• Krátkometrážní

Scary Movie 2 (2001)

Pořád ještě v pohodě kousek, i když o stupeň horší než třeba jednička a trojka. Potěšil Vymítač ďábla a Hannibal, jinak je tu už více trapno. Zdejší hodnotitelé přehání, protože když tomuhle dali odpad, zajímá mě, co by dali třeba Disaster movie. Tady je humor ještě před hranicí snesitelnosti.

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Tady měly parodie ještě vtip a nějakou úroveň. Velmi povedený a s trojkou asi nejlepší díl Scary Movie. Za našich mladších časů to byla ve škole hláškovací záležitost. Jendoznačně nejlepší Vřískotová lajna, která měla smysl a říz.

Znamení ve zdi (2002)

Tak nějak nemám ponětí, co si režisér pokládal za cíl, protože tohle bylo opravdu špatně naservírované. Na postavy, na kterých celý ten příběh stál, se nedalo koukat. Dialogy byly úplně o ničem. Atmosféra byla sice snaživá, prostředí hrálo na správnou strunu a jedna gore scéna taky stála za to. Nic jiného bohužel pochválit nelze. Je to takové čáry máry bez souvislejšího řádu. Vlastně mě ani nezajímalo, jak to dopadne. Ten konec byl stejně úplně otřesný.

Sliz (1988)

Pamatuju si, že jsem si Sliz jednou nahrávala v televizi, ale nenahrál se celý a já už ho pak nikdy nedokoukala. Teď jsem to napravila a musím říct, že jestli chcete vidět pořádnou ujetinu z 80. let, sáhněte po něm. Efekty jsou na tu dobu super a herecké výkony taky. Určitě to patří do té nejlepší úrovně běčkových retro hororů.

Diana - sedm dnů, které šokovaly celý svět (2017) (TV film)

Tohle se stalo měsíc před tím, než jsem se narodila. A až do dne dvacátého výročí této události jsem ani neměla tušení, jak strašně obrovská kauza to byla. Jsem ráda, že mi tento dokument rozšířil obzory. Navíc byl natočen velmi atraktivně a původně jsem chtěla koukat jen na kousek, ale tak mě to zaujalo, že jsem u něj zůstala sedět. V Británii se v té době zastavil čas a já jsem zase o něco chytřejší.

Poslední rodina (2016)

Poláci to umí s kamerou zkrátka dobře. Každým rokem mě přesvědčují víc a víc o tom, že jim jde filmařina od ruky. Když pominu to, že jsem o tomto malíři neměla ani zdání a nakonec jsem tento snímek po jeho objevení i dost dlouho odkládala, jde opravdu o kvalitní kulturní zážitek, který si umím představit na nějakém fesťáku. Možná tomu maličko škodí stopáž, protože jsem si musela dát jednu mezipauzu. Nicméně. Všechny postavy jsou naprosto bláznivé, těžko říct, jestli si je zamilujete nebo si u nich budete klepat na čelo. Je možné, že obojí. Všechny jsou svým způsobem ale fascinující. Je to hodně silný rodinný příběh, jehož závěr pohne snad každým.

Killing Ground (2016)

Co k tomu říct. Je to takové snaživé béčko, které má trochu netradiční osnovu, co se týče kompozice děje. Postavy jsou představovány postupně během časového prolínání a přesto, že vám vše zapadne, asi nebude každý zcela spokojen. A to asi hlavně kvůli malému množství gore. Je tam v podstatě jen jedna zvrácená scéna s plechovkami, jinak se drží rejža ve značný míře u země.

Room (2015)

Tak tohle pro mě osobně byla ždímačka jak prase. Vůbec se mi do tohoto snímku nechtělo, měla jsem ho tady ani nevím jak dlouho, než jsem se k němu dokopala a nakonec jsem měla snad nejintenzivnější emoční zážitek za tento rok. Původně jsem se od Room držela dál i kvůli Jacobu Trembleymu, který mi zatím v každém jeho snímku trochu vadil. Tentokrát mi dal jeho herecký výkon pořádnou pěstí do břicha. Scéna útěku byl asi nejsilnější moment filmu. Ovšem ani po něm se nepolevilo, obzvlášť pro ženské publikum bude těžké děj sledovat už jen kvůli mateřskému pudu. Už jen samotný dětský pohled Jacoba ve mně vyvolával pláč. Je to velice silné drama, které popisuje to, jak je těžké se začlenit zpátky do světa po dlouholetém věznění a na to vše se nahlíží z dětského úhlu pohledu. Opravdu doporučeníhodná záležitost.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Opravdu velkolepý dokument, který vám ukáže, jaký dopad má lidstvo na planetu a varovně konstatuje, co by mohlo a mělo být jinak. Home je opravdu hlavně vizuální zážitek a komentář režiséra pravdivě uvádí věci na pravou míru.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Tak tohle byla fantasmagorie na entou. Já už tuplem nejsem fanoušek King Konga ani jiných gigantických stvoření, takže na tento snímek jsem zašla do letňáku spíše z recese, protože jsem větřila nějakou korunní blbost. Když to vezmu kolem a kolem, v podstatě na tom nemám co k hodnocení. Herecké výkony tu nehledejte, není totiž moc co hrát. Příběh je taková ta klasická, předpovídatelná osnova. Co bych pochválila jsou efekty, občasný vtípek od Johna C. Reillyho a nějaké ty zrůdičky. Exteriéry (i když asi spíš green screen) jsou taky atraktivní. Spíš bych ale Konga považovala za takový ten čistě rekreační film, který si dáte pro náladu, ne pro kulturní zážitek.