Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Nějak jsem dostal chuť na pudlika. I když se to třese jako ratlík... :-) Donutilova životní role a důvod, proč je Sluha dvou pánů nejvíce reprízovanou hrou ND.

Závrať (1958)

Vertigo je samozřejmě biják jak noha, Hitchcock ve svý nejsilnější podobě, ale... musím se přiznat, že mám od něj raději takové ty přímočařejší věci, Psycho a tak, na tohle prostě (zatím) nemám buňky. Ten příběh jsem vlastně ani pořádně nezachytil, žádná postava, který bych mačkal pěsti jak vo život, zkrátka "jen" už na první pohled kvalitní biják, leč ne tak úplně pro mě. Ale třeba časem... :-)

Bubba Ho-tep (2002)

Kurde, takhle podivnej "horor" jsem asi ještě neviděl. Campbell se pro mě stává nejcoolovějším hercem v Halyvůdu a symbolem všech těch béčkových sakra kultovních věciček. Tenhle film rozhodně nesedne každýmu, je to prostě taková ta indie chuťovka, nezávislá záležitost. Ale o to lepší.

Jmenuji se Bruce (2007)

Hail to the King! Neskutečně pohodovej tenhle malej film, Campbell je sympaťák k pohledání, navíc další blázen Ted Raimi hned v trojroli, ne, z toho nic jiného, než správně ulítlá hororová parodie ani vzejít nemohlo. I když uznávám, že minimálně jedna hvězda je za Bruce samotnýho, ten chlap je prostě badass jak fik. Druhé Evil Dead se samozřejmě nekonalo, tohle je film, kde si Campbell sám ze sebe a ze svojí kariéry dělá prdel. A dělá to tím nejlepším způsobem.

Dlouhý, široký a krátkozraký (2006) (divadelní záznam)

A ze všeho nejhorší jsou trpaslíci, ti vám vlezou všude. Nejlepší pohádka, nejlepší princezna, nejlepší dlouhýširokýakrátkozraký, nejlepší Cimrman.

Let Us Prey (2014)

Let Us Prey je přesně ten typ filmů, u kterých si říkáte "teď... tak teď... tak ale už... no tak teď, teď už se to rozjede" a ono ne, nerozjede a nerozjede... To závěrečný inferno bylo možná fajn, ale působilo to na mě, jako kdyby rejžu už nebavilo jen líné vyprávění a řekl si, že by to chtělo trošku té akcičky. No prostě jak pěst na oko. Irský horory mě zatím nikdy nezklamaly a ono ani tohle není kdovíjakej průser, lež bohužel mě to neoslovilo, ani co by se za utrženej nehet vešlo (ano, jediná scéna, u který to se mnou škublo, páč vlastní zkušenost, že :-).

Prázdné místo (2015) (seriál)

Knižní předloha bavila převelice, první díl namlsal, tak jsem s velkým očekáváním sfoukl druhej a třetí díl a jako, notyvole, co tohle má být? Sociální drámo sice jo, ale kam se poděl humor a hlavně trefné vykreslení charakterů lidí, mezi kterýma žijeme i my tady a který tak straašněé mooc milujeme... Ne, tohle je fakt škoda převeliká, takže asi fakt jak píše xxmartinxx- ta DžejKej bude asi vážně nezfilmovatelná, resp. stejně jako u Pottera (kterej byl ale i tak dobrý kíno) tady něco chybí, větší hloubka a tak. Uvidíme, co na to Cormoran "Batman" Strike a jeho Robin... ehm "Robin" :-)

Zlodějská partie (2009)

Himbajs šůviks, prvně je to tak, pak tě přečůraj a je to jinak a nakonec je to úplně v... jinde :-) Mám rád tyhle kriminálky, kdy si s náma scénárista a rejža hrají na kočku a na myš, ale! Tyhle filmy musejí mít takovej ten správnej feeling, švih a tak vůbec a tohle... tohle má spíš jen to vůbec :-) Prauda, podíval jsem se na to hlavně díky Hardymu, mno a když ten tam býti jen asi pět minut celkem, tak to jednoho fest nas... štve. O to spíš, že se pak musí čumět na Banderase a to bych dával za trest toto. Takže jen ten Freeman potěšil a taky Radha Mitchell, u který jsem zjistil až tady, že to byla Radha Mitchell. Ale tak co už, hlavně, že se tam žádnej z těch Rusů nejmenoval Ivan... anebo jmenoval? :-)

Letní tábor hrůzy (1983)

No je to na hraně odpadu no, ale když si uvědomím, jak by takovej Sleepaway Camp vypadal dnes (ano, ty novější díly s klidem odignoruju, o rímejku ani nemluvě), jak by tam zas mleli o ajfounech a soušl sítích, namísto aby dělali takové ušlechtilé věci, jako je házení po sobě balónkama napuštěnýma vodou (buhaha, to je bžunda... ne, hold on, fakt je, fakt to je bžunda, hlavně když ho hodíte z vokna a von tam učitel :-) anebo hraní druhé nejdebilnější hry pod sluncem- bejsbolu... Děcka do jednoho napřesdržku, vraždy, jo tak ty jsou taky napřesdržku a ten konec, tak ten je napřesdržku ze všeho nejvíc. Ať si Angela vraždí, jak chce (ježiš, pozor- SPOILER! ;-), já se přeci jen radši vrátím zase pěkně do Křišťálovýho jezera, ona je s Jasonem a jeho máti přeci jen větší suanda.

Backcountry (2014)

Jo vole, zas někdy pojedu do lesa... ani houno! :-)) Backcountry překvapilo, takovej malej filmík a dokáže pocuchat víc než kterákoliv áčková prodakšn. Ústřední dvojice pokud ne přímo sympatická tak aspoň stravitelná, ale prím tu hraje samozřejmě ten tmavohnědej chlupáč a ten teda je (jak ho vytáh z toho stanu a prej pocem :-o :-). Plus čarukrásná natúra. Každopádně "stanové scény" včetně té !té!, tak to teda fakt síla, hoodně sugestivní zážitek. Konec sic vykradenej ze 127 hodin, včetně té "sigurroské" mjůziky, ale na to hážu medvědí bobek, kam se na tohle hrabe nedávno viděný Grizzly, to je jak srovnávat kafe z Oxalisu a ze Starfucksu. Nebo tak nějak :-) Uno, duo, tré, quatro- čtyři hvězdy jak vyšitý.