• Krátkometrážní

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Za mě trochu slabší než předchozí čtyři díly a touto částí začíná Potter definitivně vážnět a přesouvá se do mojí méně oblíbené půlky ságy. Nicméně zábava je to stále slušná, vtip se sem tam taky objeví a samozřejmě šokující závěr zde také nechybí. Od tohoto dílu jsem knihy už nečetla, takže nemůžu soudit. Filmově se to pro mě postupem času a mým stárnutím vlastně lepší a lepší a baví mě pořad objevovat nové detaily. Tenhle díl doceňuji až později.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Můj třetí nejoblíbenější díl ze ságy. Dějově opět na velmi vysoké úrovni, poctivě zkopírován z předlohy. Najde se zde i pár scén až s hororovým nádechem, například jezero a bludiště. Potěší postava Pošuka Moodyho a šokující vyústění. Ohnivý pohár rozhodně patří do těch nejpovedenějších dílů.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Můj absolutně nejoblíbenější díl Harryho Pottera díky brilantní dějové linii, spoustě nových postav, atraktivních prostorů a taky dávce humoru. Skvělý časový twist dělá tento díl velmi odlišným od ostatních. Začátek hodnotím jako nejvtipnější a nejpovedenější z celé série, taky scéna s autobusem patří mezi ty nejlepší a navíc potěší i postava Siriuse Blacka a profesora Lupina. Zkrátka bezchybný díl, kde nechybí napětí, vtip a precizně zkopírovaná předloha.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Příběhově pro mě o malinký stupínek slabší než první díl, ale v podstatě nemám právo na nic nadávat. Je to opět skvělá podívaná. Knihy jsou pro mě kvalitativně téměř na stejné úrovni jako filmy a ani jedno neupřednostňuji. Tajemná komnata je příjemně obohacena minulostí Lorda Voldemorta a tím je pro mě tento díl dobře zapamatovatelný.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Nostalgie a film mého dětství. Táta mi jednou vyprávěl, že Kámen mudrců byl jediný film, u kterého jsem vydržela sedět jako čtyřletá holka v kině celou dobu klidně a bez vrtění a každou další projekci sledovala tiše jako myška. No, na tom se nic nezměnilo. Pořád je to špičková kultovní záležitostí a brilantní start dlouhé čarovné ságy, která šla ruku v ruce s naší generací a s každým novým dílem jsme byli starší a starší. Už jen kvůli tomuhle se tento film zapsal do mého filmového srdce a navždy v něm i zůstane.

Dokud nás svatba nerozdělí (2017)

Tak jestli vám nic neudělá dobrou náladu, tak tohle tedy stoprocentně. Tohle je ta nejčirejší, nejupřímnější a nejlehčí komedie na strávení za tento rok.. Myslím, že není člověka, kterého by tento film mohl urazit, protože jinak by v sobě ten dotyčný neměl kouska lidskosti. Celý děj táhnou výrazné charaktery, vtipné hlášky, francouzský humor, čarovná hudba a taky krásný vizuál. Potěšilo mě, že film není natočen z pohledu manželského páru, ale z pohledu svatební agentury, což příběhu dodalo o mnoho více vtipu a tím pádem vypouští skoro veškerou romantiku, což pro mě bylo plusem. Humor je navíc absolutně nenásilný a žádná vulgarita není potřeba. Američané by se od Francouzů mohli učit.

Všechno nejhorší (2017)

Pokud to budu brát jako komedii s prvky hororu, dobrý. Když to ale budu brát jako horor s opakujícím se časovým konceptem, nic moc. Na Happy Death Day jděte do kina pokud se chcete pobavit a ne bát. Tento film je totiž spíše teenage komedií, která sází na lehkost a na svojí cílovou skupinu. Pro náročnější diváky by tento film mohl být příliš předvídatelný, nedotažený a hlavně už párkrát viděný. Nemůžu na to ale plivat, protože mě to nijak neurazilo a humor tomu taky nechybí. Bohužel se mi ale stopáž trochu táhla a moc dojmů to ve vás taky nenechá, takže průměr.

Lynč (2011)

Polský důkaz toho, že šikana a teror neexistuje pouze v dětském světě, ale může svázat ruce komukoliv, Lincz je film náročný na psychiku a empatii, protože vám asi nebude zrovna dobře tohle sledovat. Na druhou stranu má tak lichotivou stopáž, že se ani nenadechnete a máte po filmu. Poláci jsou čím dál lepšími filmaři a tady není žádná výjimka. Navzdory tomu ale musím říct, že psychicky se mohlo jet ještě více do hloubky a Lincz je natočen trochu moc povrchově.

Jigsaw (2017)

K novému Jigsaw jsem byla opravdu nadmíru skeptická, už první trailer na mě působil velmi špatně a ani jsem nepřemýšlela o tom, že bych navštívila kino z důvodu toho, že jsme čekala další recyklaci. Pak ale koukám na prvotní hodnocení a ejhle, asi to nebude takový průser. S rozpaky jsem se tedy odhodlala jít do kina a doufala, že jen nehýřím penězmi. No musím říct, že takhle dobrý díl Saw jsme tu dlouho neměli, troufám si říct, že naposledy měl pro mě obdobnou kvalitu třetí díl. A to je sakra dávno. NIcméně, Jigsaw mi nastolil tak napínavou jízdu plnou zvratů, že jsem zapomněla na veškeré předchozí předsudky a nechala se unášet brutální odyseou krz nové smrtelné pasti. Příběh sice jede jakž takž podobně jako v předešlých dílech, ale pointa tomu dává obrovskou korunu a děj je navíc obohacen několika novými liniemi. Závěrečný plot mě uchválil natolik, že jsem návštěvy kina nelitovala ani za mák, protože bratři Spierigovi vytvořili tímto twistem zcela nový formát Saw. I tak si ale nemyslím, že by bylo další pokračování nějak nutné,

Strašáci (1988)

Po dlouhém uležení dospívám k rozhodnutí, že asi musím Strašákům ještě ubrat, protože mi nic moc nedaly. Ta parta mi charakterově vůbec nesedla a dlouho trvalo, než jsem se začala pořádně soustředit na děj. Vadilo mi věčné mluvení do vysílaček, kvůli čemuž jsem neměla přehled, kdo je kdo a kdo mluví. Nejvíce ale asi vytknu to, že jsem se prostě nudila. Strašení je zde sice dobré, ale je ho málo a moc se řeší okolní omáčka. Nechci na to tolik nadávat, protože někomu to může klidně sednout. Já se ale těžko soustředila, protože mě osud postav nezajímal.