2001: Vesmírná odysea (1968)

Nádherný sci-fi orchestr s nečekaně dlouhými předehrami, kdy člověk začne pochybovat, zda se kouká na správný film. Perfektní kamera, střih, hudba, zvuky, efekty a kulisy na svou dobu vskutku velkolepé. Ani dnes nepůsobí zastarale, spíše svěže v záplavě digitálních nedodělků a levných splácanin. Při sledování jsem měl pocit naprostého souznění s filmem a jeho tvůrcem. Jakoby změna i toho nejmenšího detailu narušila křehkou harmonii ostatních prvků a film by nepůsobil tak jak působil.

Kniha přežití (2010)

Opravdu bych chtěl dát Book of Eli vyšší hodnocení, zvlášť kvůli krásné vizuální stránce... problém je v příšerném ději a zápletce, kterou srážejí i výkony herců - zvlášť v některých situacích mi přišlo, že parodují sami sebe. Další věcí je pointa, která prostě chybí - o co se snaží hlavní hrdina, proč je to správné (nebo špatné) a jaký význam má úspěšné dokončení mise? Když zapojím fantazii, něco se mlhavě vynoří na povrch, ale je to tak slabé a hloupé, že to snad tvůrci nemohli myslet vážně. Vizuální orgie bez přemýšlení - bomba; kvalitní film - ani náhodou.

Doom (2005)

Je škoda, že scénáristé Doom-u se nesnaží rozvinout zápletku původní hry (teleportace mezi měsíci Phobos a Deimos planety Mars, která se zvrhla a umožnila stvůrám pekelným vniknout na základnu) nebo jejího pokračování (stvůry pekelné se dostanou na Zemi) a namísto toho jako inspiraci volili co se zdá jako zápletka z původního Fallout (snaha o stvoření super vojáka genetickými pokusy, která vyústí v Super Mutanty). Tím pádem neselhává jen jako film i když akční Bčko je to ucházející, ale i jako adaptace, což je docela škoda. Fanoušci hry se s filmem neztotožní, ostatním to může být jedno...

Legenda (1985)

Skvělé masky, výprava a hudba bohužel nestačí zaplnit prázdný kráter ve scénáři a nahradit děj. Šílená nuda od začátku až do konce

Nemilosrdná spravedlnost (1991)

Tato Bčková bomba mě bavila jako malé dítě a baví mě dodnes. Seagal jak ho známe a milujeme :-)

Bathory (2008)

Laciná televizní podívaná... akorát že extrémně drahá a ani v televizi se na to nedá koukat

30 dní dlouhá noc (2007)

Pěkně vizuálně zpracovaný horor se špatnou režií, hereckými výkony a hlavně stavbou děje. Postavy se chovají divně, ze začátku chybí špetka napětí a jde se rovnou na věc. To by u hororu nemuselo přímo vadit, ale když film není ani strašidelný, je to chyba. K tomu ještě pitomé dialogy a nezvládnuté pojetí času - kdyby se neukázalo co je za den, příběhově to vypadá, že se vše odehrává za dva dny maximálně. V akčních scénách mi chyběla hudba k podkreslení dramatičnosti, působily proto trochu ospale. Střih často nedává smysl - jednu chvíli šílená honička, střih, záběr jak jde postava v poklidu a po upírech ani vidu, ani slechu... srovnání s Úsvitem mrtvých je nasnadě, protože jde o podobný druh hororu, ale bohužel mu nesahá ani po kotníky

Blues Brothers 2000 (1998)

Recyklát prvního dílu se slabšími vtipy a hloupým scénářem.

Exterminátor (1990)

Totální nářez kalibru ráže B se skvělou písničkou v závěrečných titulcích :o) Filmy jako je tento, kde je šílená vize budoucnosti dotažena do absurdna, nezestárnou nikdy už proto, jak strašně hloupé byli i v době vydání. Pro maximální efekt je nutno vidět s dabingem.

Cesta (2009)

vizuálně pěkně zpracované, ale ušla mi pointa. Předlohu jsem nečetl, takže mi možná něco uniklo, ale působí to na mě jako pilotní film nějakého seriálu.

Časové pásmo bylo změněno