Temný úsvit (2006)

Naturalisticky podaný snímek, který ve vás nechá velký dojem. V zajateckém táboře vidíme krutost stráží a vůbec celkově příšerné životní podmínky. Jediný Bale si ve filmu udržuje osobitý nadhled a humor. Nicméně je to film, který si můžete pouštět víckrát a neztratí nic ze svého kouzla. Mistrovsky zvládnuté řemeslo.

Mrtvá zóna (1983)

Čekal jsem od tohohle filmu víc. Několikrát se u mě dostavila nuda, což se mi například při čtení knižní předlohy nestalo. Walken je skvělý, ale celý snímek by měl být trochu lépe podán, trochu lépe zrežírován. Rozhodně to však není špatný film a už jen ten konec filmu si zaslouží uznání.

Sin City - město hříchu (2005)

Skvěle natočené akční a vizuální orgie se zástupem hereckých es v čele. Drsné sbohem - 5/5 Velká tučná zabijačka - 5/5 Ten žlutej parchant - 4/5

Telefonní budka (2002)

Je až neuvěřitelné, že Joel Schumacher dokázal na place velkém několik čtverečních metrů roztočit kolotoč plný napětí a akce. Je to také jeden z důkazů, že thrillery se nemusí točit s tisíci filmových efektů a výbuchů. Telefonní budka vás nepustí od obrazovky ani na chvíli. Celému filmu pak vévodí skvělý Farrellův herecký výkon (a to ho jinak moc nemusím). Já si jen přeji - více takových nekonvenčních filmů!

Vrtěti psem (1997)

Barry Levinson v tomto filmu pracuje s neotřelým námětem, podává ho v příjemné a vtipné podobě, s dobrými herci, ale přesto jsem se několikrát během nedokázal ubránit nudě. Jinak ale rozhodně dosti nadprůměrný počin. Taky jsem se dozvěděl, že James Belushi je Albánec:))

Herkules (1997)

Jak já jako dítě zbožňoval Hadese a jeho ohnivou paruku:)

Město šílenců (1997)

Rozhodně ne špatné drama, které nám ukazuje čeho všeho jsou novináři a televizní reportéři schopni v honbě za senzací. Ve filmu je pár hluchých míst, ale ty u mě nemůžou překrýt jinak skvělý dojem z tohohle díla.

Shrekovy Vánoce (2007) (TV film)

Pouze těžení a těžení ze slávy legendárního Shreka jedničky a dvojky. Není to špatný, ale je to pořád stejný a bez nápadu.

How the Grinch Stole Christmas! (1966) (TV film)

Ano, jak říká DaViD'82 - je to americká vánoční televizní klasika. A já se nedivím. Tradiční americký příběh o Grinchovi přenesený na plátno zručnou rukou Chucka Jonese (e.g. Tom a Jerry) a skvěle vyprávěný hlubokým hlasem Borise Karloffa. A k tomu všemu navrch skvělá písnička, You're a Mean One, Mr. Grinch, která v Americe zlidověla a bez ní (a několika dalších) si tam nedokážou představit Vánoce...

Absolvent (1967)

Nikoliv Rain Man, ale Absolvent je tím filmem, který pro mě osobně objevil herecké kouzelnictví Dustina Hoffmana.