnotili a dokonca si to pridali medzi oblúbené filmy, sa dalo oblafnúť a myslia si že sa jedná o Arnoldov trhák.

Jija deu suay doo (2009)

JeeJa sa vracia aby nakopala hajzlov čo unášajú ženy za účelom výroby akéhosi obskurného parfému z ich sĺz. Najprv ale musí podstúpiť tréning pod vedením veselých santusáckych kamarátov s menami Pigshit, Dogshit a Bullshit ktorý ju naučia svoje ožranské bojové techniky. Dejovo je to jeden z tých lepších thajských výtvorov, k tradičnej téme pomsty pribudlo trošku mysticizmu a záver v štýle Indiana Jonesa. Hlavná je ale samozrejme akcia, tá je na štandardnej thajskej úrovni, čo znamená že je super, plná efektných chvatov a akrobatických kúskov. Síce si tu tvorcovia miestami vypomáhajú nejakými drôtmi, ale nie je to nijak hrozné. JeeJa vyzerá dobre a kope jej to veľmi pekne aj keď je tu stále ten problém uveriť tvrdosti úderov toho malého žieňaťa. Za pozornosť stojí aj hlavná záporáčka-amazonka. Je to fajn.

Dolla Morte (2006)

Ani neviem čo na to mám povedať, bábkové šialenstvo plné ukrižovaných panákov a barbín napichnutých na koly. Hitler riadi vesmírnu loď Enterprise, okolo sa poflakuje dracula, žralok zožerie ježiša, potom ho zasa vyprdne a pápež si odskočí do lesa na veľkú potrebu. V ďalšej scéne je zasa pápež znásilňovaný do zadku akýmsi krížencom Rasputina a pána Spocka pomocou krucifixu s dlhou násadou. O orálnom sexe ježiša s ježišom radšej nehovoriť. Veriacich ľudí to nepochybne totálne naserie, ale tí sa asi podobným filmom zďaleka vyhýbajú. Miestami sa nedá nesmiať, ale inak je to naozaj nezmyselné a hlavne dosť nudné amatérske video, často sa vyžívajúce v nezmyselne dlhých záberoch napr. na loďku plávajúcu po jazere. Scenár to nemá, bábky proste robia kokotiny a celé sa to opája svojou vulgárnosťou. Primitívna blbosť .

Koht Soo Koht Soh (2010)

Keď počujem meno režiséra Panna Rittikrai je mi jasné čo bude nasledovať - sled skvelých akčných scénok pozliepaných dohromady scenárom stojacim za šuflík plný hovien. Banda športovcov je unesená a donútená pobehovať po nejakej opustenej budove kde musia bojovať s hromadou škaredých thajcov čo na nich vyskakujú. Z toho najškaredšieho si potom ostatní robia srandu ( "udieral si ho moc silno. je znetvorený" ). No a tak sa všetci bijú, kopú a skáču až do úplného vyčerpania. Choreografia je ( ako vždy ) skvelá, taký súboj v klietke je úžasný. Je tu aj jeden transvestita bojujúci v erotickom prádle a nezničiteľný thajský Jason Voorhees zo sekerou. Najzábavnejšie je ale rozhodne to obrnené auto čo sa tu viackrát objaví, prebúrava steny a napokon ho hrdinovia poľahky ručne rozmlátia ako by to bol molami prežratý trabant. Zásadné dejové zvraty sú megadebilné, ale vzápätí vystriedané hromadnou bitkou či akciou na motorkách z ktorej padá sánka. Skrátka tradičný Rittikraiovský dementne-geniálny štandard

Zrozen k boji (2004)

Panna Rittikray je režisérom zrejme najstupídnejších akčných filmov pod slnkom, oproti ktorým by mohli aj výtvory Seagala, Snipesa, Lundgrena či Van Damma dostať oscara za scenár. Banda thajských športovcov tu ide robiť nejakú charitatívnu akciu do chudobnej dediny. Tá je napadnutá teroristami ktorý neváhajú zabiť kohokoľvek a hrozia že ak nebudú splnené ich požiadavky vyhodia atómovkou do vzduchu Bangkok. Športovci a dedinčania si však zaspievajú Thajskú hymnu a takto posilnený sa začnú rubať s militantnými mamrdmi až rozmlátia celú dedinu na triesky. Futbalista kope do nepriateľov všetko čo je guľaté, gymnastka zasa bojuje na bradlách, jednonohý chlap dáva kopačky do hlavy o barle a podkurovať hajzlom dokáže aj starý dedko či malé dievčatko ktoré zmláti svalnatého chlapa. Celý film nie je nič iné ako prehliadka naozaj šialených kaskadérskych kúskov a roztodivných bojových techník zasadených do deja za ktorý by sa hanbil aj priemerný pornofilm. Mne osobne to nejak nevadilo, bavil som sa. Všetci prítomný sú v plnom nasadení, ochotný nechať sa rámci efektonosti rozlámať na kusy a vypľuť vnútornosti. Hlavný hrdina Dan Chuppong nijako nezaostáva za Tonym Jaa a neváha to v plnej rýchlosti čelne napáliť na motorke do nákladiaku a následne byť vymrštený ponad neho. Je to strašná sprostosť ale človek jednoducho musí pozerať s otvorenou hubou.

Duch boje (2008)

Mentálne zaostalá výpalníčka vytĺka z mafiánov peniaze pre chorú matku za asistencie jej priblblého ale podnikavého kamoša. Chvíľu trvá než sa to rozbehne ale potom už to frčí. Prvý súboj je trochu rozpačiťý, oťukávací, ďalšie sú stále lepšie, končiace fascinujúcim masakrom na stene budovy s krkolomnými pádmi a rozbíjaním neónových pútačov. Skvelá je aj scéna v ktorej sa retardovaná hrdinka bije s rovnako retardovaným záporákom. Jeeja kope veľmi pekne, ale tie kopy nepôsobia veľmi silno takže je ťažké uveriť že by nimi dokázala skopať do bezvedomia celú bandu chlapov. Každopádne ale zaujme pozornosť, ženských mlátičiek moc nie je a Jeeja svojim bojovým výkonom hravo preští kedysi populárnu Cynthiu Rothrock.

Ztracený pornosvět (1999)

"Máme len dve možnosti, plávať a zdochnúť, alebo ostať tu a zdochnúť". Pornoparódia strateného sveta ktorého erotická časť nie je nič moc, ale dokáže pobaviť nejakými hláškami, srandovnými dinosaurami ( príšerne rozpohybované hračky ) a domorodcami čo neustále hovoria UNGA-BUNGA. Nasmiali sme sa, ale to som bol ešte školák.

Chainsaw Maid 2 (2010)

Kratšie a údernejšie než prvý diel, navyše to má tentoraz aj poriadnu hudbu a zvuky. Štyry minúty plné besného rozsekávania a pitvania plastelínových zombíkov na všetky možné aj nemožné spôsoby. Nechýba ani obľúbené zombie bábätko v mixéri a ako bonus jeden malý vtáčik rozšlahaný motorovou pílou. Brutálne a naprosto zvrhlé - paráda.