Starman (1984)

Má to silný příběh. Má to skvělého Jeffa Bridgese v hlavní roli. Pro mě je to lepší než E.T. mimozemšťan...

Bitva o Británii (1969)

Skvělý válečný film, s dobrými hereckými výkony a brilantně natočenými leteckými akcemi. Jeden z nejlepších válečných filmů vůbec. Ale třeba takový Příliš vzdálený most ze zhruba stejné doby mi přišel krapet lepší:)

Spalovač mrtvol (1968)

Z tohohle filmu tryská každou chvilku nesmírně depresivní atmosféra. Rudolf Hrušínský exceluje ve své nejlepší roli a v každém detailu je skvělý (hřeben,...). U tohohle filmu se ani tak nebojíte, jako spíš obáváte toho co přijde. Tenhle film se mi rozhodně dlouho nevymaže z hlavy, tak jako mnoho jiných. Nutno však podoknout, že si ho jen tak znova nepustím. Snad nejlepší český film všech dob. P.S. Nedoporučuji ho pouštět v období Vánoc.

Muži v černém 2 (2002)

Tenhle film parazituje na úspěchu prvního dílu. Bohužel však už není tak dobrý. O dost slabší zápletka a Will Smith jako by prodělal amnesii, když zapoměl hrát.

Zahrajte mi "MISTY" (1971)

Clint dokazuje už ve svém režijním debutu, že z něj jednou bude vynikající režisér. Skvěle vystupňované napětí a atmosféra. Krásně až děsivě zahraná posedlost představitelky hlavní role. To vše se navíc odehrává v mém oblíbeném prostředí slunné Kalifornie.

Lovci duchů (2005) (seriál)

První řada bezchybná, vynikající. Druhá stále drží vysoký standard, ale přeci jen už je to horší. S ubíhajícími díly rapidně přibývá sentiment a to není dobře.

Hvězdný prach (2007)

Úžasně zpracované dobrodružství plné napětí, romantiky, humoru, dobra a zla. A jako třešnička na dortu skvělá role pro skvělého Roberta de Nira.

Pevnost Alamo (2004)

Pro Amíky to má asi větší historickou a vlasteneckou hodnotu než pro mě, coby nuzného Středoevropana. Místy jsem se dost nudil.

Sejměte Cartera (2000)

Průměr, na původního Cartera to nemá ani náhodou. Stejně jako Stallone nemá na Michaela.