Souboj u El Diablo (1966)

Jak postupně se dívám a hledám westerny (Mayovky nepatří do tohoto žánru), občas se stane, že najdu velice kvalitní western a jindy zase úplný nesmysl. O tomto snímku to ovšem neplatí, film mě naprosto překvapil a musím říct, že určitě bude patřit do mých nejoblíbenějších, ke kterým se budu vracet. Hlavním tahounem filmu je obsazení hvězd, které do svých rolí skvěle zapadají. James Garner a Sidney Poitier jsou velice přesvědčivý ve svých rolí a okamžitě jsou těmi, co si přivlastňují každou scénu pro sebe. Celkem upozaděný a docela nevýrazný na můj vkus je Dennis Weaver, který mohl dostat o trochu víc prostoru, ale vcelku divákovi toto nevadí. Na co je ale pěkný pohled, je krásná původem švédská herečka Bibi Andersson v roli starostlivé a utíkající matky Ellen Grangeové. Akce, napětí a na svou dobu i drsnější zpracování, nemohu dát více jak 5 hvězd, tak dám alespoň je. 90%

Zbraně pro San Sebastian (1968)

Western koprodukci Francie, Itálie a Španělsko mě děsilo, ale ve výsledku vznikl vynikající western, ve kterém září famózní Anthony Quinn. Jak je na csfd zvykem, tak opět podhodnoceno, ale někteří by si mělii uvědomit, že nejde tento western srovnávat s klasickými snímky tohoto žánru, ale v pořádku, každý má svůj názor. Za mě výtečný zpracování, příběh s napětím a akcí. Navíc bonusem je zde Charles Bronson v roli záporáka, což není úplně typický a pak samozřejmě krásná Anjanette Comer v roli Kinity. Navíc film doplňuje nádherná hudba Ennia Morriconeho. 90% naprostá pecka.

Daffy Duck Slept Here (1948)

Naprosto geniální. Kombinace Porkyho a Daffyho někdy funguje a někdy zase ne... Tady to funguje, Porky, coby znavený gentleman se chce prospat v klidu, zatímco druhý negentleman Daffy je opilý a ukecaný, jako vždy. 85%

Mississippi Hare (1949)

Zábavné, originální nápady a navíc příjemná změna v podobě plukovníka Shuffla. 90%

Baseball Bugs (1946)

Předně, jestli existuje nějaký český dabing těchto skvělých animáků, tak se na něj nedívejte... Je to naprostá urážka a bohužel je vidět odfláknutá práce dabérů... Monotónní nezáživné mluvení, které člověka nepotěší... Jinak Bugs na pálce, pravém poli, levém poli a dává na zadek Gorilám, které hrají nečistou hru. Slušný animák 85%

Vlakoví lupiči (1973)

Jestliže existuje western, který mě překvapil a rozsekal a stal se mezi mými oblíbenými a určitě se k němu budu vracet, tak je to tento... Absolutně brilantně zvládnutý western, kterému dominuje vynikající režie Burta Kennedyho a hudbou Dominica Frontiera. Do hlavní role byl obsazen nestárnoucí John Wayne, který chrlí jednu drsnou hlášku za druhou, rozdává rány svými pěstmi a nebojí se použít ani dynamit. Tomu zdatně sekundují další herci jako Rod Taylor nebo Ben Johnson. Ale jestli je na něco pěkná podívaná, tak je to herečka Ann-Margret v roli paní Lowové. Každopádně film na 92 minut je plynulý, je zde akce a typická výprava příběhu. Na csfd podhodnoceno a snímek není plně doceněn. Mimochodem, zkuste originál s titulky, já to udělal a nelitoval jsem. 95%

Mackenovo zlato (1969)

Jedna, dvě nebo tři hvězdy dát tomuto filmu? Neskutečný a nezasloužený!!! Hvězdný velkofilm, který diváka nebo pravého westernového fanouška nezklame, samotné obsazení je naprosto fenomenální a funguje dokonale... Gregory Peck exceluje a hraje opět pana správňáka... K tomu mu sekunduje jako vždy výtečný Omar Sharif v roli grázla Colorada. Telly Savalas je sice v menší roli, ale stejně dokonalý a posledního grázlíka ztvárňuje Eli Wallach, což mě mrzí, že nedostal větší prostor ve filmu, ale i tak předvádí svůj standart... Ovšem za zvláštní zmínku stojí krásné herečky, první z nich je švédská herečka Camilla Sparv (Inga Bergmann) a Julie Newmar jako indiánka Hesk-Ke. I přes obrovskou délku, film si udržuje napětí a příběh člověka nenudí... Obzvlášť musím ocenit na svou dobu velice slušné triky, střihy, pohled divoké jízdy na koni do kaňonu je neskutečný a působí opravdově, to všechno mě přivádí na 5 hvězd a hodnocení 95%

Duck! Rabbit, Duck! (1953)

Jestliže existuje vtipnější díl s Bugsem, Duffym, Elmerem než tento, tak kecá. A opět se mi potvrzuje jedna věc a to sice ta, že pokud díl by byl bez kačera Duffyho, tak je poloviční. Nicméně tato epizoda vyžene tolik úsměvu na tváři, že se to nedá spočítat. Celý díl je navíc zasazený do prostředí malebné zimy, což podtrhuje atmosféru a na Vánoce by měl běžet v tv. Jasných 100%

Southern Fried Rabbit (1953)

Nechápu tak nízké hodnocení, konec sice byl o něco slabší, ale za mě slušný díl, najdou se mnohem horší. Sam a Bugs opět excelují. 80%

Buccaneer Bunny (1948)

Klasický animovaný film Looney Tunes s postavičkami Sama a králíka Bugse. Je až s podivem, jak je tento animák starý. Právem patří mezi klenoty a vysoké hodnocení má oprávněné! Za mě asi vůbec nejoblíbenější epizoda Looney Tunes. 100%