5 Days of War (2011)

Řemeslně zvládnuté tak o 300% víc než konkurenční Olimpius Inferno, ale obsahově je to jen o málo lepší. Válečná akce, kupa patosu, výbuchy, sem tam nějaký ten masakr protknutý patosem, Andy Garcia jako gruzínský Mike, nevěrohodný a nesympatický hlavní hrdina (R. Friend), kanaďanka marocko-židovského původu hrající gruzínku (Emmanuelle Chriqui) a mimojiné obtloustlý Val Kilmer hrající cosi. Jo a abych nezapomněl naprosto nevěrohodná a nelogická akce gruzínské armády, která vypadá jak z největšího holywoodského akčňáku, za kterou by se nemuseli stydět ani Navy Seals či Delta Force. Akorát ten Garcia je tak trochu uvěřitelný, u všeho ostatního si člověk stále pokládá otázku proč to tak proboha je... Ale oproti Olimpius Inferno je to celé takové stravitelnější, děj poměrně odsýpá a součástí filmu jsou i reálné lokality jako Tbilisi či Gori.

Odkaz hříšnice (2012) (TV film) odpad!

Historickej maglajz a mimořádně nesympatičtí herci, z nichž úpně nejhorší je ta hlavní hrdinka. Extrémně odpudivá německá televizní produkce.

Star Trek (1973) (seriál)

Ani ryba ani rak. Epizody jsou kratší, takže ne vždy dosáhnou uspokojivé propracovanosti. Animace je poměrně jednoduchá a jako celek neurazí i když některé sekvence (hromadný běh) působí jako ze seriálu Scooby Doo. Trochu mi vadí přehnané užívání žesťů v momentech kdy se má dít nějaké drama, nemuseli to používat 10x v každé epizodě. Potěší hlasy původního ansámblu a návaznost na některé díly z TOS. Horší tři hvězdy, seriál který celkem neurazí, ale nenabízí nic extra co by nutilo se k němu následně vracet.

The Wee Man (2013)

Poměrně syrová gangsterka založená na skutečných událostech. To mne tolik netrápilo, jelikož ty skutečné události jsem v době shlédnutí neznal. Způsob vyprávění je poněkud matoucí a přiznám se, že některé věci mi trochu unikaly, mnohdy nebylo vysvětleno proč se něco stalo, nebo proč některé postavy jednaly tak jak jednaly, apod. Oproti tomu jsem si užíval geniální skotský glasgowský přízvuk, kterého je v tomto filmu víc než přehršel.

U Konce světa (2013)

Jako kdybyste smíchali Hot Fuzz a Shaun of the Dead, ale úplně vám to nevyšlo. Ze začátku docela slibný rozjezd, který se ale následně zvrhne v poněkud nekonzistení mix pseudo zombie apokalypsy. S takovým hereckým obsazením (obzvláště mne bavil Mark Heap i mihnuvší se Reece Shearsmith) by člověk čekal mnohem víc.

Ohnivý kuře - Matka (2016) (epizoda) odpad!

První díl, kterému jsem skoro nedal odpad. Postavy a scénář mne tolik nevytáčely jako u jiných dílů, škoda jen že ten díl byl ale také tak nudný jako ty ostatní. No možná někdy příště.

Olimpius Inferno (2009) odpad!

Propagandistický škvár. Simplicistní postavy, černobílé vidění. Manipulace s fakty a očividné lži podávané jako čistočistá pravda. Avšak i provedení (z pohledu propagandy) je hodně mizerné, kam se to hrabe na některé druho či studenoválečné kousky a to jsou dnes k dispozici takové technické možnosti (i v Rusku). Dalším problémem je, že tento film neobstojí ani jako akční thriller (natož drama), velmi stěží se to dá klasifikovat jako průměrné béčko a to bohužel ne moc zábavné. Idiocie hlavních postav a jejich počínání je do nebevolající, stejně jako dost často nesmyslné "akční" scény. Celý film doprovází ještě urputná a toporná snaha, předat myšlenkový náboj o tom jak jsou ti Gruzínci zlí, která občas přechází až v nechtěnou komičnost (ultra zlý gruzínský voják kosí kulometem nebohé civilisty, k tomu si je točí na mobil a u toho se směje tak ďábelsky, že se mu může rovnat jen málokterý z ultra záporáků z dětských animáků). Ale abych jenom nehaněl, některé záběry na přírodní krásy nebo na rozstřílené sovětské sídliště docela ujdou.

Rváči (2009)

Nesmyslný scénář naprosto postrádající logiku. Ostatně logika nebo aspoň uvěřitelnost (postav, dialogů, prostředí, apod.) tu úplně schází. Je to hodně špatný film a bohužel není skoro vůbec zábavný, celkově je tak maximálně na necelou jednu hvězdu, ale Marina Sirtis v bizarní roli zkorumpované násilnické bachařky to vytahuje na jednu a půl.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Tak, bídná adaptace podprůměrné knižní předlohy dospěla ke svému finále. Bál jsem se, že to bude hrozné na hranici koukatelnosti. No mé obavy nebyly zas až tak daleko od pravdy, je to zbytečně natahované a nelogičnost portrétovaného světa je zde ještě více do očí bijící než v předchozích dílech. Jennifer Lawrence se tváří stále stejně debilně jako v předchozích dílech a bohužel se k ní přidal i Josh Hutcherson v roli Peety a tahle dvojnásobná nálož emocionálně přepjatých a tragických postav je skoro k nesnesení. A je to o to horší, že skoro nikdo jiný nemá ve filmu žádný pořádný prostor. Z těch větších jmen stojí za zmínku jenom D. Sutherland, který jako jeden z mála vypadá, že si svoji roli ultra padoucha i docela užil. Ostatní (Harrelson, Moore a Hoffman) jsou tam skoro zbytečně. Jsem rád, že už je tato série u konce a s největší pravděpodobností jí (dobrovolně) už nikdy neuvidím. Škoda, že to je jeden z posledních filmů kde se objevuje P.S. Hoffman.

Český žurnál - Ubytovny (2015) (epizoda)

Zajímavé téma, několik dobrých postřehů a osobní nasazení. Na druhou stranu otázky na které se dá odpovědět pouze ano či ne a poněkud jednostranné zpracování tématu - na jednu stranu dokola zmiňovat, že tím hlavním co způsobuje umístění v ubytovnách je anticiganismus a o pár minut později jen tak mimochodem zmínit, že nejčastějším obyvatelem ubytovny je bilý svobodný muž okolo padesátky je trochu zvláštní. Obzvlášť když se zpracování následně dále soustředí pouze na diskriminaci z důvodů etnicity, bez toho aby zmíněná linie byla jakkoli vysvětlena či uzavřena. Tím vše působí poněkud jednostraně a černobíle. V konečném důsledku to může dokumentu (potažmu romům samotným) uškodit. Téma ubytoven je poněkud plastičtější než aby bylo redukováno na souboj menšinových romů, hrabivých majitelů ubytoven a českého státu. Nenechte se mýlit, práce Tomáše Kratochvíla se mi líbí, jeho předchozí dokument Gadžo je výborný. Ale současné dílo mi přišlo jako celek nezvládnuté.